Jump to content
B7_

Краино гърне?

Recommended Posts

Здравейте имам 1 въпрос и се надявам някои от по разбиращите да ми отговори. Става въпрос за следното, сменил съм тръбите отдолу с по добели и нямам средно гърне само с краино "ИЕД" откакто съм го сложил колата неще повече от 190 .. по принцип няка и каде да карам с толкова но просто ми е интересно дали може да е от това гърне или от нещо друго? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дай повече инфо за модела, двигателя, тръбите които сложи колко ф са, колектори сменял ли си? По принцип, ако на малък двигател сложиш много дебели тръби може и да спънеш колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам в профила на колегата пише D15z6. Както намеква Prelude98 не трябва лакомията да надделява при направата на генерация :) (въпреки, че ти говориш за по-дебели тръби, а не такива с по-голям вътрешен диаметър) Каква максимална скорост си постигал преди това? При икономичните ВТЕК макс-а се постига на 4-та скорост и при включване на 5-та колата умалява доста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Келега не приемай думите ми като заяждане но .....какво означава по -дебели тръби ? По -дебелостенни или с по - голян диаметър? Какъв вътрешен или външен диаметър?И след като няма къде да я караш с повече от 190 ,как разбра че повече не ще ? А по принцип може и да е от тръбите единият вариянт е да си затапил с тръби с по малък вътрешен диаметър и игорелите газове да имат по-голямо съпротивление ,другия е да си я отпушил твърде много с тръби с голям вътрешен диаметър.И в двата случея ще имаш загуба на мощност! Ако греша нека някой ме поправи ..но поне така съм чел и чувал.... :) Успех дано съм ти полезен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато купих колата си беше сток но на 2-рия ден ми паднаха тръбите отдолу :) след това махнах средното гърне слойих си от 45 на 50мм тръби след това съм я карал с 210 на магистралата и както казахте мушкам 5-та и краи :D сложих гърнето и омаля повече от 190 неще .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти сам си си отговорил :) Проблема ти явно е в гърнето,което си сложил.Върни старото ако имаш възможност,и сам ще разбереш дали е там проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали не си сменял гуми, филтъра дали е чист и разни такива ?!това гърне ново ли е, право проходно ли е, на колко мм му е входа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм сменял гумите филтъра редовно си го почиствам... гърнето го купих следкато на няколко пъти на старото ми се пукаше тръбите точно къдети влиха в него сега прави 1 година .. :D. За това дали е правопрохосно не го знам какво е туи :D ивхода със сирност обаче е по дебел от тръбата която е долу мисля че е 60мм!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересно как си ги дикнал тия 210 км с д15з6....и аз сам с тоя мотор,на 4та 190 ги права,и влиза ограни4ител......а 5та да не говорим(160-170макс)....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не за това съм я пуснал тази тема .. :D да обяснявам .. само да се защитя ще кажа .. с пежо 207(чисто ново) към морето на магистралата на карнобат и 2-мата карахме със 190 аз на 5-та с 4 човека и багаж.. !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...