Jump to content
Нимрод

Dyno Tunning

Recommended Posts

Здравейте можете ли да ми препоръчате къде да отида за да ми настроят правилно двигателя ?всичко е сток просто искам да го качат за 4-5 рън-а и да се настрой да работи възможно най-добре тъй като наскоро му направих пълен ребилд(нови сегменти семеринги лагери абе всичко)мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом си правил скоро ремонт нете съветвам да я качваш на диното.Дане направиш някоя бозичка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам още един въпрос към хората качвали колите си на дино примерно цената в проспиид е 80 кинта за 6 ръна въпроса ми това цена само за замерване ли е или вклиючва и настройка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в проспиид и в хеед 91 политиката е що годе еднаква....МЕРЕНЕ (80лв) означава няколко 2-3-4 ръна като идеята е мериш и евентуално пробваш 1-2 различни неща. За съжаление времето е ограничено и стига само за груба настройка. 2 пъти съм се опитвал да понастроя кола с такова "мерене".... Еми мъка е, тамън се ориентирам какво горе долу се случва и трябва да приключвам.ДИНО ЗА 1 ЧАС (150лв) тук вече си плащаш и правиш каквото ти душа сака. Пробваш си каквото искаш и каквото се окаже необходимо. Обикновено ако не изникне проблем с колата и ако се настройват само таблици, успявам да направя между 12 и 15 ръна, което в 90% от случаите е достатъчно за изцеждане на максимума от таблиците. Обикновено, ако наистина всичко е перфектно и имам малко късмет, остава и малко време за проба със/без филтър/тръба или пък някой друг експеримент с двойните рънъри.За препоръка, за съжаление не мога да направя, тъй като до колкото знам и 2-те фирми работят с външни фирми за чипове, а самите хеед и проспиид настройват само електрониките които ползват. До колкото знам ХЕЕД от скоро добавиха още една фирма за чип тунинг към арсенала си и имат възможности за тунинг на моделите които примерно аз не мога да пипна. Конкретно обаче какво могат да правят - не знам, трябва да си говориш с тях и да ги питаш.Аз лично предпочитам да работя с ХЕЕД, но нямам проблеми и с проспиид. С други думи ако зависи от мен - ХЕЕД, ако зависи от клиента - където каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам още един въпрос към хората качвали колите си на дино примерно цената в проспиид е 80 кинта за 6 ръна въпроса ми това цена само за замерване ли е или вклиючва и настройка

малко пропуснах конкретния отговор.и двете цени, 80лв и 150лв/час са само ползване на диното, тоест те ти предоставят стенда и човек, който прави ръновете, но не настройват нищо по колата. Може да ти дадат някой и друг съвет или да ти посот къде в графиките има нещо нередно, но няма да ти настроят колата за тези пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ти благодаря за изчерпателният отговор а що се отнася до таблиците мен точно това ми беше интересно защото очаквам до седмица две да ми пристигне един чип и ми се искаше да видим точно за какво иде реч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с такова "мерене" можеш спокойно да пробваш 2-3 чипа и да ги сравниш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...