Jump to content
kon4o

Prelude 4gen - проблем със съединител

Recommended Posts

Здравеите колеги.От 2 години го карам прелюдчето (4ген., 2.3литра, 140 000 км) и досега несъм имал проблеми различни от смяна на консумативи. От 1-2 седмици обаче, откакто температурите паднаха към 0 имам следния проблем със съединителя: Когато запаля сутрин педала отделя много ниско. Имам чувството, че му липсва ход от още 1-2 сантиметра за да освобождава изцяло. Когато покарам 20-30 минути в града и постепенно се нормализира и започва да освобождава там, където съм свикнал, тоест, започва да работи нормално. Успоредно с това забелязах, че вече натискането на педала не е съпроводено от прискърцването, което се е чувало винаги и за което ми бяха казали, че е от повдигача на педала. Посъветвайте ме моля дали проблема ми е в съединителя или в другата механика. И дали не е нещо, което мога сам да коригирам или е най-добре да ида в сервиза. Благодаря. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж имаш ли течност в казанчето,провери да нямаш теч от горната помпа на съединителя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще е - въздух в системата, щом се оправя след каране или горната помпа е тръгнала или работния цилиндър на скоростите, но ако нямаш як теч, долей течност и карай смело. Съединителят ти е наред. П.П. Кой майстор ти каза за "прискърцването" и "повдигача" ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря! Още утре ще мина през бензиностанцията и ще си купя течност. Ще погледна за течове на светло и ще допълня. ПП относно ПП: Не беше маистор а приятел. Но то си беше по-скоро предположение, което аз безрезервно приех за вярно :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля,че нямаш течност в казанчето :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много блягодаря :) Така и се оказа. Сипах съвсем мъничко (3-4 мл), понапомпах малко педала и до вечерта се оправи и сега е като нов :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok ама аз залагам че горната помпа е замминала или по точно боталото в неяя та според мен проблема няма да се оправи с доливането колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буталото не може да замине, цилиндърчето и гумичките обаче могат. Бих те посъветвал да го свалиш цилиндърчето и да го отвориш. Виж дали гумичките са здави или с аизносени вече и ако са ги смени, естествено ако цилиндърчето е здраво (няма язви или пък да е надрано ). По-добре да дадеш 20лв за гумички сега отколкото 100лв за помпа после :)Също така си смени цялата течност в системата. Не събира много а е препоръчително на 2 години да се сменя, даже е задължително. Все пак спирачната течност е хидроскопична и поема влага, а от там идват и язвите в цилиндърчетата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...