Jump to content
todorid

автоматик типтроник

Recommended Posts

Не ставай смешен!!!!!Някаде да си видял да пишат от ХОНДА да изискват да сменяш маслото на двигателя в ХОНДА дилър само с тяхно масло???? Не си нали ?????Въпреки че моторното масло го сменяш МНОГО по често и очевидно ще спечелят повече ако го сменяш с тяхно масло!!!Още повече че дори не ти налагат да го смениш в ХОНДА сервиз за да ти важи гаранцията!!!Да обаче с автоматика не е така!! Ако го смениш с друго ти отпада гаранцията и явно има защо!!!Разбирасе че трябва да се завиват/отвиват с предпазно фолио тези които са оказани да се развиват/завиват по този начин!!!Ти какво си милиш??? ХОНДА и другите пишат мануалите за потребители като тебе за да ги набутат с пари ли бе??? "Майсторите" асмо се смеят на сервизните мануали!!!Те ще и кажат на мен с каква сила че завивам аз болта!!! Че си го завия както си искам!!! Кви са тези чикиджйи дето са си исмукали от пръстите някви измислени стйности за затягане на болта??Те че ми кажат на мен че еди кой си болт се сменял задалжително ако се отвие!!! Аз докато не видя с очие си поражениятя от несменения болт ще си ползвам старите болтове!!!Същото е и с щипки и всичко което изрично е написано да се подмени!!Истината е че "майсторите" са олигофрени!!! Те ЗНАЯТ повече от всички инженери които са се трудили над сервизните книги!!

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте сега да се върнем малко назад.sand0, ти си счупил една скоростна кутия, защото си ползвал друго масло. Въпроса ми е: Преди да се счупи пробва ли да смениш маслото с Honda ATF или я кара така докато се гътна. Отново ще се повторя, но има ли смисъл да се наливат пари в 15-годиншна скоростна кутия ако така или иначе вече и е отредено да се счупи, поради неправилна поддръжка от предишните й собственици? Или ако да речем й се смени маслото сега, всичко ще заспи?ПП: Хипотетично приемаме че проблема на скоростната кутия е в маслото и затова "рита"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не една ами две скоростни с не оригинално масло са ми ритали.Едната на малкия ван беше късно да се оправи само с подмана на маслото. (но там го смених 3пъти а не 4ри пъти)Въпреки че се подобри доста прехвърлянето на скоростите но не се излекува.Друга си е тип топ с оригинален АТФ-З1 но нея я хванах бързо :kiss:Но скоростите е сложна система и причините са МНОГО!!Така.Ако ще сменяш другата седмица скоростите тогава не ти трябва да наливаш пари в масло защото за новта скоростна пак ще трябва да се бръкнеш за НОВО масло.Ако мислиш да я караш колкото се може повече преди да я смениш то тогава смени маслото и по верояртно ще издържи много повече преди да я смениш.Погледни си маслото бистро ли е? Ако не го смени дори и да не е с хонда АТФ-З1. пак ще е по добре от масло което си е заминало. Но пак ще трябва да себръкнеш за 4ри източвания :hug:

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в парите за маслото. 4 източвания с Castrol ATF ще струват към 170-180 лв (ако не се е увеличила цената вече). Ако си купя ATF-Z1 от Омбре ще ми струва малко над 200 лв (10% по-скъпо). Идеята беше да знаем дали една такава скоростна кутия може да се "спаси" с инвестиция от около 200 лв.Все пак трабълшутинга е на първо място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич много яко са те излъгали че е нормално да рита на задна!!!! Това са първите симптоми на скапване на кутията!!!леко подритване??? Не е леко!! колата ми подскача все едно са ме одарили на светофар!!Това преди де :D Сега е с нова кутия. Сново масло и нямя го нормалното ритане на задна!Потърсете в ебай transmission KIT

Ей тук вече ми изчезна съня :) В "ebay" няма нищо за моята, може да е съвместима с някоя Акура ама ще падне търсене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И коя е твоята??Дай модел на колата (точна година и модел) ЕО/УК/САЩ ??Над пробката на 10см горе долу има един хартиен етикет първите 4-5 букви/номера другото след него е сриен номер.Та какво си тръсил? КИТ за поправка или цяла скоростна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря ви за изчерпателната информация. Може би трябваше да напиша,че моя акорд е април 2004 година. Аз мислех че скоростната кутия е 5 -степенна, някой тук е писал че 4- степенна???На колко километра се сменя маслото на скоростната кутия? Аз я купих от Германия на 98 000 хил и сега е 110 000. Нямам представа какво е маслото в скоростната кутия. Предавките се превключват много плавано, няма никакво поскачане или шум, но наистина има понякога едно подскачане на двигателя когато включвам задна? В сервизната книжка пише че трябва да сменям масло на двигатела 112 000км, може би с него трябва да сменя и това на скоростната?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И коя е твоята??

Дай модел на колата (точна година и модел) ЕО/УК/САЩ ??

Над пробката на 10см горе долу има един хартиен етикет първите 4-5 букви/номера другото след него е сриен номер.

 

Та какво си тръсил? КИТ за поправка или цяла скоростна?

Модела на скоростната е "MDJA", колата е Акорд CG 1999 (UK), двигател - F20B6. За момента не съм търсил нищо за нея освен да си правя редовната смяна на масло. Както колегата е писал преди това, превключва си плавно и някой път при включване на задна леко подскача, същата история е и при мен.

 

На колко километра се сменя маслото на скоростната кутия?

В сервиза на Хонда ми казаха 60 000км., но аз си го сменям всяка година преди въпросните 60 000км.

 

И да се върнем в началото на темата :

Публикувано изображение

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок... който знае английски и има проблеми с автоматика ето тука има едно интересно четиво:щракни ме

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок...

За всички с автоматични скорости ето ви едно филтърче което се слага на охлаждащата магистрала и ще ви спести много мъки. и пари.

Тука

 

 

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Това са стружки :)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...