Jump to content
Etnonatu®e

Проблем с Abs

Recommended Posts

Здравейте колеги!Изчетох темите във форума за проблемите на другите колеги с абс на акорд като моя ф20з1 94г,но не открих да е точно същия като моя.При мен когато дам на контакт лампата за АБС свети постоянно,когато запали двигателя лапмата гасне и не светва повече.Натискъл съм рязко спирачки да усетя това ритане на педала,но никога не се е случвало.според вас работи или не!? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При малка скорост не рита :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да свети на контакт, и да изгасва след запалване.А при натискане на спирачка, колелата блокират ли? Най добре пробвай някъде на опесъчено, че с хубави гуми на хубав асвалт трудно се блокират :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом не свети после значи е ок,аз ходих на майстор за моя и ми каза че ако има нещо лампата ще светне.карай смело

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом не свети после значи е ок,аз ходих на майстор за моя и ми каза че ако има нещо лампата ще светне.карай смело

Здравейте,Включвам се в темата на колегата, понеже не искам да пускам нова. Моят проблем е следния - лампата за АБС-а не свети никога, а когато при висока скорост натисна спирачка колелата блокират. Според спецификациите колата ми /D16Y3/ има АБС, но аз не го усещам. Възможно ли е продавачите да са ми пробутали кола с прецакан АБС и за да не разбера да са прекъснали кабелите за лампата? Така или иначе ще ходя на сервиз, но се надявах да разбера какви са възможните причини за това и колко парички да наглася евентуално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш бушони за ABS, значи нямаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато дам на контакт лампата за АБС свети постоянно,когато запали двигателя лапмата гасне и не светва повече.Натискъл съм рязко спирачки да усетя това ритане на педала,но никога не се е случвало.според вас работи или не!? ;)

Лампата трябва да свети само няколко секунди след като си подал контакт...Ако продължава да свети и след това, чак докато запалиш, значи АБС-а има някакъв проблем и са ти свързали лампата към някоя друга за да гасне...Забележи като палиш, дали угасва едновременно с някоя друга индикация по таблото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако продължава да свети и след това, чак докато запалиш, значи АБС-а има някакъв проблем и са ти свързали лампата към някоя друга за да гасне...

опасявам се че при мен е точно така,и ще отида да я видят на компа ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...