Jump to content
sexpodmosta

Нова концепция от Honda

Recommended Posts

Този футуристичен автомобил, изглеждащ малко като кола "извадена от Междузвездни войни" се казва Honda Personal-Neo Urban Transport или за кратко P-Nut, и направи своя дебют на изложението в Лос Анджелис.

 

С дължината си от 3400мм, широчината си от 1750 мм и височината си от 1439 мм, P-NUT е предложение, което може да бъде наречено "микро-купе". Той е по-голям от SmartFortwo, но е по-малък от Fiat 500.

 

"Целта на дизайнерите бе, да опитат нови форми в екстериора и интериора за автомобилите от малкият сегмент и да разчупят стеротипите на съществуващият дизайн. Също така Honda P-NUT е с ориентация към функционалността и същевременно показва, че малките коли не трябва да бъдат компромис в стила.", казва Дейв Марек, директор на "висшия дизайн" в Honda R&D America.

 

P-NUT може да приюти 3-ма пътници, като шофьорската позиция е централна, а за пътниците отзад от компанията твърдят, че има място, колкото в среден по големина седан.

 

Дизайнът на концепцията позволява, разнообразие от двигатели монтирани в задната част на колата. Това включва и малък двигател с вътрешно горене, хибриден бензиново-електрически агрегат или изцяло електрически вариант.

 

http://www.autotrend.bg/news/read/424

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Интересно е но не бих си го купил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега да ви видим , нали искахте Хонда със задно предаване :hondarulez::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе.. това и от дясно и от ляво да те блъснат все си загинал!! НЕ благодаря!!! Ще кажа Аз!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

................Той е по-голям от SmartFortwo, но е по-малък от Fiat 500..............

то туй за мацки да си ходят на шопинг /или по скоро на фризьор, че тез големите торби на манго може и да не ги събере :D /много ми хареса изцяло стъкления покрив, идейна е количката не може да се отрече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе.. това и от дясно и от ляво да те блъснат все си загинал!! НЕ благодаря!!! Ще кажа Аз!!

Стига с това катастрофиране и блъскане бе хора, дай всички да караме колкото се може по-големи коли, за да може ако се фраснем, да сме от страната на по-силния. Сега са по нашите пътища са модерни разни грозни джипкоподобни автомобили, скоро да очакваме руса мадама с леопардово деколте да кара фадрома, щото мъжът и се притеснявал, че е проста и не може да кара, и ако се удари, да не и се спука силикона за 6000 евро в джуките. Колата мене лично ми допада много, обичам компактни, икономични и ефективни автомобили.Нека мнението ми не "агресира" никой :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Концепцията ми допада с този централноразположен водач и прозрачната муцуна в краката му, макар че визуално малко напомня Тата НАНО по американски :) Като стилистика обаче е леко демоде с тея псевдокосмически технопохвати за формообразуване. Имам чувството че някой тинейджър наскоро е гледал "Междузвездните войни" и е "одрал лицето" (шлемовете) на "щурмоваците" от имперската армия. http://news.automedia.bg/read/8444.html Малко по-големи снимки на които си личи "макетната" същност и грубата небрежност в подбора на компоненти - само вижте широките нископрофилни гуми , дисковете и спирачните апарати по прилягащи на някой "суперкар" http://www.cardesign.ru/events/autoshow/av..._show_2009/3512 Аз лично повече харесвам оригиналното "мини"предложение от далечния изток http://www.cardesign.ru/articles/tokijskij...009/09/30/3367/ То поне е част от някакъв "строен" глобален еко замисъл и си има "другарчета" http://www.cardesign.ru/articles/tokijskij...009/10/23/3417/

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе.. това и от дясно и от ляво да те блъснат все си загинал!! НЕ благодаря!!! Ще кажа Аз!!

Стига с това катастрофиране и блъскане бе хора, дай всички да караме колкото се може по-големи коли, за да може ако се фраснем, да сме от страната на по-силния. Сега са по нашите пътища са модерни разни грозни джипкоподобни автомобили, скоро да очакваме руса мадама с леопардово деколте да кара фадрома, щото мъжът и се притеснявал, че е проста и не може да кара, и ако се удари, да не и се спука силикона за 6000 евро в джуките. Колата мене лично ми допада много, обичам компактни, икономични и ефективни автомобили.Нека мнението ми не "агресира" никой :D
Пусни си тогава филмчета за краш тестове (от ЮТулуб) на китайски коли и автомобили.. и после попитай защо не се внасят в Европа като са толкова евтини :) Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сандо :yes:
Мен тръпки ме побиха като ги гледам тия кадри! Мачка се като пластмаса ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Само заложник в багажника би оцелял :yes:

Май и той е под съмнение ;) ;) :dry::P :P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе забелязахте ли че този "фъстък" няма странични огледала ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе забелязахте ли че този "фъстък" няма странични огледала ?

Е защо са му :ghost: Ако имаше трябваше да стърчат 1метър на страни за да вижда назаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...