Jump to content
sexpodmosta

Проучване: Мъжете паркират по-добре от жените

Recommended Posts

На жените им е необходимо средно около 20 секунди повече време, за да паркират своята кола, но въпреки това шанса да я позиционират по средата между обозначените линии е много малък.

 

В немското проучване участват 65 човека, които трябва да спрат Audi A6 на стандартно място за паркиране. Техните маневри се оценяват по точност, като се взима предвид отстоянието на луксозният седан от белите линии.

 

Въпреки, че експертите очакват жените да паркират по-бавно, се оказва, че дори техните забавени и "внимателни" маневри не водят до по-точен резултат.

 

Д-р Клаудия Волф ("Ruhr University" в Бохум, Германия), която води изследването споделя, че се потвърждават предходни заключения, че мъжете имат по-добра координация и усещане за пространство от жените. "Тези предубеждения съществуват и аз като учен исках да се убедя дали са базирани на истина или митове", казва Д-р Волф.

 

Въпреки, че в момента всички мъже се усмихвате доволно, докато четете тази статия, ние от autotrend.bg ви съветваме да не дразните вашите приятелки, тъй като това най-вероятно ще доведе до спорове с тях и те може да не сбъднат някои ваши желания в по-късните часове :(

 

http://www.autotrend.bg/news/read/531

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нормално е , след като мъжете постоянно се опитваме да убедим жените, че нещо което е 15 см., всъщност е 25 :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво откритие!Та това е факт от каменната ера! :( Но има .01% изключение от правилото -

Не ме замеряйте с домати, плс! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахаха това много ми хареса :( Ако ми се случи на мен най вероятно ще изляза да се развикам че са ми извадили ъкъла ;) ПП: Му другото според мен трудноста на жените да паркират идва от тяхното детство,защото ние момченцата докъто си играем с колички правим им пътища и очертаваме с моливи и химикали паркинги да си правим маневри ,те жените си играят с кукли.Така че ни етренираме да караме и да правим маневри и сме по-добри с колите ,но жените ни пък тренират с кукилите и така те са мног по добри с бебетата и малките деца.Не малко пъти си викаме как успяват да сготвят да изчистят да гледат децата ,това е непосилно за нас мъжете.Другото коете е в повечето случаи ще има да гледаме едно наакано бебе и да се въртим и чудим около него ,а една жена без да му мисли ще го измие и преоблече ;) Така че всеки пол си има силно и слабо място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нормално е , след като мъжете постоянно се опитваме да убедим жените, че нещо което е 15 см., всъщност е 25 ;)

Де факто е така!И каква стана ..... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хъъъм за пръв път виждам, че имало и този емотикон...http://forums.hondabg.com/style_emoticons/default/boo.gif :( ^^^ много як ;)

Редактирано от stan4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално.Жените паркират трудно,защото нямат правилна ориентация за разстоянията...а това е защото цял живот ги лъжат че онова било 20см.....а то едвам стига 15..... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко правило си има изключения :D ... и аз познавам едно такова ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината и аз познавам жени които се справят относително добре, но те са изключително малко на общия брой "шофьорки".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е до изключения в правилото. Въпросът е: Кой защо е взел книжка?Ако е само за да се закараш от А до Б. Тогава е съвсем възможно да не можеш да шофираш без значение от пола. Когато правиш нещо насила рядко го свършваш добре. Примерно аз карам заради чистото удоволствие. Мога да си се возя в градския транспорт без проблем и ще изтъкна 100 причини, защо е по-добър. Но като седна зад волана се прераждам. Та относно паркирането, никога не съм бил добър. Въобще карането назад ми е много неестествено. Гаранция давам, че всички жени(и мъже) във форума паркират по-добре(бързо) от мен.Забелязвам, че е от голямо значение на какъв градус могат да се завъртят гумите. Сравнение с другите коли, сивика грам не завива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би трябваше да е за темата видео, но струва ми се пасва и тук ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам, че е от голямо значение на какъв градус могат да се завъртят гумите. Сравнение с другите коли, сивика грам не завива.

И аз съм го забелязал това със завиването при паркиране. Паркирам много по-добре Daewo Espero ( http://www.rent.bg/lot_of_images/2/8165/espero2.jpg ) дето е б*си ферибота, от колкото сивика. Някак си не е повратлив, но според мен всичко е до практика а аз съм сравнително млад шофер. Ще се научим, няма "немога" ! ;) А по темата - разбира се че има изключения. Виждал съм лично 2-3 такива :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До научаване е, жените по принцип са по-несигурни в кола, а мъжете доста по-самонадеяни. Имам позната, която паркира с рязко завиване и набиване на спирачките от почти 40 км в час и винаги успява да спре на 1 пръст от стената, по предната и броня една пукнатинка няма, същото това момиче ми е показвало как се прави паркиране на ръчна в гаража на Мол Пловдив :bounce: и не е запалена по коли или нещо такова, просо е решила, че като ще шофира ще го прави както трябва и се е научила.П.С Сивика верно нещо трудно се завърта, често ми се налага при навит краен волан да давам назад, за да мога да мина от някъде. Карал съм рено меган, то изглежда по-голямо и тромаво, но минава през местата, при които на мен ми се налага да дам задна и да мръдна няколко сантиметра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко правило има изключение. Горд съм, че моята жена паркира идеално и няма ожулени джанти, врати или брони от нейно паркиране.Ударените джанти са от мой изяви, от които се срамувам :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...