Jump to content
Cartell

Първо палене сутрин

Recommended Posts

Здравейте,имам един въпрос понеже това ми е първия дизел който карам,трябва ли сутрин като е студено да я оставям да загрее от 5 до 10 мин,и след това да потеглям или мога и веднага да тръгна,колата е от новите Сивик 2007 с 2.2 мотор,направи ми впечетление че при първо палене сутрин е малко по шумен двигателя но след 10 мин се оправя,а пък максималната си работна температура я достига сега зимата след около 12 до 14 мин като тука където живея температурите не падат под -5.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята никога не съм я чакал чак толкова паля изкарвам я от гаража отивам да затворя но минавам през двора качвам се и тръгвам (от 1-2 мин ми отнема). Но наистина бавно загрява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здавей колега, по-добре е да я оставиш да поработи 5-10 мин. на място. Колицата е супер!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Честито!2. Цитат от "service manual-a": С цел да се постигне икономия на гориво, препръчва се да потегляте веднага след запалване на двигателя, като не забравяте,че рязкото ускоряване или натоварване на двигателя, преди да е достигнал нормалната си работна темперетура, може да доведе до повреда на същия.3. Оборотите на дв. не бива да превишават над мах. за празен ход, докато индикатора за налягането на маслото не угасне. Това ще гарантира, че лагерите на дв. и на турбокомпресора се смазват правилно, преди двигателя да достигне нормалните обороти за шофиране.3. Загасяне на двигателя:За да избегнете опастността от повреждане на лагерите на турбокомпресора вследствие на неадекватно смазване, ВИНАГИ оставяйте двигателя да работи на празен ход 10 секунди, преди да го загасите.- което аз най-често забравям :drunk: " :love:

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да е малко по-шумен сутрин на студено.Обаче ако е доста по-шумен отиди да ти проверят дюзите.Чукането най-вече е от тях.Ако имат слаб поток.Иди в Бултрако, предполагам имат съответния софтуер за диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...