Jump to content
georgivanov1

Как да си измием колата

Recommended Posts

Здравейте колеги,както няакои от вас вече знаят,сдобих се с ново возило,но след първото миене при подсушаването нещо понадразках боята.Та въпроса ми е какви парцали да ползвам без да се повреди боята,а и самото миене с какви продукти и четки миете.Нямам много доверие на автоматична авто мивка и за това използвам ръчна.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е добра идея да посушаваш с каквото и да е. Ако са останали някакви песъчинки след измиването (най-често около лайсни, сгъвки и т.н.), полепват върху това, с което подсушаваш и после ги разхождаш като абразив по цялата боя.Според мен най-доброто е измиване с мека гъба с едри пори, може и без препарат - обилно с вода от маркуч със струйник/водоструйка.Препаратите за водо/пароструйките измиват моментално всичката вакса от колата (ако има такава) и лака е готов за бомбардировка от всякакви агресивни агенти. Отделно ако имаш микропукнатини по лака - водоструйката с тия стотици барове налягане може спокойно да го надигне и става ужасно (правил съм го).Аз лично пастирам два пъти в годината и после мия с гъба и чиста вода без препарати. Шампоан ползвам само ако колата е много, много мръсна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви гъби..кола се подсушава с гюдерия...това е мека кожа от елен...малко е скъпичка и не на всякъде се намира такава естественна кожа(повечето гюдерий са изкуственни)....но като те гледам...можеш да си я позволиш :)

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че от FifthGear си бяха направили експеримент с различни видове измиване. Ръчно миене с гъба се драска най-много. Ръчното с водоструйка се драска най-малко, но при подсушаването става мазало. Като краен резултат излезе че автоматичните автомивки оставят най-малко белези по лака.Ако може водоструйка без подсушаване, ще е най-добрият вариант за лака :P

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подсушавай на сянка с гюдерия. предполагам естествената кожа е по-добра, аз съм с изкуствена, дето се продава нагъната в прозрачни кутийки, и трябва да стои влажна, иначе е твърдаако не подсушиш колата, остава на петна, сиво от водатапърво минавам прозорците, и изцеждам водата. после големите хоризонтални елементи - капак, покрив, и след това я изплаквам, и минавам калници, врати, като гледам да обръщам гюдерията на всеки детайл, и лайсни, брони, прагове и джанти минавам последни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, хората са го тествали :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на черна кола най-много и личат драскотините :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам съвет на всички, които си мият колите сами! Аз съм си купил мека кърпа за ПОДСУШАВАНЕ ( от Технополис, води се памучна кърпа за бърсане на монитор на компютър, има я дори в различни цветове, квадратна с власинки по нея), струва 2 лева. МНОГО съм доволен от нея дори си имам две, когато ползвам едната, другата е изпрана и обратно. Иначе другия вариант е има в Кауфланд кожени гидории, които струват около 14 лева, но да Ви кажа тези от 2 лева вършат същата работа. Радвам се, ако съм помогнал. .... и пишете, които сте си купили за да споделите впечатленията си. Благодаря! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам съвет на всички, които си мият колите сами! Аз съм си купил мека кърпа за ПОДСУШАВАНЕ ( от Технополис, води се памучна кърпа за бърсане на монитор на компютър, има я дори в различни цветове, квадратна с власинки по нея), струва 2 лева. МНОГО съм доволен от нея дори си имам две, когато ползвам едната, другата е изпрана и обратно. Иначе другия вариант е има в Кауфланд кожени гидории, които струват около 14 лева, но да Ви кажа тези от 2 лева вършат същата работа. Радвам се, ако съм помогнал. .... и пишете, които сте си купили за да споделите впечатленията си. Благодаря! ;)

Колега май имаш предвид микрофибърна кърпа,аз си бърша монитора с такава,но мисля че става и за подсушаване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз имам такава квадратна, микрофибърна кърпа, но я ползвам за праха в купето. За подсушаване ми се струва малк-а/и , две са. Не мислите ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам съвет на всички, които си мият колите сами! Аз съм си купил мека кърпа за ПОДСУШАВАНЕ ( от Технополис, води се памучна кърпа за бърсане на монитор на компютър, има я дори в различни цветове, квадратна с власинки по нея), струва 2 лева. МНОГО съм доволен от нея дори си имам две, когато ползвам едната, другата е изпрана и обратно. Иначе другия вариант е има в Кауфланд кожени гидории, които струват около 14 лева, но да Ви кажа тези от 2 лева вършат същата работа. Радвам се, ако съм помогнал. .... и пишете, които сте си купили за да споделите впечатленията си. Благодаря! :unsure:

Колега май имаш предвид микрофибърна кърпа,аз си бърша монитора с такава,но мисля че става и за подсушаване
Мерси за бързите отзиви,точно с такава кърпа от микрофибър я подсушавам,сменям ги по 3 на всяко миене,боята не е точно надраскана ,но е замазана все едно е мръсна но не излиза.Измих я само с водоструйка и пяна,без да търкам с нищо,проблема е че част от мръсотията остана и при подсушаването от праха че се замазаМерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купуваш ръкавица от мафра-представлява нещо като обърната навън кожа с дълги меки власинки и струва око9ло 20 лева и микрофибърна кърпа пак оттам,за миенето има си трикове,първио трябва да свалиш мръсотията много добре с водострука ,след това разтваряш автошампоана в кофа и миеш с ръкавицата,идеята е 4е дори и да има песъ4инки то тя остава между дългите власинки,а най добре е като сапунисваш да има и леко течаша вода на мястото което търкаш,мие се детайл по детайл като се започва от тавана и се слиза надолу,за да не забереш песъчинките нагоре..изплакваш обилно и след това със микрофибърната кърпа ,като я намокряш изстискваш и я простираш върху детайла без да натискаш а само придърпваш от двата края..моята кола е с много мек лак и я мия по този начин..игра4ка си е но ина4е остават драскотини[

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да си миеш колата, винаги остават драскотини. Дори по скалата от 1 до 10 с която 5gear определиха надраскванията, най малкото надраскване беше оценено с 5....

Лично аз мия автомобила си с термофибър кърпа(следващо поколение микрофибър), и пак остават драскотини въпреки голямата плътност на кърпата.

Затова колата трябва да се пастира периодично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофибъра е перфектен, даже лака лъсва след него, тъй като обира мръсотия освен че подсушава. Иначе с каквото и да подсушаваш ще драскаш...това е положението за съжаление.

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал с безконтактно !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си е с безконтактното на автомивката :)

И ако имаш някъде надигнат лак става интересно ;) Откакто последния път ходих на автомивка и една "сестра ромка" с четката ми надра боята чак до основата :unsure: ,си казах СТИГА ;) Сега си я мия пред нас с четка,като започвам от тавана и от там надолу,знам че не е най-добрия начин,но за без пари толкова :) Естествено не го препоръчвам на колегата,но както и да я миеш винаги остават малки драскотини я от четка я от гъба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре е подсушаването да става с въздух под налягане :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз съм доволен от моите кърпи. Относно тва безконтактно миене съм чел теми, че не е полезно за боята, защото препаратите, които се ползват били вредни. Това го бях, чел в некав форум от българин, който е работил в автомивка в Щатите и е пастирал коли там. Мой приятел от София беше ходил да му мият джипа на автомивка, но не знам какво, предполагам с контактно миене и му олющиха боята на задната броня, където му е парктроника. То и каквото да си е ташак, така,че....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато се свали добре мръсотията с пароструйката, няма проблем да се мие с четка с мек косъм, те не дерат боята (меки са), и дори и да има останало нещо, което може да надере боята, то влиза между космите на четкатапроблем при миенето идва от силни удари от четките на автоматичните мивки, от стърженето на силиконовите четки (колкото и невероятно да звучи, но 5гиър го доказаха). проблем може да се появи и от миенето с гъба, понеже тя по-лесно задържа частици, които може да надерат боята. въпреки че не бих се притеснявал да мия кола за половин милион с гъба, стига да е добре измита преди това с вода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си е с безконтактното на автомивката :huh:

Имам го шампоана на НЕРТА за безконтактно миене,купих си дори помпа за разпръскване,но като миех предишния ми сивик забелязах че остават бели петна по боята,това е някаква киселина която разяжда лака,затова сега с него само си мия джантите.Тук при мен с този шампоан мият двигателите,може да пробвате измива страхотно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...