Jump to content
Jooo

Общинско парко място с охрана тип "мутра"

Recommended Posts

Искам да ви споделя крайно неприятна случка от миналата вечер. Карах по бул. Джеймс Баучър близо до Кампински хотел в опита си да открия кварталния Еконт. Тъй като не успях да го видя на първия курс реших да спра и да огледам пеша. Видях три свободни места от общо четири със служебен абонамент до някакво застрахователно дружество точно на ъгъла на бул. Джеймс Баучър и ул. Любата. Спрях на едно от тях при което до мен идва една двуметрова горила в костюм, застава на една педя от мен и ми изсъсква да си преместя колата, явно като, че ли лично засегнат, че кола за по-малко от 10 хил. лв спира пред мястото, което той "охранява". Беше точно 19:48 ч, а както всички знаят служебните абонаменти са до 19:30 ч, което ясно се виждаше на знака стоящ на 2 метра от нас. Опитах се да му го обясня, но той продължи в духа "Проблем'ли ш' м създаваш? И за 5 мин. не мо'еш да я оставиш. Остай' я и ш' видиш..." и тях подобни заплахи. Предупредих го, че ще звънна в полицията, но това по никакъв начин не го притесни. Дойде и още едно момче, явно негов познат и ме посъветва мило да я преместя, за да не се вкарам в "беля". В край на сметка я преместих, тъй като бързах да хвана раб. време на тези в Еконта, и нямах време да се разправям повече. Замислих се за алтернативата да я оставя, но най-вероятно щеше да ми нареже гумите, или направи някоя друга мизерия, която щеше да ми създаде много повече тревоги. В край на сметка тези от Еконт си бяха тръгнали, и в последствие ме хвана яд, че не продължих да си търся правата за мястото. Чудя се дали личните охрани от този тип не разчитат точно на това, че хората предпочитат да не се занимават и вкарват в проблеми, и по този начин незаконно ти отнемат правото - в случая да си паркираш колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа,колега, криза има, всички са се озлобили,нормално, мутрите и те са хора... Ау,и аз какво съчиних... Както и да е, мисълта ми е че тези субекти по принцип не са много по мисловната дейност....А и няма какво да направиш,няма и смисъл,добре си постъпил, според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има места и хора, където е по-добре да отстъпиш, за да не ти се наруши физическата цялост :lol:

Редактирано от stefanta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такива им се вика "тъпо копеле боксьр" вади ножа и го наръгай в кръка да му е гадно :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да не е съвсем случайно офиса на Булинс?Много неприятни типове са там, не бих се разправял с тях за паркиране :lol: За нещастие понякога ми се налага да влизам в сградата и да ме "пребъркват"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такива им се вика "тъпо копеле боксьр" вади ножа и го наръгай в кръка да му е гадно :lol:

Освен, ако не е охрана на някого и акъла не му липсва и няма пистолет да те гръмне тебе в крака... да не мисля друго... и после да имаш шанса цял живот да го помниш ;) Несериозни приказки са това колега ;)ПП:JoooДобре си постъпил! Ядосал си се за 1час-ще ти мине и замине.Ядовете които можеше да те очакват са в пъти по големи(счупена кола и куп разправии)заради 1 парко място.Културата ни е под всякаква критика!!! Вариянти много, както в твоя така и в тяхна полза, само мога да те посъветвам където можеш отстъпвай в такива случай, но кадето нямаш избор пази си собствеността! ПП:Ако са били от офиса на Бул Инс добре си направил, че си тръгнал ;) не те е чакало добро развитие на вечерта при всички положения!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно е да отстъпиш, както те е посъветвал Жоро, иначе много главоболия.Кой беше казал, че най-добрият боец е този който знае как да избегне боя.И лично аз не отстъпвам на скъпите лимузини и си вземам предимството.Особенно на S-класите, щото знам в повечето кви бедняци се возят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си направил .Аз има аналогичен случей самоче в Пловдив и небеш мутра а собственик на хранителен магазин по потник и фалшив Ролекс :lol: .Глупака ми крещя 2 минути че тук немога да спирам ,аз му отговарях че няма знак.Накрая запалих и дръпнах колата 2 метра в дясно .Спора е ненужен но въпроса беше принципен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, добре си направил, че си си отишъл. Баба ми казваше не бъркай с пръчка в рядко ляйно-може да се опръскаш! Чудя се какво би станало ако аз съм примерно много ядосан и идвам от някъде и му завра питолета в мутрата на сая свиня да го видя какво ще направи? Или по-добре изчакам го той да го извади и го грмна в капачките,а? Защото тогава е самозащита ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такива се говори най-добре от 200-300 метра през оптичен прицел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя тия хора как продължават да се държат така нагло все едно света е техен. Особено след като видяха какво сполетя онези мутри в Бургас, като се засекоха с бившото ченге ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както си го описал колега го пусни и на "Господари На Ефира" те знаят как да го направят със скрита камера , иначе наистина е по добре да не си хабиш нервите излишно ,нали знаеш че те такива дълго не живеят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както си го описал колега го пусни и на "Господари На Ефира" те знаят как да го направят със скрита камера , иначе наистина е по добре да не си хабиш нервите излишно ,нали знаеш че те такива дълго не живеят :(

Да, точно охраната на Бул Инс беше. И да, както всички ме съветвате, и аз избягвам конфликти винаги когато е възможно, понеже в повечето случаи ти коства много по-малко неприятни емоции, и въпреки факта, че ТИ си отстъпил, за теб изхода от ситуацията е по-благоприятен, отколкото ако НЕ отстъпиш. От друга страна обаче като постъпваме все така, съответните превръщат наглостта си в редовна практика, и тогава за какво са ни законите и властите изобщо, като не се отнасяме до тях? Предложението за "Господарите" е много добра идея, понеже на тях подобни случки са им работата. Ей сега ще им пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, добре си направил, че си си отишъл. Баба ми казваше не бъркай с пръчка в рядко ляйно-може да се опръскаш! Чудя се какво би станало ако аз съм примерно много ядосан и идвам от някъде и му завра питолета в мутрата на сая свиня да го видя какво ще направи? Или по-добре изчакам го той да го извади и го грмна в капачките,а? Защото тогава е самозащита :(

Ей, всичките пистолети си накупехте, утре ще ми тръгнете и с калашници! :D После се чудите, как може невинни деца и майки (пресния случай в Ямбол) да загиват без причина! Замислете се малко! Колега, като го гръмнеш в капачките кво ще постигнеш?! Ще си различен ли..? Ще си същия, като тъпата мутра, поредния "важен" с пистолет! Най-много да си навлечеш още повече неприятности!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, добре си направил, че си си отишъл. Баба ми казваше не бъркай с пръчка в рядко ляйно-може да се опръскаш! Чудя се какво би станало ако аз съм примерно много ядосан и идвам от някъде и му завра питолета в мутрата на сая свиня да го видя какво ще направи? Или по-добре изчакам го той да го извади и го грмна в капачките,а? Защото тогава е самозащита :(

Ей, всичките пистолети си накупехте, утре ще ми тръгнете и с калашници! :D После се чудите, как може невинни деца и майки (пресния случай в Ямбол) да загиват без причина! Замислете се малко! Колега, като го гръмнеш в капачките кво ще постигнеш?! Ще си различен ли..? Ще си същия, като тъпата мутра, поредния "важен" с пистолет! Най-много да си навлечеш още повече неприятности!
Е правси братле ама някой ги носим щото трябва .Оръжието само по себеси не нищо страшно и опасно ,кофти е в комбинация с комплексиран тип.Тази комбинация вече е УБИЙСТВЕНА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами те такива "горили" като тоя(да ме извинят приматите че ги сравнявам),ще продължават да се държат така докато НИЕ им позволяваме.Не мисля че това е най-добрият изход от подобна ситуация,но е най-лесния.п.п. Направи си каско и застраховка живот в Бул Инс и повтори упражнението,като се подсисигуриш със свидетели и оператори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да съм с пистолет и комплексиран тип, отколкото ей така някакъв да ми се пъне, че ще пострадам. Щото навсякъде са ги наслагали кашони, каси, кофи и кво ли още не, не стига, че няма къде да се паркира ми то...Колега, аз лично бих направил като теб - ще паркирам на друго място, но след това ще се обадя в полицията и след два дни пак ще отида там да паркирам. Ако пак има проблем - пак полицията. Много ги мразя такива тарикати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е правси братле ама някой ги носим щото трябва .Оръжието само по себеси не нищо страшно и опасно ,кофти е в комбинация с комплексиран тип.Тази комбинация вече е УБИЙСТВЕНА

Оръжие наистина си трябва на някои хора, други не само не трябва да притежават, а трябва и да са въдворени в съответните лечебни заведения...Лошото е, че системата ни няма ефективен механизъм или метод за отсяване на психически неуравновесените и психически болните. Така като гледам всеки може да стане охранител, да си изкара разрешително по тая причина и да запаше пистолета. КОС-аджиите не се занимават много много да анализират кой е психопат и кой е нормален. Другия пресен случай е оня тип дето е с доказано психическо заболяване и беше тръгнал да си изкарва разрешително и никой не му пречеше...Горчивата истина е, че служба КОС дава разрешителни на който прецени (по субективен начин :P ), а не на който може и на който трябва! От тук вече следват мизериите и сакатлъците. А всъщност единственото нещо, което в полицията трябва да имат като критерий е ПСИХИЧЕСКАТА пригодност, а не само и единствено кой си, откъде си, имаш ли 30г, пресичал ли си някога на червено и т.н. Разбира се никой престъпник или човек възнамеряващ да извърши престъпление няма да иде да си изкара разрешително и да си регистрира законен пистолет на негово име, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такива се говори най-добре от 200-300 метра през оптичен прицел.

Mакар да е по-скоро вероятно в някой филм .... ми хареса като идея :PИстината обикновено е , че големите са само пионки .... т.е. някой им плаща и те си вършат работата . И да ги гърмиш .... малко все тая. Само лично удовлетворение има :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, че ако не си търсим правата такива случай не само, че няма да спрат, а ще зачестяват. Но въпреки свичко все пак мисля, че си постъпил най-добре като не си се заяждал, а си паркирал другаде. Иначе какво стана с Господари на ефира, отговориха ли ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, че ако не си търсим правата такива случай не само, че няма да спрат, а ще зачестяват. Но въпреки свичко все пак мисля, че си постъпил най-добре като не си се заяждал, а си паркирал другаде. Иначе какво стана с Господари на ефира, отговориха ли ти?

Не, още не са :lol:. Но очаквам да ми пишат. Имам познати, които са изпращали материали, и казват, че принципно отговаряли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги, замисляли ли сте се , ако сте от "другата" страна?Аз ползвам служ. абонамент в ЦГЧ на София. Таксата е 450 лв/месец и % от нея е от заплатата ми.Понеже съм ранобудна, на работа съм в 8ч. Тръгвам си в 18 ч.И редовно ми се налага да се моля...,къде успешно, къде не, за да паркирам на място, за което си плащам... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че общинската собственост е ПУБЛИЧНА, в това число пътищата и паркингите. В тази връзка, тя не може да бъде повече на тези, които могат да си плащат. Решението не е само в плащането, което е начин за задълбочаване на и без това огромните кражби и корупция сред власт имащите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че общинската собственост е ПУБЛИЧНА, в това число пътищата и паркингите. В тази връзка, тя не може да бъде повече на тези, които могат да си плащат. Решението не е само в плащането, което е начин за задълбочаване на и без това огромните кражби и корупция сред власт имащите.

Точно така. И моят работодател плаща наем на "Паркинги и гаражи", като правоприемник на Столична община за правото на ползване на ПУБЛИЧНАТА ОБЩИНСКА СОБСТВЕНОСТ в рамките на работен ден... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах човекът се е опитал да спре след времето за ползване на сл. абонамент (след 19:30).Както и да е... замисълът на правителството е скоро всяко кв. сантиметърче площ за пакриране да се плаща, така че всички ще можем да се бием в гърдите и да казваме, че си плащаме за мястото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, че ако не си търсим правата такива случай не само, че няма да спрат, а ще зачестяват. Но въпреки свичко все пак мисля, че си постъпил най-добре като не си се заяждал, а си паркирал другаде. Иначе какво стана с Господари на ефира, отговориха ли ти?

Не, още не са :lol:. Но очаквам да ми пишат. Имам познати, които са изпращали материали, и казват, че принципно отговаряли.
Пробвай пак. Мисля, че поне трябва да ти отговорят дали ще се заемат или не. :wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти да не си искал пред сградата на бул инс да паркираш??? Според мен,ако не си някой файтер не се занимаваи! Пък и на човека така му е наредено никой да не паркира там сигурно! Ако дойде случайно шефа и ти няма къде да паркира кой ще го отнесе?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвайте да спрете пред централния вход на централна автогара в софияне казвам да паркирате, просто се нареждате зад такситата, спирате да слезе пътника, и продължаватеизлиза един дебел "разпределител" и скача директно на бой - ако му отвърнеш, изскачат и 20 таксиджии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти да не си искал пред сградата на бул инс да паркираш??? Според мен,ако не си някой файтер не се занимаваи! Пък и на човека така му е наредено никой да не паркира там сигурно! Ако дойде случайно шефа и ти няма къде да паркира кой ще го отнесе?!

То е ясно, че точно това му е наредено. Но той няма право да го изпълнява извън рамките на определеното от правилника време! Да не говорим, че както споменах в разказа от 4-те места имаше само 1 заето. Т.е. не е въпроса шефа му да има къде да паркира, ами НИКОЙ друг да не паркира на 4-те места на шефа му, та да може еднолично да си нарежда там количките... Редактирано от Jooo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...