Jump to content
backstage

Джанти за Сивик 6г английският

Recommended Posts

Решил съм да сменям джантите на Сивика. Англичанката стандартно е със 175/65/14, а аз мисля да сложа 195/55/15. Вие какво ще кажете? При движение със скорост 100 км/ч ще показва 98, което според мен е минимална разлика. Дайте мненние. интересува ме също дали 195 няма да е прекалено широко и дали няма да качи разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ще им се радваш на 15-ките, че много няма да гледаш разхода.Слагай и не се чуди, аз го направих същото преди 2 мес. и съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да слагай няма проблеми и аз съм със същите гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батка аз съм със 195/50/15 градско 7.5 на 100 ако ти се вижда много....колата е англи4анка 1.4 90кон4ета :lol: отна4ало мислех 4е са и големи и не ще да върти но тва е било защото не съм и давал мн газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега 185/55/15 няма да ти дава разлика в километража..... аз съм с такива и нямам проблеми...............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 195/50/15 отпред и 205/50/15 отзад на моята кола. Оригинално беше стъпила на 13-ки. даваше ми разлика в километража, но мен не ме притеснява.. Като си я знаеш няма проблеми. Иначе разхода сякаш не го е качила значително... или поне не усещам защото пълня-карам докато привърши и пак.... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично англичанките не са ли със 185/60/R14 или има значение какъв е двигателя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение какъв е двигателя. Моята е стандартно с 195/55/15 (двигател Д16У2 - 125к.с.), но ми се иска да и сложа едни 16-ки, които да са с летни гуми, а оригиналните джанти да си бъдат със зимните.

Редактирано от rook

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размерът на оригиналните джанти на всяка кола е посочен на гредата от шофьорската страна! Това е информация, за която завода производител гарантира оптимални енергийни показатели! Всяка промяна по автомобила е свързана с нарушаване на тези показатели. Личен избор е какви джанти ще сложиш! Размерите, които си посочил (195/55/R15) са оригиналните на ВТИ-тата, и са доста близки до оригиналните за "англичанките". Така, че кой знае какви промени трудно ще усетиш. Успех за напред! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните за дизела са 185/65/14 следващия точен размер е 185/55/15 без отклонения в скоростта и разхода.Подобрява се визията и стабилността заради по малкия борд. Не те съветвам за по широки гуми има само визиянищо друго.

Редактирано от Hiti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...