Jump to content
ZaRRicK

Караш ли пиян - смъртна присъда!

Recommended Posts

Абе не е ли много силно казано това смъртна присъда? Според мен поне затвор там на 2 3 години, ако не си направил нарушение и със напредване на ПТП то колкото по голямо толкова повече години май е по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, това е крайност, а крайностите обикновенно не са добро решение.Но би било хубаво ако се дава примерно 1 седмица обществено полезен труд, но без да има възможност виновният да се измъкне който и да бил той. Коет пък в България вече е утопия. Така че можем само да си мечтаем ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да има строги закони, но с мярка. Пример: спира те полицай, проверка, духаш балона и се оказва, че си пил, т.е. така и така отива на умирачка (новото смъртно наказание), що пък да не взема да застрелям полицая и да избягам. Писането на закони не е за всеки!P.S. при нас обаче наказанията са в другата крайност - по-скоро забавно-развлекателни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kitu това само по филмите може да сане ;) аз пък съм ЗА тая присъда! ефекта ще е голям и ще се спестят много невинни жертви. В крайна сметка - кой каквото си направи, никой друг неможе да му го направи ;) като си пил и караш..сори баце.. а това че е положил т руд 1 седмица или че е полежал 2-3 години... бързо ще го забрави

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали няма да се появи и при тях "синдрома на корумпираното ченге"- филм, в който полицай спира пиян и вместо да го прати на растрел му взима 500-1000 кинта и го пуска;)!! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този въпрос, както и много други, в рамките на България е под въпрос относно действието мурешението с т.нар. drink & drive фирми, защото и тук има такива, също е на лице и много хора се възползват от товадруг е въпросът какво наистина би било решението, законодателно, и какви биха били мерките за превенция или "сплашване" на пилитеако се замислите какво би ви /ни/ накарало да не караме ако сме пили - съвест, страх от закона или...всичко е въпрос на манталитет, личен избор дали да запазиш собствения си живот, живота на този до теб и живота на друг шофьор или пешеходец...какъвто и да е отговора определено има нужда от строги мерки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ги гледам колко народ са се чудя как не са обявили награда за пияните шофьори ... А иначе за Китай това е приложимо, там са свикнали свободите им да са ограничени, навсякъде другаде по света би било немислимо 100%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В условията на повсеместна и масова корупция включително и в редиците на полицията, колкото и добри да са законите те си остават само на хартия, т.е. полза от тях - никаква

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обществено полезен труд, но в спешните отделения на бърза помощ:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kitu това само по филмите може да сане ;) аз пък съм ЗА тая присъда! ефекта ще е голям и ще се спестят много невинни жертви. В крайна сметка - кой каквото си направи, никой друг неможе да му го направи :) като си пил и караш..сори баце.. а това че е положил т руд 1 седмица или че е полежал 2-3 години... бързо ще го забрави

хаха ти май забравяш че там това няма как да стане а ?! аз съм за ! и тук ни трябва такова нещо защото всеки се качва в колата с чуство за безнаказаност знаеики че ако го спрат вади 50 кинта и готово ! нашата мила роди показа че го толерира това пускайки условно онова руско копеленце след като пиян уби трима !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обществено полезен труд, но в спешните отделения на бърза помощ:D

:DТези които са хванати с халкохол без ПТП е добре да положат 1 месец обществено полезен труд като асистират при екзекуцията на фишорите хванати с халкохол + ПТП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Дръпнатите както винаги с рогата напред и както винаги смъртно наказание за щяло и нещяло. То верно, че като караш пил си с едния крак в гроба, ама чак пък толкова.Достатъчна е конфискация на автомобила, солидна глоба и отнемане на книжката за определен срок с първо и последно предупреждение..Тази събота и неделя бях на море и попаднах на стар вестник, в който пишеше за катастрофа в Бургас, при която пиян шофьор на 31 години "каца" върху VW с 3-ма пасажери. Бил пиян естествено. Най-дразнещото в случая беше, че този Владо Айрянов (или както там беше) е имал много актове за шофиране в нетрезво състояние и множество други нарушения. Обаче е факт, че документите му не са били отнети... Което е другата, по-лошата крайност. Безхаберието на органите уби трима души. Статията е от средата на август.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само едно нещо трябва да се случи и нещата ще са по-добре.само едно едничко.ДА СЕ СЛЕДИ и ПРИЛАГА ЗАКОНА ТАКЪВ КАКЪВТО Е.не казвам че няма нужда от реформи, но нека на първо време вместо да променяме закони, да се следи за тях и тяхното изпълнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корупцята е голямия прблем ;) Дори в момента го наблюдавам това :D Две ченгета са тук на завоя от бул'' Васил Левски'' към бул ''Дондуков '';) И от 10-тина спряли коли. Заради неправилно престрояване :P само на един мо писаха фиш :D Другите, пари и карти размахват и естествено си продължават по пътя :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само едно нещо трябва да се случи и нещата ще са по-добре.само едно едничко.ДА СЕ СЛЕДИ и ПРИЛАГА ЗАКОНА ТАКЪВ КАКЪВТО Е.не казвам че няма нужда от реформи, но нека на първо време вместо да променяме закони, да се следи за тях и тяхното изпълнение.

Аз също съм на мнение, че е достатъчно на първо време да се ИЗПЪЛНЯВАТ законите.Да те хванат с алкохол, да ти вземат кижката за 1 година, да мериш улиците в пек , дъжд и сняг , пък да те питам следващия път дали ще се качиш отново!Говоря от собствен опит ... преди 9-10 години.А сега да ме хванат де, нема начин просто като пия , карам ... Такси.P.S.Глупакът е човек който извършва едни и същи действия и очаква различни резултати :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, за да се изпълняват законите както ти казваш то трябва да се следи за тях и в последствие за тяхното прилагане, иначе няма начин.дефакто говорим за едно и също нещо, но аз просто захождам малко по от главата :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едно менение сме, не се хващай за използваните думи :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има светлина в края на тунела... вярвайте братя! Замислете се, че в последните 10-тина години ситуацията като цяло се подобрява. Вярно - бавно, на моменти и на зад, но като цяло - стандарта на живот се повишава, и престъпността намалява! Онзи ден четох в Труд: "Ченге отказва 2000 лв подкуп при контрабанда на цигари, окушарва ги, получава награда и става известен...". Та защо и други да не последват примера му? Бат' Бойко ги погна по всички етажи - комисии, министерства, групировки, особено пък бившото правителство - проверки до спукване. Вече прати няколко екс-министъра на съд. Има още много да се работи и преправя, но начин има, стига да има желание и вяра!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...