Jump to content
Tonchev

D13b2 Как понася газ ?

Recommended Posts

Всъшност имам 2 въпроса.1. Има ли хонда 1.3 която да не е карборатор ?2. Капарирах една 1.3 95г. и имам една газова инсталация дето чака в гаража и ме интересува някой има ли впечатления как понася газта този двигател ?И още какво ще кажете за този двигател сполучливо творение ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля че всички D13ки са с карбуратор.А за газа ще го понесе(Газът износва двгт-о. При двигатели работещи на газ се получава износване на горната час на цилидъра тоест когато буталото е в горна мъртва точка и настъпи запалването на горивната смес температурата отделена при взрива е по висока и се получава това,важи и за главата на двг-то.)хондата ще искара много километри с евтино гориво.

Редактирано от ocean

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здарсти колега Ако изпарителя се регулира на всеки 20 000 км, сменя се вуздушния филтър и не се мъчи да се пали на газ зимата, а първо на бензин и после на газ - гарантирам много безаварини километри на този тип Хондичка. До скороCharlie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз карах такава хонда доста години от почти нова до миналата година и и сложих газ преди да я продам 1 година и мога да ти кажа че си я понася доста добре и си върви доста добре колата на газ но е много важно кой и как ще ти я сложи и настрои,че е малко капризна докато и хванеш цаката. :(:( яаиде успех с колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм виждал много Д13-ки на газ,което означава че газовата ще е добро попадение.Както каза един колега-трябва само редовно обслужване на уредбата и няма да има проблеми :(Аз лично ако имам такава кола няма да и слагам газ.Все пак хондата трябва да се гали със скуп бензин и тежък крак :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...