Jump to content
NOS

Start Engine Button

Recommended Posts

днеска направих сузукито на баща ми да пали с бутон че стартера здипли и е доста пари а не си струва да се сменя защото колата е стара и вече на доизживяване та от там ми хрумна идеята да сложа хондака един такъв бутон но за гъзарийка и намерих следните сносни вариантивъпроса ми е някой от вас слагал ли някой от бутоните на линковете да спопели дали са задържащи или не че на мен ми трябва незадържащ,монтажа ще ми отмене 10-15 мин ама не са мн евтини и ако са задържащи няма да ми свършат работа въпреки че cа доста атрактивнипоздравиhttp://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0..._2076_143165733http://cgi.ebay.co.uk/Engine-Starter-Butto...=item1c0cec39cbhttp://cgi.ebay.co.uk/PUSH-START-BUTTON-Ig...=item4a9b64ac42http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0...f49ed4/pict9054http://cgi.ebay.co.uk/Savage-LED-Push-Butt...=item58825ce6e2в БГ между другото продават ли се такива бутони с надпис start engine

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незадържащи са

и аз така си мисля ама ...знам ли иначе в бг предлагат ли се такива или подобни !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време аз имах такъв бутон на старата ми Шкода 120Л.Обикновен бутон няколко лева струваше.Един ел.техник ми го инсталира.Бутона найстина е не задържащ.Дажаш на контакт с ключа и после натискаш бутона.Можеш да си потърсиш бутон, който е прозрачен или най-добре, ако има лампичка вътре в него.После в някоя рекламна агенция си поръчваш лепенка с надпис "Start Engine" от някое здраво фолио.Такива бутони има във всички магазини за електроматериали.Но трябва да се гледа колко ампера е.Поне аз така си го представям, ако някой друг има друга идея да сподели. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време аз имах такъв бутон на старата ми Шкода 120Л.Обикновен бутон няколко лева струваше.Един ел.техник ми го инсталира.Бутона найстина е не задържащ.Дажаш на контакт с ключа и после натискаш бутона.Можеш да си потърсиш бутон, който е прозрачен или най-добре, ако има лампичка вътре в него.После в някоя рекламна агенция си поръчваш лепенка с надпис "Start Engine" от някое здраво фолио.Такива бутони има във всички магазини за електроматериали.Но трябва да се гледа колко ампера е.Поне аз така си го представям, ако някой друг има друга идея да сподели. :)

амперите нямат значение щото ще използвам реле за товара а за тия бутони знам слагал съм доста по разни индустриални машини но не искам такъв щото става пълна циганиика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комшията го е изпълнил доста интересно това. Използва втория канал на алармата за да даде на контакт и от там нататък бутона си е само към стартера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този бутон ще управлявате само бобината, така че не ви трябва да е за голям ток. Ако някой ви обяснява друго, значи се опитва да ви продаде нещо, което е по скъпо. Слагал съм бутон за номинални 10А и няма грижи.Колега WingMan, какво да разбирам под втори канал, релето на имобилайзера ли? Ако е така е готино, забравя за ключа, дано обаче да си е купил много надежна аларма и си носи и 2-те дистанционни със него, за да е по сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да се вземе от някоя друга кола, ако стане, не знам.Например Рено Лагуна, Клио и Меган.По-новите модели са с бутони, но имат и карта вместо ключ.Да не стане така, че тя да е проблем.А има доста ударени модели от тях в БГ, които се продават на части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най добрия старт бутон си остава оригиналния от S2000

Публикувано изображение

 

А монтажа е наистина лесен ето и схемата:

СХЕМА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е хубав.Някой да знае морга за S2000 да гепим нещо по на тънкана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега лятото заедно с алармата си сложих и такъв бутон на прелюда но тези които ти си дал са доста по големи от моя моя го взех от магазин Панда в бургас и е колкото 2ст в диаметър целия никелиран с червена подсветка (има с синя зелена ) незадържащ избрах такава големина поради мястото на което го монтираха а инъче ако не държиш да е нещо особенно в магазинитие за рез части за камиони има няколко вида че дори и надписи но не са така атрактивнипоздрави

Редактирано от KONI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този бутон ще управлявате само бобината, така че не ви трябва да е за голям ток. Ако някой ви обяснява друго, значи се опитва да ви продаде нещо, което е по скъпо. Слагал съм бутон за номинални 10А и няма грижи.Колега WingMan, какво да разбирам под втори канал, релето на имобилайзера ли? Ако е така е готино, забравя за ключа, дано обаче да си е купил много надежна аларма и си носи и 2-те дистанционни със него, за да е по сигурен.

До сега не е имал проблем а е на този принцип от поне 2 години. Втори канал на алармата ще рече, че си има стандартните заключван, отключване имобилайзер и т.н., но освен това има допълнителен бутон. Като се натисне алармата ти подава сигнал подобно на този за заключване (не съм сигурен колко е дълъг, но мисля че това се програмира). След като имаш сигнал, с релета може да накичиш каквото ти душа сака, било то палене на двигателя, дълги светлини и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вие май се запалихте доста по идеята :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

 

Да колега но казват ей тва :

 

Sorry, we DO NOT ship to HI, AK, PR and we also do not ship to any international destinations.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да колега но казват ей тва :

 

Sorry, we DO NOT ship to HI, AK, PR and we also do not ship to any international destinations.

 

И ако само това те спира, много жалко. Винаги можеш да намриш някой там да го купи и да ти го прати. Поне аз така правя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Просто на моята кола няма да и отива :lol: А и не е само този който продава Start бутони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега ;) аз сьм сьс старт бутон на Ignited т.е пьрвия от вариянтите които си дал..ползвам го вече 4 години и не сам имал грижи с него,не ми е отказвал засега :ranting: не е задьржащ единствената работа която може да ти отвори е да сложиш предпазител на бутона защото му гори светодиода ;) поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...