Jump to content
пламен1

Акт за неспиране на стоп

Recommended Posts

Престанете! Как така не уважавате Полицията?! Това означава, че не уважавате Държавата си! Значи не уважавате себе си, защото Държавата - това сме всички ние! Грешки стават. Но си има и начини за оправяне на тези грешки. Вие да не сте безгрешни?! Всички си знаете правата като ви глобяват... а защо не си знаете отговорностите преди това?! Писна ми от хора, които искат да живеят като в "нормалните" държави, а да се държат идиотски в собствената си. :)

Ами така, не я уважавам полицията, както и тя самата не уважава нас! Почти всички полицай, като те спрат, така се държат все едно са хванали Господ за жезела! Как да ги уважавам и защо? Щото се крият и дебнат? Щото при искане да пишеш възражение, почват със заплахите? Затова ли? А държавата пък точно с кво е заслужила да я уважаваме!? Прави ли нещо друго за нас, освен да ни взима и така мизерните заплати, под формата на данаци, винетки, такси и сякви други глупости, а същевременно насреща нищо! Докарала е ни е, иначе така обичана от всички държава, до просешка тояга! Бивш състудент на майка ми, с вишо образование - доктор, в момента е просяк на улицата, без покрив над главата си! Защо? Щото е учил и си е взел образованито ли? Щото има толкооова много работа в скапаната ни държава? Заради "чудесните заплати" от по 300-400 лв ли? Ай спирам до тука, че много офф стана! Извинявам се за цапането! Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Престанете! Как така не уважавате Полицията?! Това означава, че не уважавате Държавата си! Значи не уважавате себе си, защото Държавата - това сме всички ние! Грешки стават. Но си има и начини за оправяне на тези грешки. Вие да не сте безгрешни?! Всички си знаете правата като ви глобяват... а защо не си знаете отговорностите преди това?! Писна ми от хора, които искат да живеят като в "нормалните" държави, а да се държат идиотски в собствената си. :)

Колежке позволи ми да не се съглася с теб. Когато аз нарушавам законите държавата ми слага наказание, обаче когато държавата нарушава законите какво правим? Имам 11 (да единадесет акта) и само две влезли в сила наказателни постановления. Това че полицаите които са ме спрели са извършили нарушение, докато са ме спирали, проверявали и/или съставили акта не ги освобождава от носето на отговорност за това тяхно деяние само защото са служители на МВР, напротив, за тях важат същите закони както за мен, впрочем както и за теб. Така че докато тези които следят за спазнаването на законите ги нарушават не очаквайте да ги уважават! В този ред на мисли последният ми акт който ми съставиха беше като по учебник. Говорех по телефона, спряха ме. Полицаята започна така: Добър ден, аз съм инспектор (ще го кръстя Иван Иванов защото не съм го питал дали мога да напиша името му) Иван Иванов от Пътна полиция. Извършили сте нарушение по Закона за движение по пътищата, използвате мобилен телефон без хендс фрии устрийство, ще ви бъде съставен акт! Моля, вашите документи за проверка! Този полицай спечели моето уважение! Аз искам да има повече такива полицаи! Искам всички полицаи да са такива!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престанете! Как така не уважавате Полицията?! Това означава, че не уважавате Държавата си!

Уважението към никого не е даром и пожизнено. Уважението се гради дълго и постоянно. Има и случаи, когато се дава малко на кредит, но тъй или иначе трябва да се заслужи после. Уважавам полицията като институция, но като ме спре полицай и се държи нагло и арогантно... ти продължаваш ли да го уважаваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям Ал Капоне, и на мен ми се е случвало да ми напишат акт, толкова културно, че чак приятно ми стана - усмихнах му се и му пожелах лек дендокато не станат всички полицаи така, обаче, няма оправия по пътищата. повечето тарикати карат с 20лв, и минават навсякъдеколко пъти са ме спирали за явно нарушение, и почват "какво ще те правим, къде работиш, ама да ти направим компромис" обичайните изрази

Колега, а хрумвалоли ти е, че тоя белия Хлопел е на изплащане? До колкото съм говорил с наще ченгета в Добрич (защото имат 2 или 3 ненаписани коли) те са на изплащане и нямат право да ги маркират със светлини и надписи, докато не ги изплатят.

няма такова нещо, повечето фирмени коли са на лизинг, и са окичени с надписиуговаря се предварително това с лизингодателя, даже ако сте голяма фирма те ти лепят надписите, безплатно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега до колкото знам вече и патрулите имат право да пишат актове бяжа обучавани за това доколкото си спомням преди окло 2 месеца

Така колеги снощи отнесох един акт за неспиране на стоп на Т-образно кръстовище понеже не съм запознат със законите искам да попитам нещо.1.Полицаите не бяха катаджии откога имат право да пишат актове?2.дебнеха без включени буркани и полицая ми извади палката от засада в последния момент мога ли да пиша някакви възражения и каква е процедурата.3.Колко ще ми е акта/полицая каза че е до 50 лв и 4 точки /аз съм изряден досега със пълен актив,без взети/и къде трябва да отида за да си взема талона , смисъл мога ли да си взема синия талон без да плащам акта , както беше преди.4.имам два неплатени фиша отпреди, дали няма да ме задължат и тях да платя когато ме накарат да си плащам сегашния акт.Благодаря за съдействието !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, по основната тема пропускаме нещо съществено. Наказателни постановления, налагащи глоби под 50 лева не могат да бъдат обжалвани пред съд. Т.е. в тези ситуации решението по наказателното постановление се явява акт на последна инстанция.Във всеки акт на КАТ има място най-долу за кратко мнение на засегнатия. Там той може да напише каквото пожелае и трябва да се подпише. Това не е възражение - не се бъркайте! Не е и обжалване!Акта на КАТ може да бъде възразен в тридневен срок от съставянето му. Това става с нарочно съставено възражение, различно от акта, написано от потърпевшия или неговия адвокат. Възражението се подава в КАТ и е до съответния началник.От тук възможностите са две - началника на КАТ може да отмени акта ако сметне, че е незаконно съставен, при което талона ще бъде върнат без наказателно постановление. Втората възможност е да остави решението на актосъставителя валидно. При тази хипотеза наказателно постановление ще бъде връчено.Какво показва практиката:Ако по даден акт няма възражение в законоустановения срок (три дни след съставянето на акта), тогава глобите по наказателните постановления са в рамките на горните граници за съответните нарушения и в повечето случаи надвишават чувствитело границата от 50 лв. Затова един колега по-горе беше споменал за фрапантно различие в размера на глобата, казана му от полицаите и крайния резултат.Тъй като обикновено в офисите на полицията и КАТ работят образовани хора ( без разбира се да обиждам редовите полицаи и катаджии, работещи на улицата), ако има подадено добре обосновано възражение, пак е възможно да бъде издадено наказателно постановление, но глобата е под 50 лв. Даже съм запознат с един фрапантен случай, в който глобата е 40 лв. + естествено някакви точки, за нарушение, за което закона предвижда глоба от 100 до 300 лв.Всеки сам решава как да процедира ако е засегнат, но при определени условия, ако възнамерявате да стигате до съд, е по-добре да не се възразява, за да може да се обжалва решението за наказателното постановление пред съответния районен съд. Там вероятността да падне акта е доста по-голяма, отколкото да остане валиден.Ако не ви се занимава със съдебни битки, възражението поне предполага по-поносима глоба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A не е ли крайно време да им забранят да спират коли без извършено нарушение. Мен това ми е много неприятно като искат да ме спрат без повод и после половин час проверки , задават разни тъпи въпроси , които нямат нищо общо с това за което ме спират освен ако не сме приятели и са решили да видят "как съм" . Все едно си търсят нещо ... дали пък няма да открият някоя нередност , че да им дам 5леа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A не е ли крайно време да им забранят да спират коли без извършено нарушение. Мен това ми е много неприятно като искат да ме спрат без повод и после половин час проверки , задават разни тъпи въпроси ,

И аз си го мислех до днес, но като спряха по "Борис III" едно bmw x5, което няколко минути преди това на кръстовището с "Д. Несторов" щеше на таран да ми влезе през шофьорската врата до мозъка на червено и като надух клаксона, да ми показва пистолет! И случайно го спряха м/у Горрнобански път и Павлово. За негов ужас и аз спрях и ха познай - изненада - 1.8 алкохол и незаконно оръжие,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се , че поне ти си видял полза ! Иначе случката колкото и да е случайна - наистина добре !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...