Jump to content
Fero

Драскат ми колата

Recommended Posts

Колеги, по принцип защо видео записът не може да послужи като доказателство пред съда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Защото така пише в закон с който закона за движенито по пътищата трябва да се съгласува, а той очевидно не е съгласуван!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия съвети за бой бре колеги! Я си представете тръгваш да го биеш и човека е рахитлив и с един удар неправилен остане на място, защото има такива случаи. После какво се случва заради 3 пикливи драскотини го лежиш до живот.Има много начини да се противодейства и боя е на последно място.Имам и случай по този въпрос, един познат отишъл на гости при приятели и като тъгнал да си ходи излиза от блока и гледа един клекнал до колата му и му сваля лайсните на вратите и той понеже се мисли за голем здравеняк почва да го млати и даже го блъскал в капака на колата паркирана до него.И какво се случва накрая ония крадец го осъжда понеже му бил счупил носа и ребра и за капак и този с огънатия капак го осъдил и му платил и тенекеджията и боята.И оттогава големия бъхтич вече мисли преди да започне да раздава крушета. :mellow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия съвети за бой бре колеги! Я си представете тръгваш да го биеш и човека е рахитлив и с един удар неправилен остане на място, защото има такива случаи. После какво се случва заради 3 пикливи драскотини го лежиш до живот.Има много начини да се противодейства и боя е на последно място.Имам и случай по този въпрос, един познат отишъл на гости при приятели и като тъгнал да си ходи излиза от блока и гледа един клекнал до колата му и му сваля лайсните на вратите и той понеже се мисли за голем здравеняк почва да го млати и даже го блъскал в капака на колата паркирана до него.И какво се случва накрая ония крадец го осъжда понеже му бил счупил носа и ребра и за капак и този с огънатия капак го осъдил и му платил и тенекеджията и боята.И оттогава големия бъхтич вече мисли преди да започне да раздава крушета. :mellow:

в България само с бой става..доказано! то ако е човек..няма да си помисли да направи такова нещо..затова бой по рогата. естествено не да остане на едно място..просто да му вземеш акъла.важно е да знаеш колко и как да биеш :dunno: след като камерата не важи като доказателство, не виждам как може да го осъди!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Ал Капоне е прав .Признават се записи само като СРС а твоя не е такова .Единственото което може да направи полицията е да го предопреди официално ако сте си доказал самоличността му.Боя не е решение или по точно казано невинаги е решение :mellow: .Ако му плеснеш 2 шамара и недайси боже те видят трима "услужливи граждани" вместо да дадеш пари за пребоядисване ще ги платиш на "драскача" и колатати пак ще е надрана.Гарантирамти че в съда един шамар се плаща около 1000 лева :blink: ,според зависи пред колко хора си го направил и доколко си оронил престижа на получателя на шамарите :shock:.Такаче моя скромен съвет е да го гепиш на тясничко и пробвай само с ръмжене :dunno: там и да се докаже в съда "ставката" е по ниска все пак става въпрос само за заплаха ,но е трудно доказуемо.Та обобщавам :blink: подай жалба в полицията ако имаш познат е още по добре поне ще покажеш това което имаш и ще привикат онзи нещастник.Мойте съжаления но ще трябва да си платиш за боядисване.Май е нещо като Параграф 22 твоя случей но доста вече сме го изпитвали на гърбът си .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един познат отишъл на гости при приятели и като тъгнал да си ходи излиза от блока и гледа един клекнал до колата му и му сваля лайсните на вратите и той понеже се мисли за голем здравеняк почва да го млати и даже го блъскал в капака на колата паркирана до него.И какво се случва накрая ония крадец го осъжда понеже му бил счупил носа и ребра и за капак и този с огънатия капак го осъдил и му платил и тенекеджията и боята.И оттогава големия бъхтич вече мисли преди да започне да раздава крушета. :)

Така е трябва да се мисли ама не дали а как да раздава крушета ако няма свидетели и не го е видял как ще докаже че е бил той а и явно малко го е бил щом си е помислил за съд и тям подобни а и с добър адвокат трудно ще го осъдят за подобно нещо те затриват цели семейства и им се разминава та за един бой ли ще го осъдят за справка виж подписа ми :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 години колегата беше ударен от комшия по главата с някаква тояга. Пред 5-6 човека свидетели. Извади медицинско. По-точно съдебно медицинско или нещо от рода (имало разлика от обикновеното). Нае си адвокат и заведе дело. 3 години. Отложено за еди кога си, отложено пак, отложено пак. Води свидетелите по съдилища. Свидетелите идваха първите няколко пъти и накрая им омръзна от нашата съдебна система. Имаха желание да дойдат да свидетелстват, да изпълнят гражданския си дълг и да решат нещата като в цивилизованите държави. Един път, втори път, трети път и накрая им писна да излизат от работа и да ходят да чакат съдебната система да си свърши работата при един елементарен казус. Накрая на колегата му дойде до гуша от разправии и безсмислено ходене по съдилища, молби към свидетелите да дойдат за пореден N-ти път дадат показания и го спря.Оказа се, че в БГ е много по-лесно да извършиш престъпление и да не бъдеш осъден, отколкото да станеш жертва на престъпление, да знаеш извършителя и да го осъдиш.Примери на мой гръб мога да давам още много, но става офтопик.Така, че пак повтарям (имам се за цивилизован човек) в този случай само тупаници и шутове в тъмен вход оправят работата. Справедлив съд има само в холивудските филми, не и в БГ към момента.Дано се оправят нещата, но сега съдебната система не работи, по-скоро обслужва и е в услуга на бандитите, а оттам и полицията е с вързани ръце.

Редактирано от Concerto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък вчера ми строшили задния прозорец на рекса, и ми откраднали радиото - хем бях свалил панела. LG LAC7800R.Не че е по темата, и, за съжаление, не съм хванал крадеца - просто да се оплача, не ми се отваря нова тема :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно, аз затова дублирам системите за сигурност - каско със застраховка на CD-то + аларма с предавател. Ако не пипна извършителите и не си пробвам новичката въздушна пушка по тях, то поне застрахователя да ми покрие разходите. Когато миналия път ми откраднаха CD-то, с парите от застраховката по фактура (беше вече края на втората година), си купих новo CD с mp3 - тогава още бяха новост. Отделно застрахователя ми плати и повредената ключалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се, че продължавам с :thumbs1:-а в темата, но какви са тези аларми с предавател?то ясно, че от пищене на алармата никой не се стряска, и на никого не прави впечатление - аз за това съм я намалил почти на минимума - трябва много силно да ми ритнат колата, или да закачат огледалото, за да се включи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се, че продължавам с :)-а в темата, но какви са тези аларми с предавател?то ясно, че от пищене на алармата никой не се стряска, и на никого не прави впечатление - аз за това съм я намалил почти на минимума - трябва много силно да ми ритнат колата, или да закачат огледалото, за да се включи

аларма с GSM/PAGER, който ти звъни при задействане на алармата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз освен с бой и ебане,не виждам друг начин! Или ако имаш куче нещо пускаш го вечерта нахапва му газа и така! хаха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как бе, има полза от алармата, събужда бабичките-наблюдателки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...