Jump to content
Alexandyr

Въпрос за лампичката за отворени врати

Recommended Posts

Колеги, свети ми лампичката за отворена врата...а вратите са затворени ;) ..проверявах ги много пъти..багажника също..но запаля ли колата и светва лампата и не изгасва...какво ли може да е и как се оправя:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъде ти дава на маса . Свали си датчиците на вратите и ги почисти и т.н. ако е хетч съм виждал да прави беля датчика на задното стъкло (багажника) . п.п. не знам за какво му викам датчик :( като по-скоро е ключе ама .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да хечбек е ...но немога да се сетя за какви "датчици" ми говориш :( ...И за да не отварям нова тема искам да питам и за подгряването на задния прозорец...имам чувството , че реотаните не подгряват (винаги е запотено)...а иначе на табло копчето като е натиснато си свети...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"имам чувството " :( те или работят или не . Щом ти е запотен прозореца значи не бачка. Взимаш един мултиметър (мултицет) и мериш да ли има 12В на буксите където са на стъклото. Ток най -вероятно ще има и проблема ще ти се окаже че едно от крачетата се е разлепило (разпоило/ счупело) от стъклото. а относно тези "датчици" : едни бутончета дето като отвориш вратата дават на маса към купето. Намират се някъде по гредите на вратата. На 5ген хетч не се сещам къде са точно някой колега да помага

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теро е прав на колонките са с гумени капачета вадиш почистваш и си готов.А колкото до колегата с реотаните на задния джам имаше тема как се правят когато са прекаснатиа щом не работи нито един от тях от буксите е.Послушаите Терориста момчето дава много полезни съвети и навреме дано има по вече като него в този форум,успех. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах наскоро такъв проблем. Причината - утечка в контакта за вратата. Намира се под насрещника на бравичката на вратата, на корпуса на колата.Черен, с палец с гумено маншонче. Сваляш една рапидка, разглобяваш и почистваш. След това монтираш обратно. Не забравяй да закрепиш с нещо кабела като свалиш контакта, защото може да пропадне навътре и после трудно се вади. Аз го хванах с една свинска опашка.За почистване препоръчвам изопропилов алкохол. Намира се по химическите магазини (около 2-3 лева литъра, наливен, и малко по-скъпо с бутилка). Ще ти свърши работа и за почистване на други неща. Много по-ефективен е от повечето спрейове за почистване на контакти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...