Jump to content
wink

Кола от Италия

Recommended Posts

Колеги някой знае ли какви документи трябва да ми дадат от автокъщата като купя кола от тях внесена от Италия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чидипи (CDP), либрето, договор за покупко-продажба (между теб и автокъщата), това е.Ако колата е нов внос (не е регистрирана още с БГ номера), възможно е да те накарат хората от автокъщата да платиш на тях за еко таксата, НЕ в кат, обикновено по-яките автокъщи купуват от запада коли не като за частни, а като юридически лица (през фирма казано накратко) и схемата е такава, че те уреждат тези неща, но това не е задължително. Просто го споменавам като възможност, ако те карат да им даваш пари за еко такса, да не се чудиш "кво става тука бе"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво е чидипи и либрето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Договор за покупко-продажба между италианската фирма и вносителя (ако я внася юридическо лице), ако не договор поне някаква фактура. Италианския талон на автомобила (ако автомобила е по-старичък са едни жълтеникави картони прегънати на няколко, от горната страна пише "Repubblica Italiana, TARGA", за по-новите не знам). Питай дали и е платена "Еко такса" при внасянето в България, все пак 200лв не са малко пари. За еко-удостоверението трябва да получиш Удостоверение с изходящи номера и БУЛСТАТ на вносителя, както и фактура за парите. Продавача трябва да ти издаде и договор за покупко-продажба, фактура като и една декларация от негово име към КАТ, че той в качеството си на представител на еди коя си фирма е внесъл на посочената дата въпросния автомобил. В общи линии всякакви удостоверения и сертификати няма да са ти излишни. С тези документи преди време регистрирах моята без проблем пред КАТ и пред данъчните. Сега ако колегите са по-запознати с Италианския... но за мен всичките документи ми изглеждат еднакви :)п.с. Ако е с временни номера още, ще ти трябва и документа на временната табела. Аз въпреки, че ми бяха свалени номерата имах копие и от този документ (на италиански).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...