Jump to content
Restless

Светва лампата на ръчната

Recommended Posts

От около 2-3 седмици периодично ми светва лампата на ръчната/ниво на сп. течностПървия път ми светна при рязко натискане на спирачки и не угасна.Проверих - нивото е точно по средата между мин и макс, накладките не са за смяна, сменени са началото на годината.За да угасне лампата отварям резервоара, "натискам" поплавъка да се дигне и слагам обратно, понякога лампата угасва, понякога не...Оттогава през ден два като се кача и запаля - лампата светва, при това като съм угасил колата не е светела, ръчната не съм дърпал...Сякаш остава поплавъка ми сам да "потъва" :) Преди година и половина, пролетта беше почнала пак така - случи се тогава Бултрако имаха промоция за безплатен преглед - споменах им за лампата, не знам какво правиха - очевидно не бяха сменили нищо, но до онзи ден лампата не беше светвала самопроизволно.Някакви идеи? Може би да сменя спирачната течност прифилактично?По принцип спирачните ми дискове са за смяна, даже съм си купил нови, но мисля напролет заедно с накладките да ги сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика на поплавъка, мисля че е рид лампа която се затваря с магнит които е в поплавъка. Виж като следиш лампата на таблото, или помоли някои, кога светва, и данеби някъде да не прави добър контакт, или пък рид лампата да се е прецакала нещо. Ако трябва долей сирачна течност ако при по-висок поплавък не свети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж да не ти се базика копчето на ръчната ! и просто да е съвпаднало като си бутнал поплавака да е угаснала лампата. Както казваш не винаги се оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем, оправи се с доливане на спирачна течност до Max.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж да не ти се базика копчето на ръчната ! и просто да е съвпаднало като си бутнал поплавака да е угаснала лампата. Както казваш не винаги се оправя.

не, ако в момента не свети лампата, дърпане сваляне на ръчната задейства коректно лампата.Ако лампата светне - положението на ръчната не и влияе - угасва само след ръчно дигане на поплавъка - не ми се е случвало ако угася при светеща лампа, след това като запаля след 5мин или на другия ден лампата да угасне от само себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно проблема ти е както казаха vex и BLEIN MONO. Тази джаджа се гаргари нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако датчика е с магнит и рид ампула, може постоянния магнит в поплавъка да е отслабнал и затова да се задейства така.но не ми става много ясно как така издърпваш поплавъка и загасва, не потъва ли отново до предишното си положение след като го издърпаш?пробвай да мернеш с мултицет какво се случва с датчика, пробвай да го откачиш когато лампата свети да видиш дали ще загасне. виж да няма утечка по кабелите или около датчика.спирачна течност по принцип се сменя на две години задължително, както и антифриз, но това няма отношение към светенето на лампата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на спирачната течност - отново работи нормално.Предишната беше... леко мътничка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно - да не би японците да са измислили това като някаква индикация, че спирачната течност е за смяна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от течността, някой, нещо се бърка здраво, но кой и защо - не е ясно... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма датчик които да разбира кога е за смяна течноста. Има само за нивото на течноста, и вероятно проблема е бил в него, в нивото, или някоя връзка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда дават спирачната течност да се сменя на всеки 3 години без ограничение за пробег

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...