Jump to content
Данчо

Свързване на компютър с ЛСД

Recommended Posts

здравейте, имам следните два въпроса"1.Свързвам си лап топа с лсд-то с ХДМИ кабел и си правя лсд-то като втори монитор.дотук добре, обаче ми се разваля образа на лап топа докато лсд-то се явява като втори монитор.След това като изключа кабела си оправям сетингите на десктопа и се оправя.Пояснявам, че независимо дали работи работят паралелно или дали лсд-то се явява втори монитор образа на лап топа се размазва леко.Това нормално ли е и възможно ли е да се коригира?2.Когато сложа кабела на лап топа не може ли лап топа ми да се сеща автоматично че трябва да направи лсд-то като втори монитор, а не всеки път да правя някакви настройки на картатап.с.Моля за обеснения на прост език понеже не разбирам :) .благодаря Ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен така.Някой разбирач да казва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да можеш да настроиш резолюцията и на двата.Не знам на каква операзионна си.Вистата е малко по-интелигентна и си помни настройките.Пробвай с DVI кабел или обикновен VGA.Последен вариант:ако монитора(LCD-то) ти е с няква странна резолюция(примерно при мен е 2048х1152)-сложи драйверите за него.

Редактирано от kytila

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

настройваш плазмата да е 2ри монитор, независим. иначе се опитва да оеднакви резолюциите и става мазало. каква ти е картата на лаптопа? виж дали си с най-актуалните драйвъри... ако си с нвидия мога да ти направя шотове на моите настройки, плазмата си я изключвам от контрол панела с едно цъкане... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си настроиш така, че лаптопа да си остане на неговата резолюция, а вторият монитор на своята.Но все пак и аз като Цецо ще питам първо каква ти е видео картата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Просто не му давай да клонира образа, а както са казали по горе настрой я като втори монитор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

картата ми е НВИДИА.Още в първия ми пост обесних че дори и като втори монитор пак се ебава :).ОС е ХП :Pп.с.Благодаря Ви на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. и аз като Цецо ще питам първо каква ти е видео картата?

..или модела на лаптопа.Аз пък, прехвърлям м/у различните дисплей с комбинацията на бутоните "Fn" и съответния на който са ми "нарисувани" едно лаптопче и едно мониторче до него (при мен е на F5, с тошиба лаптоп съм) И сам си детектва правилната резолюция и на големия дисплей и на дисплея на лаптопа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок.този въпрос не го разрешихме, задавам следващия :) :) :) сега си свалям някакав ХД филм от замунда, това значи ли че като си го пусна на лсд-то през лап топа ще е с по-добро качество от другите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Отговор: Много ама много ДА!П.С. Мога да ти препоръчам няколко много добри HD филма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Започни с The Lord of The Rings HD Collection. Ама си отдели едн уикенд за тях. Към 14 часа са общо трите части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сюжета какъв е че аз не обичам много фантастики, космически истории и подобни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Властелина на пръстените, човеко! :o Как може да не си чувал. Фантастика е, но велика! Не става въпрос за космически простотии а за... магически така да се каже. По 5 тома роман, мисля, че толкова бяха.... за мен е хубав, но не мога да го гледам повече от веднъж. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха,това стана и софтуеърен форум , така ли?:oаз си мислех,че е за коли и бях много заинтересован като прочетох че някой иска да си връзва компютъра на колата към шпера :):D :D успех все пак,щото аз пък хич не отбирам от тия модерните работи;)

Властелина на пръстените, човеко! smile.gif Как може да не си чувал. Фантастика е, но велика! Не става въпрос за космически простотии а за... магически така да се каже. По 5 тома роман, мисля, че толкова бяха.... за мен е хубав, но не мога да го гледам повече от веднъж. smile.gif

хаха,да е велика,колко да е велика?:)това са просто някакви приказки обърнати на филм с много ефекти,при това правен 2007-ма година.знаеш ли коя фантастика е велика?Терминатор 2.сигурно защото дори сега да го гледаш, ефектите са невероятни,замисъла му е страхотен,а е филм правен 1991 година.Властелина е повече промивка на мозъци , траеща много часове и като излезнеш от прожекцията си забравил за кво става дума в началото, но главата те боли от яките ефекти и се кефиш на надрусването.Хубавите неща от край време са кратки,точни и ясни. Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете, че се намесвам с мнение некасаещо темата, в който пиша.Романа на Дж.Р.Р.Толкин, "Властелина на...", чието име носи оспорвания филм е в три части.А книгите на Толкин, свързани със "Средната земя" са доста повече. За съжаление - част от тях все още не са преведени...А за да не се нервираш от спец. ефектите, да не се чувстваш като с промито съзнание, като "надрусан" - просто чети книги, мисли за нещата когато, както и ако искаш... :cool: ПС: Толкин е професор от началото на мин.век по стара англ. литература, аглосаксонски и стари англ. езици в Оксфорд. Пише за древните северни саги, "Беоулф" м/у другото..А "Властелина" е писан в продължение на 20 год. - доста време за размисъл, макар и на "стар, оксфордски професор"... :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма лошо да се четат книги,но си говорим за филма тук-колко и с какво е велик.иначе по логиката за книгите и кой кога е творил-дай да четем само идеите на Леонардо да Винчи и Нострадамус?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито Леонардо, нито Нострадмус са публикували книги.Само техни следовници, почитатели и тълкуватели.Просто гениите са оставили нещата да говорят сами за себе си.Не ми се връзвай, просто дадох съвет...А лично аз не обичам да гледам филми, правени по любима книга. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един от малкото филми по-добър от книгата, по която е направен, това е зеленият път.поне за мен разбира се :cool:.също така и време разделно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ъпвам темата с надеждата някой да се сети за един филм който гледах преди много време и който искам да гледам от 1-2 години но не знам как се казва.Ставаше въпрос за 2-3 семейства, които отиват на една вила и почти целия филм е от камерата на един от мъжете.Като отиват там и се натъкват на извънземни и се случва една поредица от невероятни неща, разрязват крава, стопяват двигателя на колата, шум в ушите, хората почват да се крият и алабала алабала алаббала неща от този род.Филма е доста стар, но е направен така че през цялото време е страшно интересен.Ще се радвам ако някой се сети.Пак казвам:почти целия филм е от любителска камера.ПоздравиЙ.И.

Редактирано от uBaHoB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни си друга тема по тези въпроси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкоз важно, че цяла тема да пускам.Дел мнението ако прецениш за нужно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...