Jump to content
Нимрод

Тунингована Д серия или Б серия витек

Recommended Posts

lookcho, утре задължително кажи на Hronos да си смени б16-ката с д13-ката на Johny, че тая година ще му трябва още сила ;)По рентабилно ще е , нали така? :PСега да не го приемеш като заяждане - просто няколко пъти го спомена , че за тва ми мина през ума:D

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее само 4 часа ме нямаше :P;):D . Дотука всичко добре ама намесвате Д серия + турбо - въобще има ли такава която е слязла във високи 14ки :D:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее само 4 часа ме нямаше :P;):D . Дотука всичко добре ама намесвате Д серия + турбо - въобще има ли такава която е слязла във високи 14ки ;):D

Това че ти не знаеш за съществуването на такава,не значи че няма колега :P ако искаш да я видиш ,мисля че знаеш за какво ти говоря...поздрави :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее само 4 часа ме нямаше :P:P;) . Дотука всичко добре ама намесвате Д серия + турбо - въобще има ли такава която е слязла във високи 14ки ;):D

Това че ти не знаеш за съществуването на такава,не значи че няма колега ;) ако искаш да я видиш ,мисля че знаеш за какво ти говоря...поздрави :P
незнам колега, не говорим за гтеци а за време на писта, ако е някой от варна бих искал да замери с мене защото ми е интересно какво може Д серия с турбо (досега несъм виждал, но мисля че няма да съм изненадан) ;) п.п. абе какво стана с тази твойта к20ка, ако някой ден си накеф ела да покараме 2мата че ми е инетресно кое е по бързо х22 или к20 в сток вариант на еднакво купе :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EGocentric, ако са напълно сток колите Б16-ката ме съмнява да бие :P ама честно казано не съм виждал подобна гонка.

ами аз съм виждал за това го написах

има един пич от София Боби с тайп ар ван който е падал от не една б16ки та даже от неговата си вти седан също ;)

 

Интересно ми е кога си го виждал това,седана ми е далеч от сток.По темата мога само да кажа,че Б серията е най-близо до състезателен мотор,дори в това

отношение е по-добър от К20,какво остава за Д серия,макар че най-малко го познавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ? 125-7 whp е нормалнона дргуия тип стенд мисля че е 135-6(които мери на главинате) ;) и сега какво ще правим ????

да, наистина е нормално, но за двигател, на който главата е сваляна и изравнявана 4-5 пъти ... това не е баш сток ...аз съм виждал графика на читава б16 сток и там такива числа няма :P ...между другото за какво спорим ? скачате на посоки като замаяни :D спора беше дали срещу 2500 лв, ако си купиш на емо двигателя, няма смисъл да си хвърлиш стоковата б16-ка :P ... и ? какво отсъди обективното ви мнение ? че си е друго да си гъзар ? аз наистина не съм пристрастен на тая тема ... смятам, че от всеки мотор може да излезе много или да не става за нищо ... но вие момчета след като сте дали по една бала пари на куп за матаретките си, сте склонни да защитавате "смисъла" в инвестицията ви със зъби и нокти :D ... особенно някой от тия, на които не им стига акъла, какво да направят за да спрат да ги мачкат д15-ки ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения наистина К20 неможе да се опре на Б серия в сток вариант . До колко то знам тази червена хонда върви колко то на колегата с б16а2 tradiulito , а тук просто К20ската се предава още на първа предавка. http://vbox7.com/play:f0a59015

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и защо си мислиш че колите им са сток ??? защото така казват ? :P Моята Д15-ка и тя стоковица. Имам само един спортен филтър. ;) Естествено че пипан двигател ще бие стоков (дори и да е повече коне). (естествено ако не е фрапантна разликата все пак) И в защита на Тайп Р-ката ще кажа само че 5ген е по-лек ! (нищо че не са стокови) :Dп.п. Тайп Р-ката стъпа здраво на пътя :D На драг може да я взимам ама на дълго няма и да я видя де отива :P

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения наистина К20 неможе да се опре на Б серия в сток вариант . До колко то знам тази червена хонда върви колко то на колегата с б16а2 tradiulito , а тук просто К20ската се предава още на първа предавка. http://vbox7.com/play:f0a59015

значи, до колкото разбрах, "сток" 5-та б18, върви колкото сток 5-та б16 и двете заедно бият с много к20 в седма ???>>>>а Боби наистина го хапят щъркелите ... аз бях заспал на волана( със 170-180 по автопилот ), когато в поредния завой един мерцедес ме взе като спрял и на 3 метра зад него беше Боби ;) ... мисля, че гонеше икономията :P ... това на влизане в София от Пловдив преди известно време ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека младежите да си кажат какви са им модовете. Те най-добре знаят кой какво е правил по автомобила си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо сериозно нямаме и двамата с б18-ската ..... чип имам аз НЕнастроен , колектор , филтър , 4-1 и генерация ... това е ..Б18-ката има същите неща ... само елктрониката е стокова от GSR , но върви много по-добре от колкото с чип подобен на моя :PНе разбрах има ли бързи D серии да излизат на чертата ? Става и с АЗОТ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САМО чипове, генерации , филтри ... мухахаха Аз какво ви разправям че колите са фуулл СТОК . Вие не ми вярвате ;)

 

Само един прост пример колко са малки тези промени: Д14А4 (а3 е ама с махната гарнитура) се замерва със Д14А4 и вървят на едно. След това на А3-ката се сменя генерацията (колектор, тръби) и се замерва срещу същата Д14 от преди това. Резултата на няма 350 м са "само" над 2 коли ..... Това без чипване , без нищо.

 

rusiq_81, явно пак не ви изнася какво съм писал по нагоре ... Гледам че и ти си ВТИ ела и ти да ме биеш ако искаш. Или и ти си "по-тежък" от мен :P

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TrAdIuLi не разбра ли вече че бързите Д серии са само на клавиатурата спри се вече за 10ти път каниш,няма кой да дойде :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

teror1sta на пролет ще се засечем на сливен защото нито аз ще дойда където и да е извън Стара Загора за една гонка нито ти ще се грабнеш да ходиш в друг град затова ще се засечем нп :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tridiuli имах предвит за колегата с К20 и с б18 ти сега каза неговите модове , нека и к20ската бъде разкрита ? Мерси .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво да бъде разкрита К20-ката бе пич. Тя е сток. Ама в истинския смисъл на думата , не според изкривеното съзнание на някои. ако може да цитирам Крипърса (по спомен) : " Аз съм сток бе момчета, само едно турбо съм сложил!" мухаха много мъдра приказка , особено за случая.п.п. е значи Напълно стоков тайп Р 7ген ще пада със сигурност от Д16 малкия втек ;):P нямам думи вече.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове К20ката е в неподходящо купе за да покаже на какво е способна.Според мен това е най коварният мотор на хонда :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;):P Редактирано от EGocentric

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е EGocentric :D Понеже тези работи дето са правени по техните коли са сток, значи че и аз съм сток.

 

Сега да ви питам нещо: НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ ДА ВИ БИЕ СТОК Д15Б2 бе ??? :P :P ;)

 

 

п.п. EGocentric чакам доказателства че предното е по-добро от задното на писта.

п.п.п. Няма нужда да си променяш поста не се засягам :P Знам те че си от хората дето мислят.

 

п.п.п. TrAdIuLi, то на клипове има дето падам и от опел 115 коня (не падам ама го бия с малко) така че не бъди толкова уверен :D Който съм бил съм бил , те си знаят . До сега не съм се пускал с хонда дето да ме бие (да е по бърза имам предвид).

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. EGocentric чакам доказателства че предното е по-добро от задното на писта.

шах и мат :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е EGocentric :D Понеже тези работи дето са правени по техните коли са сток, значи че и аз съм сток.

 

Сега да ви питам нещо: НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ ДА ВИ БИЕ СТОК Д15Б2 бе ??? :P :P ;)

 

 

п.п. EGocentric чакам доказателства че предното е по-добро от задното на писта.

п.п.п. Няма нужда да си променяш поста не се засягам :D Знам те че си от хората дето мислят.

Кой си бил пък ти бе ? Аааххаха са тамън гледам един клип на кола дето припада от моята сток б16 как ти слага 0-150 между 6 и 7 коли аааааааааааааахаххахаха

Кажи колко метра искаш преднина да си сигурен ,че ще ме биеш ... питам сериозно щото ти е много бавна колата ... хехе като всяка Д - серия ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. EGocentric чакам доказателства че предното е по-добро от задното на писта.

ааа не каква да е писта претендирах за тоуге демек надолнището където силата не е от такова значение има разлика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:):tooth::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее само 4 часа ме нямаше :D:D:D . Дотука всичко добре ама намесвате Д серия + турбо - въобще има ли такава която е слязла във високи 14ки :):lol:

Това че ти не знаеш за съществуването на такава,не значи че няма колега ;) ако искаш да я видиш ,мисля че знаеш за какво ти говоря...поздрави :)
незнам колега, не говорим за гтеци а за време на писта, ако е някой от варна бих искал да замери с мене защото ми е интересно какво може Д серия с турбо (досега несъм виждал, но мисля че няма да съм изненадан) :) п.п. абе какво стана с тази твойта к20ка, ако някой ден си накеф ела да покараме 2мата че ми е инетресно кое е по бързо х22 или к20 в сток вариант на еднакво купе :)
:tooth: Говорим каквото ни дойде май колега...разчитай на това да се пробваш с турбо Д16ка ;) колкото до моя кеф-такъв няма , всеки ден го изпитвам карайки моята К20ка, въпреки че е 75 коня ;) поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа не каква да е писта претендирах за тоуге демек надолнището където силата не е от такова значение има разлика

особенно в тази ситуация, когато дори един малък двигател може да бута задното добре, да имаш разделение между двигателни и завиващи колела е супер ценно ! :tooth:но това е далеч от темата ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква тема ? п.п. риба , намисли си оправдание и идвай да се пробваш с/у стокова д15-ка :tooth:

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колко то знам Tradiulito има победа и над д15/16 турбо на столичната права за дръпки на бояна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една D16-ка BONZAI дето понаварвява така че зависи за какво ти е колата,

. Скоро може и тука да имаме такава ама я пазим за националната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Док , пак ли си на вино ? или ракия ? :) Твоята кола нали ти казах че няма как да стане бърза :)

 

 

п.п. Dragi4, Дока като вземе да пише нещо от сорта значи е на "маса" :tooth: Иначе Бонзая е Б16 и кърти здраво !

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

doctor това не е Д16,имам цялото филмче...за съжаление е Б серия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вино ама от капини, няма такава изрудия, растопих се целия да знаеш, с дядото на маса е най добре. Бързо ме разкри. От виното збърках и мотора ама простено ми е. Аз съм за Б-серия и толкоз.

Редактирано от doctor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...за съжаление е Б серия

що "за съжаление" бре? супер си е колата :tooth: това се казва price/performance ratio !забравих да кажа, че рибата й прави на тая два тира на 600м ... дърпаха са на булгара миналата година ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано времето не е никак впечатляващо ! 13.7 при положение , че црх-совете в БГ дават редовни такива времена :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години тунери :tooth: Аз като лаик ще си позволя да напиша няколко реда,и да изкажа мнение..та..1во его-то да ме прощава НО от това заглавие нищо не се разбира за Б серията,дали тя при всички положения (N/A,турбо) трябва да е сток или не?!? Ако Б-серията е 100на100 както маика я е родила :) разбира се че модната/читава(колектор,генерация,филтър,чип и д.р без отваряне на моторя) д16-ка ще е отпред,и за пример бих дал случаи в които два автомобила се качват на едно и също дино и изкарват еднакви коне,НО единия ги е постигнал чрез тунинг а на другия са му заводски,и разбира се тунингара беше с 1-2 коли победител...килата са с минимални разлики!Винаги пипната кола ще е по-бърза това е ясно,също така е ясно и че НИКОГА Д-серията не може да постигне това което ще постигне Б-серията,става дума за "топ сетъп" без значение турбо или атмо..това дори няма смисъл да се коментира!Тука не говориме кои клолко пари има или е налял,а за това кои мотор има повече потенциал..мисля че отговора е ясен,и всички го знаете! Аиде за здрави ламарини :lol:П.С Тъпо е като се получава схемата..."Моето си е най-хубавото"...макар и да не е така,бАдете реалисти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано времето не е никак впечатляващо ! 13.7 при положение , че црх-совете в БГ дават редовни такива времена :tooth:

13.4 видях аз, но може и да греша ... а щом може на ташак да я свалят до там , с добор каране и още "малко" настройки ще падне под 13 ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

седя и се чудя какви сравнения правите и направо не ми го побира главата... по какви параметри сравнявате кой мотор е по-добър? по конски сили? по 0-100? по 402м? и защо не слагате к20 моторите в кюпа ако говорите за сериозни тунери...? Ей аман от глупости стана вече в тоя форум. мине се не мине и се роди някоя проста тема дет сички почват да се карат и да мерят п...шки в нея. тука според някои от вас д14ката си върви като б16... дайте я тая д14ка дет върви толкова да я видим. освен да взема да си продам суапа за д16 че нали е много по добра... истината е че с достатъчно финанси и двата мотора биха свършили работа... ама нали ние тука с чип и китайски колектор правим вървежни д13ки и д14ки... евала на хората които си пипат по колата и никога не се спират пред нищо независимо дали карат хонда д, б или друга марка! толкова ли няате друга работа та трябва да седим и да се караме?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

''Ако Б-серията е 100на100 както маика я е родила :tooth: разбира се че модната/читава(колектор,генерация,филтър,чип и д.р без отваряне на моторя) д16-ка ще е отпред,''''

 

Колега да не забравяме ,че като говорим за Б-серия тя не се ограничава само до Б16А1(А2илиА3 ).Дали ще върви с Б16Б :) или пък с Б18 :lol:

 

За всичко друго си много прав :) .Наздраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, то отварянето на главата не се брои за отваряне на мотора :tooth: ... а и тя може дасе портне докато е на колата ... това ми напомня за оня с основния ремонт през аФспуФа ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...