Jump to content
ShiningMoon

Налягане в гумите, Vtec

Recommended Posts

Здравейте наскоро се заимах с Honda 5-та ген...Въпросите ми са два.1. Гумите са ми сезонни Мишелин 185/60 R14 колко атм е нормално да са?2. Преди да я обслужа Vtec-а се усеюаше чувствително, а сега имам чувството, че изчезна...сменил съм филтрите, ремъка+(ролки) и масло дали може да е нещо от тях ?Използвах търсачката, но не намерих точно това което ми трябва :D МЕРСИ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сега имам чувството, че изчезна...сменил съм филтрите, ремъка+(ролки) и масло дали може да е нещо от тях ?

може , може зависи много кой "майстор" ти я е правил .....а за гумите: на гредата или на вратата (шофьорската) трябва да си пише колко са за модела. гледа се какъв е модела на колата а не какъв е модела на гумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 ген ги дават 175 80 13 за гуми ама това си е смях, едва ли ще е от гумите , моята със 185 60 14 е самолет , явно проблеми ти е друг :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е прецакано нещо би трябвало и зелената лампичка Econo да не свети? А при мене си работи нормално или едното няма връзка с другото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...с кой втек си ти на моя д16з9 майстора я беше зацепил с едни зъб грешно щото гледал други белези и не вървеше както трябва после аз си го направих както го дават по каталог и всичко си дойде на мястото Втек-а се зацепва по различно от другите...ако си икомомичния втек за там незнам дали е както при моя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,9-2 предните2-2,1 заднитеТова което са ми казали, е да покачвам налягането с 0,1 атм. за всеки инч превишение от размера, който е написан на гредата/вратата. При мен пише 175/70/13 1,8 предни и 1,9 задни (нещо такова май беше).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми пише точно такива с каквито съм и видях какво налягане ми трябва :)Иначе Втека ми е икономичния 1.5 114 коня където е 98 година

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно разбираш, че го няма в-тека? Не дърпа ли добре колата, след като подмине 3 хил. об.?Можеш ли да изфорсираш на място и в движение до червената зона?? Какво става като ускоряваш на 2 или 3-та до червеното - колата не върви ли???Аз съм със същия двигател и докато не премина поне с 1000 оборотите, при които за последно свети икономичната лампа (~2500) - и аз не чувствам сериозната мощност.Интересно, че при мен гумите (185/60/R14) ги дават предните с 0,1-0,2 атм. по-напомпани от задните, може би заради теглото на двигателя?

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен пише така за гумите. Даже пише при скорост ~160 km/h гумите ги дават 2,1-2 а при 160~ km/h 2,4-5 атмИначе си върви колата,но сякаш няма същата разлика както преди като се вклучеше, сякаш разликата не е толкова осезаема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега прегледай за всеки случай белезите на валовете един зъб прескачане е много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...