Jump to content
Димитър Коев

Свързване на халогени

Recommended Posts

Здравейте колеги,Сложих халогенни фарове, но свързването им се оказа сложно. Трябва ми реле, което се намира трудно, а и не успявам да намеря инсталацията, която би трябвало да имам.Въпроса ми е дали може да се свържат към кабелите за задния халоген (който липсва и съответно не го ползвам) без опасност от претоварване на инсталацията?Моля за мнения от хора, които са наясно. (без такива от рода на "абе аз не разбирам, ама сигурно ще стане")Предварително благодаря.П.С.: видях, че има една подобна тема, но там нищо конкретно не разбрах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз какво бих направил или по точно направих на моя акорд .пуснах си нова инсталация за халогените ,състояща се от:-два предпазителя по 20А-10ина метра кабел -2 бр. релета 30А-15ина кабелни обувки -и халогените разбира се С окабеляването за задната светлина за мъгла не се занимаваи ,евентуално от там можеш да ползваш управлението на релетата.Ако ти трябва схема кажи :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата за съжаление няма да ми свърши работа. Не разбирам достатъчно от жици за да си го направя сам. Затова търся по-лесен начин, но май няма да стане... :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да могат да се вържат на копчето за мъгливката отзад. Просто от копчето намираш кабелчето, което трябва да отива към мъгливката отзад и на него връзваш един кабел, който го пускаш за управление на релето за халогенните фарове. Захранване за халогенките взимаш директно от акумулатора (+) и го прекарваш през релето (30А) , което ще ти пуска халогенките. Но преди релето много близко до + на акумулатора слагаш предпазител 30А и си готов. Аз така направих, но сега виси само инсталацията за халогенките защото единия го строших :confused: Ако си свободен през седмицата можеш да видиш как съм го направил, дори мога да ти помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, въпроса ми не е дали мога да ползвам бутона, а цялата инсталация за задния халоген. Предполагам, че той си е с реле и предпазител.Ще обясня по-подробно, защото явно не ме разбирате. Питам дали мога да захраня халогените директно от кабела, който захранва задната светлина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С окабеляването за задната светлина за мъгла не се занимаваи ,евентуално от там можеш да ползваш управлението на релетата.Горе го написах колега :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Явно ще се налжо да търся някой друг, който да ми го направи. Аз с релета, кабели и предпазители не мога да се оправям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Явно ще се налжо да търся някой друг, който да ми го направи. Аз с релета, кабели и предпазители не мога да се оправям.

Неси си навил на пръста не си го направил ,да ти кажа често не е трудно .Обади се ще ти помогна.На 30А реле не е желателно да се слага 30 бушон,кое от двете ще изгори при тая комбинация понякога е под въпрос! Бушона пази всичко след него и релетата. Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изгори бушона много ясно! Е зависи и какъв бушон си сложил, че ако са от тия дето от 7.5 до 30А са с една дебелина... :offtopic: На релето просто няма какво да му гори. Направено е да издържа ток до 30А да минава през него. По принцип всяко нещо е направено да издържа до 25% в повече от това което пише на него. Освен предпазителите и други неща за които сега не става въпрос. На релето най-много да му нагорят контактите и това в случай, че предпазителят не си свърши работата. Не мисля, че колегата трябва да се притеснява за това ако ползва истински предпазители!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако релето ти е 30тина ампера ще ти свърши работа. проследи кабела който е от копчето до релето(не този който е към фара за мъгла, а другия) и виж колко е релето. вземи другия кабел9към фара) и на него закачи халогенитена 30 ампера реле не слагай по голям бушон от 20-25а. не оставяй хлабави връзки(най-добре ги запои и изолирай добре). на твое място бих си взел 30тина ампера реле от някоя морга(от заден реотан да речем) и бих си пуснал нова инсталация, за да знам за какво става въпрос, но ти си знаеш най-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казват колегите не се занимавай да ползваш инсталацията за фара за мъгла защото консумацията му със сигурност е по-малкат от тази на 2та халогена.Направи си нова инсталация да ти е мирна главата. : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните крушки за мъгла са най-много 2х21 Вата. Предните халогени са минимум 2х55 Вата. Сам си отговори на въпроса дали е удачна идеята да се използва тази възможност. Дори японците да са се осигурили с някакъв запас, едва ли е 2,5 пъти по-голям (не са руснаци все пак :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...