Jump to content
Ekzotik

Еж 9 попаднало масло при смяната на колектор?

Recommended Posts

Проблема е следния снощи след ми се наложи да правя малко оглед под капака и забелязах нещо доста притеснително.Преди седмица смених всмикателния колектор със д16з6 (други неща не сам бутал) и забелязах че в казанчето за антифриза на повърхноста имаше две капчици като от масло.Нивото на антифиза е паднало но отдавам това на загуби след смяната на колектора. Може ли да е попаднало масло при смяната на колектора??? Как мога да разбера от коя гарнитура пуска (ако наистина е от там проблема)?Едно от съмненията ми е да е заради маистора.След смяната тои ми каза че събрал антифриза и го долял,но също така беше бутал нещо и целия ми мотор от от масления филтър до картера беше омаслен. Възможно ли е от там да ми идад тези симптоми???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е всичко така като обясняваш.По добре се върни при майстора и говори с него.А може и съда в който е събирал антифриза да е бил омаслен от друга кола например и от там да имаш масло в разширителния съд.Повечето майстори мърлячи източват масло,антифриз,спирачна течност в един и същ съд и всичко става мазало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маслото няма път през всмукателя!Според мен случайно е попаднал или както каза колегата випбеелс може майстора да е бил малко по мъляв.Но аз бих си проверил нивото на маслото и ако е ок не бих се притеснявал. /Разбирасе долей си антифриз и му следи нивото/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е съгласен сам,но има и др нещо маслените пари от картерните газове,правят някакво омасляване защото стария ми колектор беше целия омаслен от тях...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да се омасли какво общо има с антифриза (охладителната течност) ? п.п. споко не само при теб омазнява. Всеки позаминал двигател го прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ии нов да е двигателя пак омазнява там така че нормално караи си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мисля че е нормално да се омаслява,двигателя ми е доста запазена на 140 000 реални..........Притеснението ми беше да няма някоя скъсана гарнитура някаде по мотора и да меши антифриза с маслото..!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не се притесняваи така се е получило защото когато са сменяли колектора за да съберат антифриза слагат някакъв съд под колата нали така ок ама като олива по блока всичката мизеряя се събира с антифриза,аз го цедя после задължително ама твоите хора явно не и от там е и маслото дошло. има вариянт да го извадиш от там ии то мн. просто. ама трабва да сте 2-ма. ако ти се занимава ще ти кажа :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля че си прав,но за всеки случаи следя нивото на антифриза да видя как стоят нещата.За смяната която предложи ще се възползвам от съветите ти наи вероятно :lol:А с колектора и филтъра моята д14 сякаш просто облече костюма на Супер мен :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ИСКАМ ДА ТЕ ПЛАША АМА МАИ СИ ЗА СМЯНА НА ГАРНИТУРА НА ГЛАВАТА. :P ЗАКАРАЙ Е НА ОМБРЕ ИЛИ ТАРСИ ВЛАДО''ТОЙ ТАМ РАБОТИ'' АМА АКО ТИ СМЕСВА МАСЛОТО СЪС АНТИФРИЗ ИЛИ АНТИФРИЗА СЪС МАСЛОТО ТОВА Е ГАРНИТУРА НА ГЛЛАВАТА НЕ Е ПРИЯТНО НО :D УСПЕХПИШИ АКО ИМАШ ПРОБЛЕМ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега изключитено се надявамда Не си прав :DСъвпадението със смяната на колектора и събрания антифриз ми радва съзнанието,но все пак нищо в този живот не е сигурно.За това ще преглеждам положението под капака по често.Весели празници :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо колега сега е момента да и сложиш и Втек глава :) Весели празници и по малко проблеми с хондите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай Боже Колега :P Весели Празници:)!

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ИСКАМ ДА ТЕ ПЛАША АМА МАИ СИ ЗА СМЯНА НА ГАРНИТУРА НА ГЛАВАТА. :P ЗАКАРАЙ Е НА ОМБРЕ ИЛИ ТАРСИ ВЛАДО''ТОЙ ТАМ РАБОТИ'' АМА АКО ТИ СМЕСВА МАСЛОТО СЪС АНТИФРИЗ ИЛИ АНТИФРИЗА СЪС МАСЛОТО ТОВА Е ГАРНИТУРА НА ГЛЛАВАТА НЕ Е ПРИЯТНО НО :P УСПЕХПИШИ АКО ИМАШ ПРОБЛЕМ :)

ГОЛЯМ РАЗБИРАЧ ЩЕ СИ,КОЛЕГА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ИСКАМ ДА ТЕ ПЛАША АМА МАИ СИ ЗА СМЯНА НА ГАРНИТУРА НА ГЛАВАТА. :D ЗАКАРАЙ Е НА ОМБРЕ ИЛИ ТАРСИ ВЛАДО''ТОЙ ТАМ РАБОТИ'' АМА АКО ТИ СМЕСВА МАСЛОТО СЪС АНТИФРИЗ ИЛИ АНТИФРИЗА СЪС МАСЛОТО ТОВА Е ГАРНИТУРА НА ГЛЛАВАТА НЕ Е ПРИЯТНО НО :D УСПЕХПИШИ АКО ИМАШ ПРОБЛЕМ :D

:D Точно за тази гарнитура ще да е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...