Jump to content
CaTaHaTa666

Тунинг на D16a9

Recommended Posts

Здр. колеги имам едно кончерто с мотор D16a9 130 коня и искам да попитам какво бих могъл да направя че тези коне да станат поне 150. До сега още нищо не съм сменил. Всички предложения са добре дошли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почваш-изпускателен колектор+генерация;всмукателен (ако въобще има за двуваловата д серия ) ;сгъстяване на мотора;портване и напасване на портовете на главата;усилени пружини на клапаните+валове;настройка на всичкото това (може би най важната част );спортен филтър+интейк;регулатор на горивото......може и да съм пропуснал нещо :DП.П:В резултат на по горното ,ще ти трябва по здрав съединител.П.П2:Имам в предвид "спортен"изпускател има разлика от стоковият.Доколкото знам имате майстори по Варна ;)

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изпускателните ми колектори са 4-2-1 всмукателния ми казаха че бил добър, а за валовете не ми се пипат че като знам какви майтори имаме...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми то А9-ката си е 4-1 колектор в стоков вид, Да смятаме ,че си я почнал от някаде и имаш споретен колектор 4-2-1.Генерация прасни на 55ф ако не си го направил, За валовете може да са последните нещата за който да помислиш защото ако е голям стейдж ти тирябват и пружуни и тарелки! Мен ако питаш , ако искаш да караш! Направи една ревизия на мотора сигменти,лагери и т.н. ще осетиш разлика и след това тунинга ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ще събера малко пари и ще ги оправя тея неща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонта ти е някаде около 120-40 лева за Хубави сегменти, лагери 50-70 и гарнитура над 100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не забравите и раздвижените ролки ;) пък с тези ремонти освен да се доближиш до фабричните 130 коня друго не правиш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил да сменяш сегменти и гарнитура, по-добре си събери повечко пари и покрай смяната на тези консумативи си дай главата да я портнат. Обаче за портване си приготви поне 400 левчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...