Jump to content
petyopopov

Шантав компютър на D16a6

Recommended Posts

Колеги,от 2-3 дни компа ми прави номера-като дам контакт,не цъка релето което обикновенно цъка някъде в ляво в таблото,и гаси лампата на чека,а тя остава да свети,Върти,но не пали.Свалям минуса,чакам 20 секунди,и пали,но след 2-3 паления,всичко се повтаря.Чека свети,но компа не.Дори и премигването,при даване на контакт го няма!Това се се появи след един "ремонт"-смених 3 от лампичките в таблото с диоди,и ми намалиха разстоянието на електродите на свещите.Имам съмнение,че 1 от диодите съм го сложил на обратно,защото май не свети.Някой има ли идея с какво е свързано това,и къде е причината!Черпя домашен "самоток",без вода,захар и др...Чисто вино,само от грозде!Като мастило е!

Редактирано от petyopopov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си оправи диода,който си сложил( така ,че да светне) :( После си изкарай главното реле ( в дясно от краката на водача ) и му презапои всички спойки. След това пиши какво се е получило ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК,само ми обясни по подробно къде точно се намира главното реле.Четох много във форума за него,но така и не съм го виждал още "на живо"!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лягаш отдолу и поглеждаш нагоре и надясно на една метална стойка е закачено :( (отдолу имам в предвид под таблото от шофьорската страна)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,колега!Мислиш ли,че обърнатия диод може също да е причина за проблема?Честно казано,не мога да си спомня точно,дали преди смяната на диодите,или след това започнаха проблемите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се оказа наистина "студени"спойки в главното реле-цели 2! За по сигурно презапоих всички,и сега няма проблеми! Специални благодарности на колегата Чиренски за помоща! Темата може да се затваря! Весели празници на всички!

Редактирано от petyopopov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а с диода какво стана???

Нищо сериозно-не съм го бил натиснал достатъчно,за да щракне в куплунга,и той изпаднал в таблото,та се наложи сваляне и тръскане докато го извадя.Сега таблото свети много приятно в меко електриково синьо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...