Jump to content
mgolemanov

Колко ремъка има Honda Civic Aerodeck 2.0 Itd

Recommended Posts

Здравейте,Някой с Honda Civic Aerodeck 2.0 itd 105коня + климатик английска сглобка, скоро да е сменял ангренажен ремък?Дилемата е такава консултирах се с няколко магазина и сервизи за японски автомобили и някои ми казват че комплекта за подмяна е1 ангренажен ремък 2 пистови3 ролкисервиза ми казаха:2 ангренажни 1 пистов3 ролкиявно ремъците са 3 но всепак ако някой има такава кола и е сменял скоро ако може да ми каже какъв е комплекта?благодаря ви предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти казах в другата тема бе колега...Имаш един ангренажен ремък (122зъба Х 28мм.) с 2 ролки (една паразитна и една обтяжна)Имаш още един ангренажен на помпата (78 зъба Х 22 мм.) с една обтяжна ролка...Имаш и един пистов ремък (6РК 1463 ) който също има обтяжна ролка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ти благодаря, просто различни неща ми казха и затова се пообъркахангренажа преполагам е 112 зъба там където си написал 122?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ангренажа преполагам е 112 зъба там където си написал 122?

Да, моя грешка, 112 зъба е... :D ... Вместо две единици, съм натиснал две двойки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

martod, да те питам тъикато в първата тема където беше описал комплекта си писал че ролките са 3, а сега в тази тема виждам че има още ена ролка за пистовия ремък с което стават 4.Досега ремъците варираха при различните запитвания(магазини и сервизи) но ролките винаги бяха 3извинявай може глупаво да звуча в момвнта но наистина много се разминават мненията и трябва да стоя до човека от магазина примерно и да му викам братле търси има още един ремък и една ролка и той вика аа да да маи има но в крайна сметка те са точен брои и аз трябва да ги закупя предварително зада не разигравам хората в сервиза. Та ролките са 4 и трябва да помоля да ми намерят параметрите и на тази 4върта ролка която е за пистовия ремък?1 ангренажен - 2 ролки1 ангранажен(помпа) - 1 ролка1 пистов - 1 ролка благодаря и извиняваи за неудобството :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази на пистовият ремък, не съм я споменал в другата тема, защото се сменя ако има шум или луфт в лагера...Ако ти е за смяна и тя, не я търси в магазините, че си е бая цифра- понеже е капсулована...Обаче, хубавата новина е, че вътре е един двойно капсулован лагер 6203 , който можеш да си намериш за 10-тина лв. и да го монтирате в ролката...Ще ти трябват и 3 метални нита, 5 мм. ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям друга тема ще питам на колко км. се сменят двата ремъка/помпа и ангренажен/и при скъсване има ли някаква защита или става орехотрошачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел със защита няма... :) За това, най добре на 50 - 60к или на 5 години да се сменят..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важен е само този, задвижващ разпределителния вал.Другият / на помпата / и да се скъса поражения по мотора няма да има. :)

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много.За помпата то като се сменя се сменя всичко. ;) ;) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важен е само този, задвижващ разпределителния вал.Другият / на помпата / и да се скъса поражения по мотора няма да има. ;)

Е да, ама нали оставаш на пътя... :D А не си струва, защото ремъка на помпата е 30 лв. а пътната помощ е доста скъпа... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...