Jump to content
em1l

Крушки по таблото в цвят на купето

Recommended Posts

Колеги ето какво направих тази вечер http://windows98.snimka.bg/automobiles/tablo.447784 на снимките не се вийда толкова ясно но на живо е доста по добре. Зелени са защото цвета на хондичката е такъв вижда се от аватара ми. Аз лично съм си много доволен и реших да ви се похваля :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като идея е добро но на мен светлината ми изглежда супер неравномерна....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова не равномерно просто апарата фукосира на местата кадето е по силна светлина иначе участаци са долу горе равномерно осветени по силна е светлината кадето са лампите и апарата ги фокусира там и за това така изпъкват :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото ги няма гумичките от оригиналните лампички затова така става има едни лампички с които се получава равномерно ама те цвета им идва от това ,че са боядисани и не е толкова хубав и аз си играх доста с тея лампички ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен похвалването ти , ще помогнеш на много колеги , ако им / ни / отвориш очите какви са процедурите за смяна , какви крушки и т.н. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди една година и аз си го мислих това обиколих цяла Стара Загора не успях да намеря крушки с цвят. Само диоди, но те не стават за таблото. Ако можеш да споделиш от къде намери тези крушки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно преди една седмица и аз завърших същата процедура, само че смених и диодите на копчетата с 3мм :D не намерих крушки, ами концентрирани диоди, които в последствие бяха здраво изпилени с шкурка, за да станат разпръскващи и резултатът е задоволителен - свети по-силно и равномерно. При липса на шапчици и такива диоди, проблемът може да се реши и с оризова хартия :dry: Браво и Успех ;)

Редактирано от Rossi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мисля сега да ги смъкна на ново и да ги изпиля отпред за по равномерна светлина защото крушчиците фокусират светлината в точка. Иначе и сега си е равномерна светлината но е по силна кадето са крушките. А иначе крушките ми бяха изгорели и миналата седмица разпилях всичко да ги сменям цяло Търново обиколих докато намеря наи обикновенни крушчици а чорапчетата малко бяха изгорели и не се сетих да ги нагрея и ги скъсах и сожих крушките така ама доста силно светеха и отидох в Павликени да си взема от един магазин "смесен" за строителни материали и за авто аксесоари крушка за стопа и гледам крушчици точно такива каквито ми трябват зелени,бели,жълти и сини.Тея крушчици са целите пластмасови и долната част на пласмаста кадето се вкарва в буксата е такав цвят какъвто и свети. Утре ще отида да жзема още едни че ми трябват и ще ги снимам какво представляват и ще питам човека от каде другаде може да се намерят такива крушки и от каде ги зарежда тои ако някои го интересува. ;) Малко дълаг пост ама то е нещо като преразказ. : :lol:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Росии ти няма ли да ни покажеш твоя проект ...а и още има с какво да се хвалиш ??? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали е редно :( ако колегата em1l разрешава, ще пусна снимка и на моето :) (отделна тема на ми се пуска) а с какво още да се хваля? Колега em1l, нямате ли диоди с цокъл някъде? Аз в 4-5 магазина в София не успях да намеря, ти се ядосваш за Велико Търново :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми аз нямам нищо против пусни си снимките да ги видим. А днес цял ден бях на път и не можах да купя да ги снимама. И сега няма да ме има някои друг ден но в четвъртък ще взема и ще ги снимам. И ще питам от куде другаде може да се намерят. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А е взимате,сваляте крушките и ги оцветявате с хубав "имам впредвид скъп"маркер в цвят какъвто си искате и става перфектно пробвал съм в доста случаи и се получава!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2607/20...bgLwKqlMLSO.JPGАми това е :) само че с телефона не може да излезе по-хубаво..диодите са малко по-силни от необходимото, но го установих след като ги заварих без резистори и го сглобих..за да стане напълно равномерно, мисля да опитам с оризова хартия :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ама те изобщо не светят силно... за какво ти е оризова хартия? Най-много да започнеш да виждаш сини и червени точки навсякъде... какво толкова :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,какви лампички сложи? Защото аз преди два месеца си смених осветлението с бяло ,но вчера едната лампичка издаде багажа и почна да ми прави проблеми километража(бях минал 30+ км от последното зареждане и изведнъж показа 900 :) ) ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

аз отдавна искам да си направя таблото по следния начин и въпроса ми е дали се продават диоди с такъв цвят тука някъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това си е червено.. мани, че му викат "amber"... то е все едно, повярвай. Просто е по-fancy дума да кажат червено. :)А червени диоди бол, всякакви видове за всички уреди места от таблото. !!!А ако искаш да постигнеш наистина ефекта от снимката... можеш да ми дадеш 6 крушчици и ще ти го направя. Но диодите светят в ярко червено, в лек нюанс на червено нема как да стане. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, добре е станало. От доста време и аз си мисля да направя същото нещо с таблото си, но все не остава време. Първоначално мислех да слагам плазмени километражи, но при тях синьото е прекалено силно и ме дразни. Реших да сменя цвета на таблото като поставя сини чорапчета на крушките си, но така и не успях да открия такива в Сф - не казвам че съм обиколил всички магазини в града, но обиколих всички за които се досетих. Варианта който съм избрал сега, го изрових от нета и може да се видитук. Не разбирам много от Немски и затова и не съм си играл да ви го превеждам. Когато направя проекта /надявам се скоро/ ще пусна снимки и обяснения, ако някой проявява интерес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето какво направих тази вечер http://windows98.snimka.bg/automobiles/tablo.447784 на снимките не се вийда толкова ясно но на живо е доста по добре. Зелени са защото цвета на хондичката е такъв вижда се от аватара ми. Аз лично съм си много доволен и реших да ви се похваля :bye: .

Някой може ли дами каже как да си разглобя таблото на километража зада си сменя някои крушки.Опитвах се 2-3 пати да го сваля ама несе получи и реших да не ризкувам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние не искаме да рискуваме да гадаем каква ти е хондата :bye: кажи какъв ти е модела на хондата за да може да ти се помогне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...