Jump to content
eternity

компресия или е нормално?

Recommended Posts

Да ви опиша ситуацията: та отскоро пак работя в Банско и тук си има наклонени улички и като паркирам на наклон гася колата махам крака от спирачката и колата прави един или 2 пати като преплазване по посока на наклона .....значи пробвах да я бутна сам и пак същия резултат так так и гумите правят по незнам мойе би 1/9 та оборот и ако продалжа да бутам продалжава .......Как да проверя какво е? Скоро ми правиха реглаж на клапаните че сам с газ нищо не са ми казали за компресията.Преди малко пробвах да бутна на един приятел бензинов голф- не марда.......и се притеснявм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш да си измериш компресията но ако е малко ша ти лапа масло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля,че не е нормално освен ако не я оставяш на 2 скорост.при слаба компресия щи гори и масло

Редактирано от besniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на каква скорос я оставяп колицата :angry: и зависи от наклончето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

масло не бара а на първа я оставям разбира се.А като са ми правили реглажа на клапаните не би ли трябвало да ми измерят компресията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КоЙто ти е бутал клапаните нещо не ги е нагласил като хората моята сьщо правеше така като я взех но тя си харчеше масло и то доста но след като си играх няколко дни в гаража и и направих основен ремонт на мотора сега грижи нямам. Определено ако преди не ти е правила така и не ти бута масло е от клапаните !!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, компресия бяха и от клапани ,не само от заминали сегменти. Виж си компресията и питай майстора ти как е реглуирал клапаните. Компресията в ауто-дата я дават от 9.5 до 13п.с. Зависи колко е наклона на байра на който я оставяш, но в никакв случай ако не е много стръмно значи нямаш компресия и стига да не оставяш колата на 2 или 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, когато наклона е напред вкарваш задна и обратното с първа... А при много голям наклон дърпаш и ръчната :angry: Немисля, че имаш проблеми моите и 2-те хонди така си правеха на голям наклон... А акорда беше с компресия като от завода :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи да не се притеснявам нормално си е да истарве малко и да захапе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По вероятно е да е от клапаните, и то не от реглажа им а просто леглата им вече не са в добро състояние. Моята изпускаше на задна на по голям наклон след смяната на сегменти и ремонт на главата спря да изпуска даже и на втора държи на същото място дето преди изпускаше на задна. Аз участвах в ремонта актовно и сегментите бяха здрави само маслените бяха здраво спечени имаше и много добра компресия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си варви нормално колицата , кво ти пука... газ да не те .... Мерни и компресията, но знай ако не ти хареса ще почнеш да мислиш за ремонти ,но все пак ще знаеш горе доло какво е дережето с двигателя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съединителя не играеше ли някаква роля в това да държи колата да не мърда по баир?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По вероятно е да е от клапаните, и то не от реглажа им а просто леглата им вече не са в добро състояние.

Е те това е верният отговор... :thumbs1: Особено като се има в предвид, че колегата eternity е и с газова уредба...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от клапаните, моята има нормална компресия, но пак се случва понякога да изпусне по веднъж на голям наклон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Споко колега.и мойта е така.Когато я включиш на скорост и тя си обира луфтовете.тя реално мърда много малко,но се шашкаш и се филмираш"малии ко стана?"От клапани не вярвам да е.Мойте 70хил не са пипани,щото не знаех че трябва,но вече знам какъв трябва да им е луфта и скоро ще е.Съединителя как ти е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не съм забелязъл да му има нещо на съединителя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапаните не са болка за умиране но цената за ремонта си е доста голяма болка :) щом не харчи неприлично много масло(по думите ти изобщо не харчи) карай си и си свиркай и не забравяй да дръпнеш добре ръчната. Не отдавна видях един ван "шаран" както си стоеше без да мърда и като почна да прескача на задна скорост и се опря в бронята на една кола, жената която освен да свирка и спре друго не можа да направи :D а колата не беше на много години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...