Jump to content
ShEfA

От къде да мина за Варна

Recommended Posts

Здравейте, утре и аз отпрашвам с Хондето на морето. Ще мина първо през Казанлък за един-два дни, и след това посока Варна. Та въпроса ми е от къде да мина за да ми е най-пряко. Тъй като засега съм карал само по Хемус, сега ще трябва да пренастроя маршрута. Препоръчайте от къде да мина, кой проход е отворен, струва ли си през проход или да заобиколя през Бургас? Давайте идеи, защото няма време :rolleyes:Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Казанлък продължаваш до петолъчката от там - Котел. Прохода е супер, както и асвалта, трафика умерен, скоро минавах от там. От Петолъчката до Търговище е 1 час при спокойно каране и още 1 до Варна пак при спокойно каране. Иначе съм го правил за 48 + 42 минути, ама не ти препоръчвам сега експерименти в този трафик.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах Айтоския - нов асфалт, освен това от няколко дни са отворили Хаимбоаз (Прохода на Републиката) след пълен ремонт и асфалтиране.....избор имаш много приятно пътуване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако минеш през Хаимбоаза, ще си спестиш кофти трафика до петолъчката, но нямам представа от Търново нататък какъв е пътя. Иначе през Котелския е приятно, пътувал съм от там няколко пъти преди 4 години и си беше спокойно там движението и биващ асвалт. :)Забравих да спомена, че подбалканската линия доколкото знам е отремонтирана нацяло вече и от Казанлък до отбивката за Хаимбоаза трябва да е много приятно пътуването.

Редактирано от TANKISTA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Търново - Варна пътя е супер в понеделник го минах в посока Варна - Търново

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може пък и да минеш край Сливен да пием по кафе, и от там Карандила - Ичера - Котел-Омуртаг-Варна.Ще видиш невероятни гледки на едни от най-красивите кътчета в балкана и ще караш по прекрасен асвалт:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

София - Стара Загора - Айтос - Провадия - Девня - Варна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не минавай от Казанлък до Сливен , 50км са но е ремонт ...и е ужас, не мисля че е завършен все още минавах от там преди около 3 седмици , през Хаимбоаза не знам дали пускат ..въпреки че е направен , иначе и аз минавах през Петолъчката после Котел доста приятно се патува но внимавай че дебнат редовно с радари в селцата ,и излизаш на Омуртаг ...от там е лесно до Варна ...и е ок пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се чудя... дали да мина през хаимбоаз? През него се минава като свия през Гурково, нали? Дали е отворен прохода вече, защото виждам противоречиви мнения. А ако искам да мина през петолъчката, как е пътя от Казанлък до нея? Казват ми, че разликите в асфалта са 30см. и ако не намаля драстично ще си трясна колата при слизането и качването от един на друг асфалт?

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Кз-Сливен - Айтос - Дългопол - Провадия - Варна

а Хайнбоаз работи !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пясъка във Варна е кофти.. пердаши към Бургас и готово ^_^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен Шипка ми е любимия проход, но е мега натоварен, казанлъшката част винаги е в кофти състояние, а сега се минава и през бузлуджа - развалиха още един от любимите ми маршрутиот Сливен до Казанлък съм карал 2 часа, на 1ва, и пак си издрънках джантите на един праг. Това беше преди 2 месеца, но не знам да е оправен пътя. По-добре карай към Стара Загора, и там се включваш към големия морски трафик. Но ако ще правиш така, по-добре през хаимбоаза - обади се на КАТ да ги питаш дали е отворен, 165 е телефонаИначе подбалканския не е никак зле, до Челопеч има кофти участък, но поне няма огромни дупки - само кръпкиКотелския проход е супер, пътя е в много добро състояние - една единствена дупка има, но аз я уцелих ^_^ През айтоския проход чувам, че не е препоръчително да се минава. А и така и така си стигнал до там, давай до Бургас, една разходка из морската градина - после почивчица и плаж в Поморие, едно кафе в Несебър, бърз тегел из центъра на Слънчев бряг, и после нагоре по готината гледка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минаваш по царския път :( Магистрала Тракия до Стара Загора - нагоре към Казанлък :D и после по прохода на Републиката :D Ако ли не до Сливен - Карнобат - Айтос и пропускаш Бургас / трафика в самия град е голям , а и нагоре също ^_^ / наляво за Слънчев бряг - Каблешково - Ахелой и Варна :D Прохода през Айтос е отврат , минах го преди 2 месеца с Джазз-а на майка ми и ме боляха бъбреците после ;) Шипка е в ремонт , но мисля , че можеш да се качиш по Южния склон до горе , ако ли не през Бузлуджа / Магнуме там завойчетата смятам , че са по-добри от Шипка / , но както казаха колегите бордюрите са зверски , джанта не изкривих , но почти си блъснах главата в тавана на Акорда ^_^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... вие не сте ме разбрали. Аз утре заминавам до Казанлък - там оставам 2 дни, и след това тръгвам към Балчик, но през Варна така и така трябва да мина. При роднините в Бургас ще ходя така и така но на 31ви чак. Утре ще мина през подбалкана, аз като ходя до Казанлък почти винаги минавам от там - по-красиво е и жената се кефи. Та сега въпроса е от къде да мина считайки, че ТРЪГВАМ от Казанлък... наистина много се обърках ^_^ Хаха ;)

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... вие не сте ме разбрали. Аз утре заминавам до Казанлък - там оставам 2 дни, и след това тръгвам към Балчик, но през Варна така и така трябва да мина. При роднините в Бургас ще ходя така и така но на 31ви чак. Утре ще мина през подбалкана, аз като ходя до Казанлък почти винаги минавам от там - по-красиво е и жената се кефи. Та сега въпроса е от къде да мина считайки, че ТРЪГВАМ от Казанлък... наистина много се обърках :worthy: Хаха !!!

Казах ти брат.От Казанлък ела до Сливен, от там ще те преведа през Ичера и Котел.От там до Варна пътя е спокоен и чудесен асвалт, няма къде да се объркаш!В момента Сливен-Казанлък пътя е в ремонт.Почти готов е обаче.Ако не ти се рискува слез от Казанлък до Стара Загора и от там Сливен.Опциите са много..но Казанлък-Стара Загора-Сливен-Котел-Омуртаг-Варна пътя е перфектен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш време обади се като си в Казанлък да пием кафе и да се запознаем и ще ти обясням от каде да минеш но колегата Крелион е най-прав Казанлък Сливен Ичера-Котел- Търговище-Варна. Това е най спокойния път и ще стигнеш най-бързо и най-безопасно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Стара Загора - Айтос - Провадия - Девня - Варна

 

 

 

Това е май най добрият маршрут, поне аз пътувам само по него .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само внимавай - дори и да е 40 градуса и да умираш от жажда ...в никакъв случай не пий вода от чешмата на центъра в Казанлък,защото ще си останеш тук и може и да не стигнеш до Варна:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...