Jump to content
stykiaz

Максимална мощност на фарове

Recommended Posts

Здравейте,имам следния проблем : чувствам се сляп при дълъг път вечер ...Интересува ме какви варианти имам без да слагам ксенон.Максималната мощност според литературата, която намирам е 60-55w - мога ли да сложа по-мощни или ще изгърми инсталацията. А ако сложа от тези сини крушки ?Колко голямо влияние може да укаже реглаж на фаровете и ако се вдигнат леко ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=2002http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=25062 - щом си с англичанка най-вероятно и това ще ти е от полза. Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага ще ти кажа от личен опит. Имах същия проблем, четох тук из форума, много е писано по въпроса.Реших да си взема ксенони, както и си купих нови фарове. Ксеноните така и не ги сложих, стоят си още в кутията чисто нови.Смяната на фаровете реши проблема до голяма степен, оказа се, че са помътнели огледалните повърхности на фаровете, затова светлинния поток беше силно намален. Освен нови фарове, препоръчвам ти да си вземеш крушки Осрам от онези +50% светлина. Има ги във вариант половината крушка е леко синьо тонирана, както и изцяло сини. Има ги в бензиностанциите ОМВ, виждал съм и в Шел, излизат към 30 лева двете. Според мен по-добре е половината синя, синьото е само за дългите светлини.Не си слагай по-мощни крушки защото само ще си прецакаш цоклите, ще се нагряват и ще нагорят, рискуваш да останеш без светлини в най-неподходящ момент през нощта на път.Има го и този проблем, че тези коли са ниски, и съответно фаровете светят от по-ниско и по-косо към пътя. Но това няма как да се промени.Фарове в Бултрако бяха много скъпи (около 350 лева единия), поръчах си от EBay, излезнаха ми по 250 лева всеки с транспорта и всичко. има и по-евтини варианти от бг магазини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах такъв проблем. Ама преди да ровя по фаровете отидох на очен лекар. След корекцията всичко си е нормално :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са следните : ако има лев - нови фарове, ако няма лев по-силни крушки с релета (релетата са 15 лева) крушките колкото ги намериш. Третото е да си направиш ретрофит и да сложиш лупи, които и с обикновени крушки си светят порядъчно :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...