Jump to content
Hack0

Странно виене

Recommended Posts

Проблема е следния. Чува се странно виене, като притриване ... когато я вземах, не се чуваше, но може и да съм пропуснал. Чух го, едва когато почнах да я карам в града. След като направих обслужването взе да ми прави впечатление. Най-добре се чува, когато то 3000 оборота отпусна рязко газта - така шума от двигателя затихва бързо и шума се чува най-ясно. Отидох при майстора, където правих обслужването - и изведнъж се оказа, че още тогава го е чул, но понеже не изглеждало притеснително, решил да ми го спести (!!). Както и да е, според него, шума идва от тук:

 

Публикувано изображение

 

И наистина като се "подаде ухо" се чува някъде от там.

 

Опитвах се да запиша аудио с телефона, както и клипче - за съжаление въпросния "ефект" въобще не се чува със способностите на телефона.

 

Обслужването е пълно, сменени са всички ролки, масла, ремъци и филтри преди няма и 1000 км.

 

Някакви предположения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ти е пренатегнат ангренажния ремък.Отиди да ти го отпуснат малко.Втория вариянт е да е отишла водната помпа вероятно пак от пренатегнат ангренаж.Провери си и пистовите ремъци как са.Вероятно преди обслужване не имало виене,но майстора няма как да ти каже,че заради него ти вие колата и ти е казал че си е била така и преди.Лошото е,че всичко се разглобява наново ремъци,капаци,тампони,капак на двигателя,ама и така не е хубаво да се кара с пренатегнати ремъци.Все пак ако можеш направи клипче да видим и чуем за какво става въпрос.

Редактирано от vipbeels

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отпусни ремъка на динамото и виж дали ще намалее или изчезне шума- залагам на натегнат ремък на динамо и отиващи си вече лагери на днамото. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен шума идва от ремъка на хидравликата, вземи една бутилка с вода и сипвай по-малко на ремъците на динамото и хидравликата и ако ти изчезне шума на съответния ремък - сменяй или натегни или отпусни, ти прецени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери лагера на ролката която опъва ремъка на климатика, или на някоя от другите.При мен започна слабо, и след време се усили много, и като я откарах да я обслужат, ми бяха сменили едно от тези лагерчета. Не са някакви по-особени, на мен ми сложиха SKF.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е звука - извинявам се за лошото качество, но за съжаление това е най-доброто. Телефона съм го държал пред устройството което съм показал в първия пост (което все още не знам какво е :angry: ):http://file.bg/c30343MbCDiБлагодаря за всички съвети ;) Ще пиша какво е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.колега това ми прилича много на лагера на ролката която опъва ремъка на климатика и моята като е купувах беше така но при обслужването на колата ми смениха и лагерчето на ролката около 15 лв. мисля че беше лагерчето. Тази ролчица започва да шуми когато измият мотора със силни препарати за обезмасляване.като обикалях из автосалоните да си търся хонда 1.4is на почти половината слабо или силно им се чуваше ролчицата така че най вероятно 95% и при тебе е от нея, но преди да е смениш ако искаш разкачи ремъка за климатика запали колата за наколко секунди и ще се разбере

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам абсолютно същият проблем. Между 2000 и 3000 об. се чува най-много.Като купих колата го нямаше това виене появи се след обслужването и ремък, ролки и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е като сте сменили ремаци и ролки, как тогава свирят???????натегнат ремак на динамо или климатик(най-вероятно динамо, лагерите му си отиват вече и свирят, колкото повече газ даваш, толкова по силно свиркат).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а в случай, че над 2000 оборота затихват вибрациите?шумът, който се чува при мен е подобен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

водна помпа колеги........от тама е виенето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как пък може да си сигурен? Само тя ли може да вие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам същата кола и имам абсолютно същия проблем!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа,че при мен шума се появи веднъж,когато си посръчках малко повече колата(е не много малко де).Понеже срокът за свалянене на аудиото на колегата е изтекъл не можах да го чуя,но при мен беше притракващо свирукане,дано ме разберете.Идва от същото място-ангренажния отсек.Сега не се чува,но ще се радвам и аз да разбера какво е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам някакъв странен звук от там някаде, Д15З6 е моя двигател. в движение почти не се чува виенето но когато колата не се движи и няма странични шумове (особено вечер като е по тихо) и като я форсирам леко на 2-3 хил оборота се чува едно виене, чегъртащо, всеедно лагер без смазка на сухо върти, нещо такова трудно е да се опише точно. вече 3000 км карам така, няма промяна и незнам дали е нормално или има нещо износено... ще следя темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...