Jump to content
B7_

Жълти фарове

Recommended Posts

Здравеите колеги. Искам само да споделя за хондите с жълти фарове :lol: за всичко което е изписано във форумите по темата всичко което ви е нужно са 3 неща: вонда шкурка 0.10 лв., паста 3М 5 лв. и малко вода и търкане с 1 вълнен парцал за пастирането .. ! Пиша го защото навсякаде споменаван шкурка 500-800 после вонда 1000, 2000, 3000, накрая паста 3М 2 вида. Начина е прост и ми отне само 10 мин за 2-та фара :lol: а ефекта УСЛЕПИТЕЛЕН :hondarulez: : пръскате фара с малко жода слагате на шкурката малко паста и търкате около 1 мин целия фар след това измивате го и почвате само с паста и вълнен парцал, става страхотно. Ако се чудите от каде да си купите прословутата паста в почти всички магазини за авто лакове и бои я има :D надявам се на някои да му помогне!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за какви жълти фарове говориш точно??? Аз съм виждал халогени жълти! И какво целиш с тях? Визуален ефект или светят по-хубаво!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че колегата има предвид премахване на жълтото от фаровете...Но, за тези които неразбират от шкурки, пасти и бояджийство е доста неясно.Водната шкурка само един вид ли е?Що е то паста 3M? някаква разновидност полир паста ли?Шкурката не прави ли пластмасата на фара матова, все пак е шкурка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че колегата има предвид премахване на жълтото от фаровете...Но, за тези които неразбират от шкурки, пасти и бояджийство е доста неясно.Водната шкурка само един вид ли е?Що е то паста 3M? някаква разновидност полир паста ли?Шкурката не прави ли пластмасата на фара матова, все пак е шкурка...

1.Водна шкурка има много видове, според мен 1-во се минава с P1000 ,след това с P2000 и накрая паста. (за тези които се чудят какво е това Р2000 това показва колко е едра шкурката,колкото по голямо е числото толкова по ситна е тя)2.Паста ЗМ , ЗМ е марка на полир паста считана от много хора за най-добрата паста на пазара, от нея има 1-ви ,2-ри и 3-ти номер като 1-ви е най-едрата. 3.Да става матов фара , точно за това се полира с паста след шкурката !!!Тази процедура е подходяща за пластмасови фарове, които за пожълтели от природни условия и старост :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се но съм пропуснал да кажа за водната шкурка е 2000 а полиращата паста е само 2 вида и 1-та е за полиране на стъкла пластмаси специално !!! и 50 гр. е 4лв ама тя стига за много фарове. Както каза колегата говоря за изгорели о пожълтели фарове които не са много приятни на външен вид :lol: Точмп за това написах темата че няма смисал от 100000 процедури следкато аз го направих само с Р2000 водна шкурка и 3м паста и 1 вълнен парцал и ефекта е същия .. защото има много клипчета за полиране и теми във форуми в които точно това пишат: Шкурка 800 за да стане матов след това 2-3 водни шкуркиР1000, Р2000, Р300 и накрая 3М пастата за полиране а слоред мене тези процедури са малко ижлищни :oВиждам се по често хондели с такива фарчета а оправянето им не е толкова сложно като цяло но човек като види в интернет че трябва да се използва шкурка 800 и 1-вото нещо което му идва на ум е да не надраска фара с тая едричка шкурка защото после мисля че няма управия пък и с нея се сваля защитното покритие ... и се отказва :)

Редактирано от B7_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не исках да си окипазя сам фаровете в петък оставих колицата на един бояджия и срещу 30 лв ги направи невероятни. Днес ще пусна снимки ;>.п.с. Процедурата беше почти като гореописаната но с тази разлика, че изцяло беше съборена лака, изравнени и лакирани наново. В случай, че не се лакират слънцето пак ще ги изгори и направи жълти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеби но на мен ми излезна 4 лв да си ги почиста и не сам свалял защитното фолио което ги предпазва от изгаряне което е хубаво и ефекта както споменах беше КРИСТАЛНИ фарове каквито са по принцип !!! и сам с 26 лв в джоба :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеби но на мен ми излезна 4 лв да си ги почиста и не сам свалял защитното фолио което ги предпазва от изгаряне което е хубаво и ефекта както споменах беше КРИСТАЛНИ фарове каквито са по принцип !!! и сам с 26 лв в джоба :lol:

При мен това не беше опция :o. Пожълтяването беше именно заради падане на лака на места.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБе пичове постнете снимки и на двата варианта - резулатата , пък ние да видим кой е по-добиря !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...