Jump to content
Marcus

Съвместимост на скоростни кутии

Recommended Posts

Някой има ли представа дали двете кутии са еднакви, т.е. с еднакви предавателни числа.Ако да, следва въпроса трябва ли ми още нещо за да се монтира на D15Z6. :) Благодаря на отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тук ЦЪК и от тук ЦЪК

Civic6genD16Y23.2501.9001.2500.9370.7714.250

и

D16Y8 2000 Civic1st gear Ratio 3.252nd gear Ratio 1.9093rd gear Ratio 1.1254th gear Ratio 0.9095th gear Ratio 0.702Final Drive Ratio 4.25

За монтажа не би трябвало да има проблеми.Едноваловите Д-серии са съвместими, но все пак нека потвърди на 100% някой колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да има проблем в монтажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мерси за инфото, според моите познания които клонят към 0.... :) , май от англичанката е по-добре. Искам да махна супердългата кутия на икономика а забелязвам че има доста англичанки за части. Още някое мнение и пускам тема в "Купува" :)П.С.:Забравих да попитам, има ли разлика в полуоските, те сменят ли се?

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,ползваш си твоите.Единствено може да има разлика във буксата на VSS сензора ,но се оправя лесно :) или прехвърляш горната част на сензора ,или слагаш твоята букса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя двигател е Д16У2 и когато търсих кутия, също ми казаха, че всички Д серии били взаимозаменяеми. Аз тогава търсих кутия (тук във Варна, че не ми се разпрявяше с куриери, а също и с некоректни продавачи) като твоята (с дълги скорости), но не успях да намеря и си взех пак за моя си двигател. Не искам да те разубеждавам, но сигурен ли си, че искаш къси скорости? Първа и задна са еднакви за двете кутии, 2 и 3 предавка са по-къси на твоята кутия, а 4 и 5 са по-дълги(на твоята кутия). Какво не харесвам на моята - кофти се кара на продължителен път и на магистрала. На 3000 оборота (по оборотомера) е точно на 100км/ч (по скоростомера на автомобила) и става дума за 5-та предавка естествено. Хубавото е, че дори на баир, както е на 5-та и 3000 оборота, започва да се ускорява, като настъпиш педала (естествено става по-бавно от наравно). Сравнявам го с другите коли които имаме (2 опела), като единия задължително някъде по баира смъкваш от 5-та на 4-та(той е старичък и има дълги предавки), а другия го изкарва на 5-та, ама с малко зор(къси предавки, по-къси от моите). Говоря за един и същ път. И да съм напълно коректен, опелите са по 75 к.с. (като единия е на газ). За каране из града са идеални скоростите, но там рядко включвам 5-та. За магистралата ми идва много къса 5-тата. Единствено на м/у градските пътища пасва 5-та и то, ако стила на каране ти е да спазваш максималната позволена скорост (90км/ч).Дано да съм ти бил полезен с мнението си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не мисля че са ти къси предавките за този мотор,даже напротив на 5-та скорост 3000 оборота = 100 км/ч това си е добре, особенно за дълъг път ти спестява бученето на двигателя.При мен 5-та скорост с 3000 оборота съм на 90 км/ч но кутията е друга.Трябва да ти кажа че с по дългите скорости се патува доста по комфортно.Като гледам данните и предавателните числа на сравняваните кутии е все едно коя от тях ще е.Препоръчвам ти да сложиш по читавата.Успех с избора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е, че дори на баир, както е на 5-та и 3000 оборота, започва да се ускорява, като настъпиш педала (естествено става по-бавно от наравно).

Е точно това ми трябва, защото при мен за да ускори включвам 3-та. Миналата седмица минавах пак Бургас/Варна, камионите ми дават път по завоите а аз не мога да ги изпреваря, ако не върна 2-3 предавки надолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...