Jump to content
darius

Гръмна радиатора в кухнята

Recommended Posts

Прибира се днес жена ми в къщи и припада от гледката в кухнята.От радиатора се е отчупило парче голямо колкото кибритена кутия.Целия таван и две от стените са в черна лепкава кал.Пода е мармалад.Въпроса ми е, как така при източена система, затворени кранове на входящата и изходящата вода, затворен регулиращ винтил и автоматичен обезвъздушител е гръмнал тоя радиатор. :o:) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре стига бе...няма логика!?! Да има следи от удар по отчупеното парче?Или да са правили някаква профилактика на системата.Да сте изтървали нещо на него?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колегаНаскоро бях писал за корозия на алуминиеви радиатори- какъв е радиатора при теб ?Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина няма логика, но нещо ми намирисва на корозия и то от агресивна среда.Радиатора е алуминиев и прочетох, че за да запазват стоманените тръби и елементи вкарват алкална вода, която обаче разяжда алуминия.Най-вероятно в радиатора се е натрупал газ и е създал налягане, обезвъздушителния винтил не е сработил, крановете са затворени и радиатора се е оказал под налягане.После е гръмнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейтеколега, в темата за хим. анализ на чаркове съм написал за корозия на алуминиеви радиатори- би могъл да съдиш фирмата производител на радиатора, след като се докаже, че сплавта има по- склонна на корозия, отколкото е чистия ялуминий (най- често се продават алуминиеви радиатори, които имат много други примеси и сплавта не е с висока чистота). И средата не трябва да е агресивна- достатъчно е във водата да има хлор.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейтеколега, в темата за хим. анализ на чаркове съм написал за корозия на алуминиеви радиатори- би могъл да съдиш фирмата производител на радиатора, след като се докаже, че сплавта има по- склонна на корозия, отколкото е чистия ялуминий (най- често се продават алуминиеви радиатори, които имат много други примеси и сплавта не е с висока чистота). И средата не трябва да е агресивна- достатъчно е във водата да има хлор.Поздрави

Стига бе, само хлора ли ми е направил тая беля?Аз си мисля и за други гадни газообразуващи смеси.! :ppp А и е логично, хлора(CL) във водата се разтваря до неконцентриран разтвор на (HCL).Ако ми беше отворен радиатора това нямаше да се случи.Жалко за зимната икономия на парно..... :o:( Сега ще се изръся с едни 600лв за ремонт и пребоядисване на цялат кухня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здрасти отново 1. Сплавта не е чист алуминий, който има наи- голяма корозионна устойчивост; 2. Водата в нашите парни системи, заедно с всички примеси разяжда алуминиевите радиатори- да не говорим, че и температурата достига до 70- 80 градуса; 3. точковата корозия пробива радиатора и той започва да тече- и от налягането се пука и чупи.Просто се е пробил (кородирал) панела- и от налягането е тръгнала пукнатината да се отваря (почти мигновенно)...Корозията е най- бавна, когато се ползва дестилирана вода.Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...