Jump to content
H22_turbo_Vtec

Виене на гуми.

Recommended Posts

Колеги вчера си купих 17 джанти.2 от гумите вият доста и е много не приятно.От какво може да се е получило това?Нямам усещането че са криви понеже колата върви направо и не тресе на волана.Шума е като на тролей все едно карам електрически автомобил :bounce: .Дали може да се направи нещо за спиране на шума.Върти ми се нещо като 2-3 бърнаута и опиляване на част от грайфера с цел премахване на някакви кривини по грайферите, които могат да създават шум.Става въпрос за летни гуми.В краен случай ще ги ползвам за стартове :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е да е от шарките на грайфера ....... има някои гуми са доста шумни .......свиква се ... и аз съм карал такива все едно ти вият лагерите и това е най вече при определена скорост . като се увеличи скоростта намалява виенето.

Редактирано от kristi09

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортесьорна гума я наричат гумаджиите :bounce: вие като сибирски вълк и няма оправия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако гумите които вият са ти предни, можеш да пробваш да ги сложиш отзад ... ще ги чуваш една идея по-малко :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели каква марака и модел са гумите за да имаме едно наум като купуваме.А ти преди да не си карал с 14'-15' и сега като си сложил 17' да ти се струват шумни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички гуми имат различен индекс на шума.Мисля че в Avtogumi.bg имаше таблица с нивото на шум на различните модели и може да се интерасуваш кои гуми са по безшумни,още при покупката.Също може да вият о от неправилно износване или от неправилно стъпване на асвалта.Проявява се много често при задните.От вътре се износват по бързо отколкото отвън.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как е по редно да се сменят преди с задни, на кръст или предна дясна да отиде задна дясна и лявата по същия начин. Че и моите уж са нови ама ги чувам при ниска скорост как правят виуу виууу виууу :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-хубаво е на кръст, но за целта гумите трябва да се свалят от джантите и да се обръщат, защото иначе грайфера става на обратно :drunk: иначе най-безболезнения вариант е предна дясна става задна дясна, задна дясна става предна дясна :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно грайферът е натръпнал - тип ''трион'' , получава се от прецакани амортисори или липса на сходимост на колелата /при разбити тампони примерно/.Предният автомобил , дето ги е търкалял е бил с проблем . Ако не са много '' натръпнали '' и твойта кола е наред , след определен пробег могат и да се оправят , но гаранция няма . А един-два бърнаута могат да ускорят процеса :D .Има и нови гуми на пазара които са шумнички , но твоят случай сигура не е такъв ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да не е от този случай.Карал съм кола с шумни гуми ама тея си вият яко.http://www.fullruntyre.com/newEbiz1/EbizPo...html/index.html Това са гумите Fullrun.Аз за първи път ги чувам.Определено ще правя бърнаут дано се пооправят малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без LSD ще изпилиш едната, а другата ще си остане по същия начин ... гумата вие при движение направо, когато ъглите не са подходящи за нея демек или ти е прекалено сходяща предницата , или имаш прекалено много/малко камбър, или и двете ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема си е просто от гумите. За втора поредна година, като си сложа зимните гуми и се чува доста силен шум от тях(все едно съм в тролей както се изрази ти).А дори са 13" (понеже някой беше казал че може да е от цолажа) С летните нямам абсолютно никакъв проблем. :) :) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пили ги и зимай други не го мисли толкова виж го от позитивната страна ще можеш да пилиш и няма да се притесняваш колко пари си дал за гуми :rolleyes::) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ги потхванах в студенски яко пилене и пушилка.Или ще стане гума от тях или на боклука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...