Jump to content
pl86

Гуми на Prelude Iv

Recommended Posts

Здравейте колеги, можеби ми е малко тъп въпроса, ама чух различни неща и реших да питам.Имам Prelude 4 '95г. 2.0 мотор,идва зима и мисля за гуми имам почти нови гуми от старата кола, та ...мога ли да и сложа 195/65/R15, като по каталог (в auto.ru) е с 195/65 R14 Занам че скоростомера няма да показва коректно, но друг проблем има ли? Ще опират ли някъде и проблем ли е за двигателя като са с по-голям диаметър :) (гумите са баз джанти и не мога да пробвам :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се притеснявай,слагаи ги и аз на акорда по каталог съм със 195/60 15,но карам със 195/65 15.Мисля,че няма да ти опира никъде:) Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма проблем , на моя съм с този размер, малко по висок става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събират се без проблем. Зимните ми са 195/65/15 отпред и 205/60/15 отзад. Събират се перфектно. За зимата е добре да си малко по-висок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... никой не каза на човека, че колкото е по-голям диаметъра на гумите, отнесени към джантите - толкова по-грозно стои. :) Сигурен съм че на госин Коев прелюда с тия 195/65 гуми не е красива гледка - макар да не съм го виждал ;)А с тая кола кой го интересува комфорта - важна е гъзарията ...Та да синтезирам - изхвърляй 15ките ... 16 зимата, 17 и нагоре лятото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На госин Коев ако му е грозен прелюда с 15-ки е по твоя вина - ти ми продаде такива джанти. Чудя се още да ти ги плащам ли. ;):) А сега по темата - колата си изглежда перфектно с тези гуми и определено вози по-добре отколкото с 16-ки. За зимата гъзарията не е приоритет.Да не говорим и че с 15-ки върви по-добре. То пак ти си виновен де... като си ми продал толкова тежки 16-ки. :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... А сега по темата - колата си изглежда перфектно с тези гуми ...

... чак пък перфектно :)

...Да не говорим и че с 15-ки върви по-добре. То пак ти си виновен де... като си ми продал толкова тежки 16-ки.

Аре са ... т'ва, че умрялата Н23-ка не мое да вдигне повече от 240 по GPS, не значи, че джантите ми са виновни. Аз с тия джанти с F20 на газ правих 0-200 за 7,3 сек и 265 на 3-та :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, ако си харесам джанти ще ги сложа, ако някой продава нещо може да предложи, на възможно по-ниска цена :) PS: Колко трява да е централния отвор за прелюд 4, болтовете 4х100 или 4х114,3 са? :)

Редактирано от pl86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4х114,3

a отвора е 64mm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен отзад са ми 225/45/17 и са зимни.Незнам като завали малко снежец кво ша става с тия парцали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...