Jump to content
kalinski84

Когато вали вътре в купето има капки вода...

Recommended Posts

Някой сблъсквал ли се с това чудо.. И идея нямам от каде идва...Когато вали или когато я мия вътре на амортисиора на вратата на багажника има капки вода а когато валежите са обилни вътре си капе сериозно....Колата е CRX.. Не пропуска от стъклото, нито от уплътненията - стъклото е друго..При старота врата имаше пак същият проблем затова.... Някой ако може да помага.. Не е и от пантите на вратата защото като слагах новата първо ги намазах обилно със силикон..

Редактирано от xxx84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отвори капака, махни уплътнението което е на копето и огледай берта, на който се нанизва уплътнението.най-вероятно е изгнил на места и от там влиза вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на всички рексове,от там им капе вода вечния проблем..аз лично мазах под оплатненията но никаква полза.маи ще трябва да се махат корите вътре отстрани на купето..и да се проследи самото оттичане на водата и да се огледа.Поне на мен така ми казаха,аз лично още това не съм го направил...но тия дни маи ще се наложи що то ми писна да виждам какпи вода в купето.Успех колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си изчистиш оттичащите маркучи от шибидаха проблема ти ще изчезне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от къде влиза водата, щото маркучите са в колконката и излизат в двете страни под задната броня/ ако е от тях, ще тече през пласмасите, ако не, е от под уплътнението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз го имах този проблем преди! И главно заради това си продадох ЦРХ-а!!! Много гаден проблем, значи трябва да я разглобиш цялата кола-(тавана,корите отзад,рамките на прозорците се махат некоя и друга лайсничка!) И гледаш отводнителния маркуч от шибито минава зад самата рамка на тавана и отива в багажника в калниците,Вадиш ги и ги почистваш,мойте бяха се запушишили и ги изчистих проблема продължии!!! Тия маркучи влизат в некво гумено уплътнение от което си се стичаха вадички! И си помислих,че нещо е спекло и не уплътнява добре и го промазах със силикон,но проблема отново си продължи!!! Значи ти говоря че на мен и багажника ми се пълнеше с вода и от там църкаше,че и даже от стоповете някъде! То като цяло тва са стари коли и според мен може уплътненията да са спекли нещо а пък и не съм сигурен тоя маркуч като влиза в подкалника къде се оттича тая вода??? Може там да се е запушило нещо примерно при мен предишния собственик беше правил ръждата ли де да го знам и имаше нещо като пяна(силикон) може да е запушил там далаверата??? А относно за водата по амортисьорите на багажника проблема е от шибидаха!!! Гаранция! Но точно от къде и защо така и не разбрах! Свалял съм и целия маркуч мислех че е скъсан нещо,но си беше здрав! Внимавай ако го вадиш че после трудно се слага! Ама сега като се замисля може някое уплътнение или защото имаше ръжда леко шибидаха да не уплътнява добре и от там да не влиза цялата вода в маркучите а да подлизва около тях и се стича посе по маркуча от том по пластмасата и първия отвор който среща водата е точно където се захващат амортисьорите на багажника!!! Значи моя съвет е да отидеш в някой сервиз и там да ти го оправят! Просто си има нещо специфично което не се забелязва с просто око! Или нека някой,ако си е оправил този проблем да пише!Най-комичното и изненада та за мен беше,че не знаех за този проблем и след една нощ проливен дъжд на сутринта като отивах за работа и гледам на седалката където ни сядат гъзовете нали е вдлъбнато малко и си имаш арабиското по две шепи вода! Добре че поне са кожени седалките! Дано съм ти бел полезен! Също и внимавай със щипките на корите че се чупат и поле седи гадно,даже и задната седалка ще трябва да свалиш! а бе разправия голяма си е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сега след всичко това,как да му се занимава на човек...баси олелията е:hondarulez:((((

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже сега се сетих,колегата горе е написал за някъкъв берт? нз точно какво е,но нали като отвориш багажника и там има едно оплътнение демек като вали да не капе в багажника,мислех че от там минава под уплътнението вода промазах го и там със силикон и нищо!!! Също и силикона е играл и по външното уплътнение на задните прозорци щот се бяха свили и вдървили като камък,но пак същата история! Значи пробвай има едно черно дебело тиксо нз как се казваше ама е много яко и си залепи шибидаха от горе да не може да влиза вода в отводнителните канали и ще видиш дали е от шибидаха или от другаде?! Аз го правих тоя намер ама май тогава не валя дъжд пък и не съм я поливал май? Не помня вече кво беше!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе май работата отива да си затворя шибидаха с силикон и тва е... мисля че проблема ще е решен.... първо ше го облепя хубаво после ще я удава от вода и ако не текне....Жалко за шибидаха..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и покрай шибедаха и по цялата дължина на задния капак има ръб на който се нанизва уплътнение(на люка е само ръбче). с времето изгниват и от там протича. изкърпват се тези ръбове без проблем, мажеш с рапит и си ок. ако нямаш заваръчен апарат си купи само рапит(от магазин за автобои и материали) и режи ламаринки и ги лепи с него. стяга за 10-15 минути и няма махане повече от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега запечатваш шибидаха и краи с проблемите аз имам два црх-а и двата ми течаха единия го оправих бяха запушени маркучите на шибедаха и спря да чете а на другия го залепих с тиксо и краи с водата то е от мен успех с наченанието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам същия проблем като на колегата,само че на сивик 5г.-нямам шибидах , когато вали от двете страни на багажника се събира вода , и то само при слаб дъжд,когато вали силен дъжд не влиза вода. разглобих свички пластмаси отзад,поливах с шише вода от никъде не влезе вода,на мивка като отида също не влиза вода.Единствено като вали спокойно дъжд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за ръбовете под уплътнението съм сигурен че не е от там проблема.. колата беше на пребоядисана скоро и тоя ръб го огледах обстоино...малко офф топик ,, новата боя и стои доста добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колеги от шибидаха е..Днес позаваля и метнах един найлон върху тавана и най вече върху шибидаха и спя да капе.... Кофтито е че шибидаха не ми се "уплътнява(затваря) с силикон" че лятото често си го ползвах ама май нямам друг избор......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щото знам откъде ще доидат проблемите,затова цяло лято шибедаха не го отварях...като го отворя и му виждам ръждите по всички страни макар че оттам не е прокапал поне за сега.....това е, ще се справяме някак си с по старите си коли..и то не каква и да е кола,а мания по целия свят...макар и в ниския клас:puke:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

толкова много отговори време е да пробва ме:beer:))

колега на един црх капеше сащо в багажника и на моя сивик сащо,оказа се че е точно от лаисните на тавана и на 2 те коли.махнахме ги отзад кам прозореца беше напукана пастата която уплатнява изчистихме го,силикон и няма течове вече.Успех :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колеги от шибидаха е..Днес позаваля и метнах един найлон върху тавана и най вече върху шибидаха и спя да капе.... Кофтито е че шибидаха не ми се "уплътнява(затваря) с силикон" че лятото често си го ползвах ама май нямам друг избор......

Колега мани ги тия силикони!!! Шибидаха си е оферта екстра! Сложи му отгоре едно тиксо има черно много яко е,като се къса е се едно има нишки! Не знам как се казваше по железариите го има! Запечатаи го хубаво пък на пролет лято живот и здраве ще си го оправиш шибито!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен тече.Проблема е в снадките на купето!!шибана работа!Цялата кола беше разглобена и имах възможност да се занимавам с тоя проблем.А колко вода излях-не е истина просто!!Намазах снадките с Body и спря!Хубавичко си помазах :P И през задните стопове влиза вода,ужас!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отводнителните маркучета се запушват. От тях подлива по амортесьорите на задната врата. Поне при мен беше така. Тези маркучета илзизат под задните калници. Тъй като рексовете са на години и гният стабилно, почти при всяка интервенция на задните калници, тези маркучета се прекъсват. А прекъснат ли се, водата се излива в багажника. Години минаха, докато хвана точно проблема. Освен това при мен влизаше вода и от пробката за пръскане на вода на задното стъкло, която е на покрива. Там го мазах с черен силикон. Не стана много стилно, но пък спря да вали в колата.От водата в купето се мокреха и коланите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поправя предишния си пост. Отводнителните маркучета от шибидаха и покрива излизат зад предните гуми. А водата от капака на багажника се отводнява с маркучета под задните калници, които ако са скъсани или запушени, пълният багажника. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги страхотно е че всеки може да сподели опита си при отстраняване на серьозни проблеми,като течовете вътре в купето, но би било още по страхотно ако към описанието се добавят и някои снимкикоито ште спестят доста главоболия. дори и да са направени след това . покажете как сте се справили и от кое има полза. предварително ви благодаря. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...