Jump to content
Golden

Д15Б2 проблем с охладителната система

Recommended Posts

Имам някакви аномалии.. значи.. когато колата е на вода всичко си е наред.. обаче когато сипя антифриз и започва да тече някаде от двигателя... не мога да видя дали е точно от двигателя или от някой маркуч.. но мисля че проблема е от водната помпа.. но защо когато е с вода не тече а само с антифриз?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно е от нея и на мен ми се е случвало смени я около 50лв струва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде тече?Ако е помпата ще тече в долния краи на капака на ангренажния ремък.Там има отводнителен отвор.Колко време си карал с вода?Това е абсолютно грешно защото прецакваш фибъра на помпата.Антифриза е мазен и го смазва а водата го изпича.Гледаи от къде капе и пиши.Не сменяи нищо докато не си сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да долу до ангренажния ремък тече.. ама не мога да разбера защо като е на вода не тече... уж тя е по-рядка.. а антифриза е малко по-гъст.. нали така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по гъст, ама по летлив :drunk: махни си капака на ангрехажа и виж дали тече помпата(за да не надничаш сега отляво, отдясно).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тая помпа къде седи? Под ангренажа?

Редактирано от Golden

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем седи вътре в двигателя, ама е захваната с няколко болчета за блока, шайбата и се върти от ангренайния ремък и съответно се намира под него. ама като питаш така, по добре не го сваляй ми отиди на сервиз. :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шом капе от ангренажа 100% е помпата ама като гледам не можеш да я смениш сам така че стискаи зъби и в сервиза.Друг път никога не караи с вода ако не е наложително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе аз да се подсигуря :drunk: ама не тече от там.. а тече някаде под инжекциона... в смисал долу някаде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под инжекциона минава тръбата от помпата към термостата,тя е метална с 2 пръстена накрая.Може и от нея да тече но н.з.Аде да не гадаем повече.Гледаи и прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако разредиш антифриза 1:1 с вода би трябвало да не е толкова мазен и да не тече!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дабе това е каца и ше се закисне ае стига глупости писахте ,след малко и червен пипер лют да сложи и добавка :P .Ако има спукано или пре.бана скоба да ходи при някой който знае какво да го прави .От ангренажа течеше са отзад .Лелеее.Golden приказката за лъжливото овчарче знаеш ли я?п.п По нагоре колегите написаха ама .......

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми човек то тече ама не се вижда от къде тече... някво много шантаво...Явно ще си я водя на сервиз.. Благодаря за мненията :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...