Jump to content
DNL

Видин-Калафат ..и през Румънско на запад?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Някой минавал ли е скоро по маршрута Видин-Калафат-Турну Серерин-Тимишоара-Сегед?Това което изрових от нета е предимно от 2008 и 2007 година и впечатленията от пътя са ужасни...дупки и пр. Ако някой разполага с по-прясна инфо ще съм благодарен.

Редактирано от DNL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз мога да ти кажа за пътя от София - Видин Е79 е в перфектно състояние направо да ти е кеф да караш по него за от татък границата незная.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси..Основно ме интересува пътя в Румъния

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,аз мога да ти дам справка от този маршрут от дата 22.10.2008. Общо взето разтоянието,което си описал е зле.Аз пътува Лондон-София и като влезнах в Румъния... 9 часа..Максимална скорост 70км/ч даже на места 20-30км/ч за разтояние от десетки километри. Разбира се някои караха по-бързо,но аз си пазех колата - тъкмо си я бях купил от Лондон :P Давам ти един съвет и се надявам да се вслушаш (аз съм потърпевш)Не спирай в Румъния да почиваш:huh: Само ако ти се наложи да зареждаш... Ще си позволя да разкажа какво се случи с мен.Тъкмо пристигаме на Калафат това е 12:30ч. през ноща, а преди това съм карал вече 30 часа, и гледам някви хора там светкат с едни фенерчета и ни упътват как да се наредим на опашката за ферибота.. Пътувахме две коли,след като ни беше указано къде да се наредим,загасихме колите и зачахме... След около 5 мин идва някъв господин (да не кажа мангал) и ми чука на стъклото.. Аз го свалям 5 см, и той ми вика 20 Евро такса... - Аз му викам ква е тази такса,нещо касова бележка някъв докумен..? Той ми вика ами ей такава, приготви ги и след малко ще дойда да ги взема... Аз питах другите коли пред мен те кво се правили,и те казаха ми дадохме! Даже казаха,че една преди тях са има ли проблеми "мангалите" са ги набили и им взели парите!След малко идва тоя същия с още 3-ма човека и вика: "Кво става айде давай 20 Евро и ще минеш по-напред"..Аз: "Ми нямам последните ги сложих за гориво да мога да се прибера до България"Мангала: "дай 20 Евро иначе ще ти ги вземем всички.." На мен ми писна дадох му 20 Евро и заминаха назад да се занимават със задната кола..Та така колега.. Направи си така нещата,че да минеш по светло през "хубавата" РумънияДано не съм отекчил някой с тази история!Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

няма начин да не си платиш там ,ама беше по малко де,това се води порт такса палща се на човек по 3Е + кола 5Е мисля че беше,има си табло изведено и има таксите в румънски леи и Евро .Няма мърдане от тази такса .Но ако неискаш бележки си договаряте таксата :huh:

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега, това си беше рекет:) Ние изобщо не бяхме в обсега на ферибота а на дългата опашка..... Така,че и аз можеше да застана и да събирам някаква такса :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет и от мен не минавай през Румъния ако не е наложащо само ще си късаш нервите.Карай си през царския път и си свиркай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Подкрепям колегите - ако имаш, възможност не минавай през Румъния. Моята информация също е от преди година, но пътя беше по-зле и от лунен пейзаж. На ферибота е бавно и досадно чакането. Последно четох тази статия. Ние като минавахме миналата година проблеми с мангалите нямахме, но човекът до мен беше подготвен и не сме спирали никъде, освен на известни вериги бензиностанции.

Редактирано от MilenaZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Направо ме разбихте .... :) :) Чак се чудя дали да споделя, че всъщност пътуваме утре с мотори през Румъния за фън. Даже ще спим на палатки някъде из румънско първата вечер :D Преди месец ходих до Карпатите пак с мотор и по-добре не си бях изкарвал от години. Вземам под внимание историята на колегата...дано да си нямам неприятности от сорта, че много ги "обичам".Благодаря ви за мненията и ще внимаваме! Сега се смея..дано не плача някъде!

Редактирано от DNL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай в Румъния че са опасни мамалигите...Винаги имай едно на ум..Баща ми доста е патил по румънските пътища

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нали ти дадох бронирана военна палатка,кво ти пука.... :dry: .Да беше казал че искаш и оръжие... :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента пътещата са им добри,миналата година ходих до Украина пътя беше върховен караш колкота можеш и имат вече и дисциплина,преди населено място на пътя имат голями нарисувани знаци за ограничението на скороста 50,а после едни ленти през които като миниш става много неприятно и това през 20-30метра.Преди години пак като ходех до Украина обърках пътя и карах по една магистрала съвсем не позната на мен,тогава си викам ,тези руманоиди къв път са направили и то за саюза.След каране почти 1ч и нещо спрях да питам, един човек ми вика че съм се объркал,питам каде съм , той ми вика че съм близо до замъка на Дракула а после е Унгария направо. :worthy: Препоръчвам да минаваш през деня,няма много ченгета и други нечести :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мога да ти предложа готин участък, 3 пъти минавам през Румъния и винаги се размазвам от кеф. Става въпрос за участък от около 30 километра, планински път, минаващ точно през Карпатите, с много завои, доставящи невероятно удоволствие при малко по бързо темпо. Минавал съм го винаги по тъмно и не знам колко е натоварен през деня, нощем няма никой и си караш както ти се иска.От Калафат през Крайова, продължавате на север за Таргу Джиу а не на северо-запад за Турну Северин. Участъка е изкачване на около 30 километра след Таргу Джиу. После си продължавате до отбивката за Дева (не е много хубав, но е поносим), а от там до Сегет през Арад е хубав.Последно го минавах миналата есен, тогава имаше на места ремонти, на други се подготвяха за ремонти и не мога да кажа за състоянието на пътя в момента!Надявам се да ти хареса, ако се решиш да го минаваш някога. Драсни някой ред след това с отзиви от пътя през Турну Северин.Приятна екскурзийка :worthy:

Редактирано от ilias

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз минах по този странен маршрут миналата есен и повече няма да повторя :dry: Имаше толкова много участъци където няма път буквално че не вярвам да го оправят този век. А иначе много ми харесаха "скоковете" - както си караш с 80-90 примерно и изведнъж без никакви знаци, идва към тебе един ръб висок около 10см на места 20см. Малоумниците са решили тук там посредата на лунния пейзаж да направят 2км хубав асфалт без да заоблят поне малко ръбовете :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти пак

 

Ходих и се върнах ...

Да ви кажа за последните два месеца това е второто ми ходене до Карпатите и съм очарован. Колега Ilias, мисля че по съвпадение ходихме точно там където ти ми препоръча. Първоначалните планове бяха през Турну Северин към Тимишоара, но се промениха и често казано съм много доволен. За маршрута през Турну Северин не мога да кажа, но през Тургу Жиу и на север към Петрошани меко казано е доста красиво. Инциденти слава богу нямаше. Само дето през нощта ни пра такав дъжд с адските гръмотевици и светкавици. Едната девойка от спътничките ми сподели на сутринта, че цяла нощ се е молила на оня горе да я остави да живее...харесвала си "жалкия живот" :) Лично аз чух че се гръмна един два пъти....май :) но явно ракията си каза думата. Благодарско на колегата Маддог за палатката - единствената, която не прокапа - верно е бронирана пич!

Ето малко снимки от двете пътувания...ако ви се ходи натам препоръчвам и двата маршрута!

 

Първи маршрут:

 

Стара Загора-Плевен-Оряхово-Бекет-Craiova-Filiasi-Tirgu Jiu и на север през Карпатите към Petrosani.

Лагерувахме на около 2 км след един манастир, който не може да не се забележи. В момента главният път Tirgu Jiu-Petrosani е в ремонт и е отбит през едни села, но за сметка на това там асфалта е чисто нов - както може да видите на едната от снимките. Като цяло мога да кажа, че пътищата им са ок..поне откъдето аз минах. Така де....и тука си имаме дупки дето мачкат джанти все пак, тъй че ...

 

Ето и малко снимки:

 

По пътя...

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Лагера:

 

Публикувано изображение

 

А на сутринта ме събуди това:

 

Публикувано изображение

 

А ето и малко снимки от предното ми пътуване. Маршрут:

 

Стара Загора-Русе-Букурещ-Питещ-Куртеа де Аржиж и от там на север посока Фагараш.

Като стигнеш подножието на Карпатите след като минеш 3-4 курортни селца с адски готини къщи за отсядане следва отсечка с доста лоша настилка, но си заслужава да се изтърпи. След това започват адските завои. Адреналина е на макс - няма грам мантинела. Ето и малко снимки:

 

Тук отседнахме:

 

Публикувано изображение

 

По тия места се говори, че на времето се е размотавал Дракула:

 

Публикувано изображение

 

Ето и завоите:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Ето и групата...тоя малкия си го водя да ме пази от рекет и Карпатски мечки:

 

Публикувано изображение

 

Това е.. дано да ви харесва. Лично аз другия месец отивам пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле как ти завиждам(благородно)! Откога си мечтая за такава екскурзия с мотор. Много добро хрумване за Карпатите, браво! :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекохме, казахме и ходихме пак. Този път минахме от северната страна на Карпатите и не мога да не споделя с вас това което видях. Сами ще видите как изглежда пътят от птичи поглед и ви уверявам, че е адския кеф да се кара по него. Ако стане така, че пътувате за някъде и сте наблизо не пропускайте да видите Транс Фагараш. Случи се така, че бяхме там в събота и всеки бе домъкнал кой каквото превозно средство има да го покара по този път. Почваме от коли, мотори, колелета и стигаме до скейтбордове и ролери! Изпилиха ми се степенките по тия завои и за другиа път замислям да замъкна Х-са да видим дали може качи баира :)

 

Вижте сами:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Е това беше кефещата част... А имаше и такова трасе:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Това е ..дано да ви хареса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе, Данчо! Прекрасно изглежда! Направо ми се иска и аз да съм бил с вас :) Аз минах веднъж през Румъния с мотор (пистов) по "царския път", ако може да се нарече така трасето от Гюргево през Букурещ към Арад (и нагоре Унгария, Австрия до Германия). Голям път беше голямо чудо, а и началото на май месец ми се разказа фамилията от студ. Добре че си бях сложил подгряващи дръжки, че инак щях да пукна по пътя. И мен ме брули як дъжд, само че не бях на по няколко ракии в палатка, ами тъкмо след влизането в Румъния ме забрули. Настигнах някакви други моторджии - румънци, които също се бореха с проливния дъжд. Пътувах сам. Малко преди това си облякох дъждобрана и така цяло денонощие прекарах в него до пристигането в Германия. (Освен че от дъжд, той малко от малко пази и от студ!) По пътя ме поздравиха на няколко места с ръкомахане и подобни действия в Румъния. Имах чуството, сякаш съм добре дошъл. Не че е кой знае какво, но някак си помага по пътя... Малко отклонение от темата де, ама рекох, да споделя ... все пак моторджии хора сме ;) Та за горепосочената отсечка (беше май 2007-та) нищо лошо не мога да кажа! За живопис естествено не мога да коментирам много, понеже целта беше в самия път, а той беше доста дълъг. Напоследък, след като се прибирах още два пъти с кола по този маршрут по Коледа 2007-ма и 2008-ма, тенденцията е към подобряване (нов асфалт). Но ... както и да го въртях и да сучех (карахме двамата с брат ми сменяйки се, паузи никакви, само зареждане на гориво), по-бързо от 10-11 часа за 670-те км не можахме да я издокараме, нито в едната, нито в другата посока (а по принцип не караме съвсем бавно). Много тирове, много трафик. Поради многото завои не може да се изпреварва. Колоната се влачи с 50-60. Не може нищо да направиш...И понеже идната седмица смятам да пътувам отново към България през Румъния, а дългият маршрут никак не ми се нрави - този път като на сам шофиор - се питам, как би било през Арад-Калафат-Видин. Пътувал съм и от там няколко пъти, но последно не помня дори кога беше. Със сигурност повече от 5-6 години ще са минали. За толкова време много вода е изтекла. Тогава за 8 часа го вземах трасето. Как е актуалната обстановка по пътя Арад-Тимишоара? Тимишоара-Карансебеш-Турну Северин (четох, че бил ужасен)? Турну Северин - Калафат (но не през Крайова, а прекият)? Четох, че имало по-пряк път от Сегед към Тимишоара директно, без да се минава през Арад. В този град имам лоши спомени от преди 7-8 години, когато един мангал на един светофар за "омазване" на предното стъкло реши, че трябва да изиска 10 марки и с тежкия камък в едната си ръка ... почуквайки по предното стъкло ми даваше ясно да разбера, че без пари или счупено предно стъкло (в началото на Румъния) няма да се размина. Пари не дадох ... стъклото също остана читаво, но дозата адреналин при пълна газ на червено не искам да изпитвам пак, особено точно там ;) Другият положителен момент бил съкращаването на пътя с поне 40-тина км. Това са си криво ляво 40 минути по-малко, та дори и час, щом като се спестява един голям град. Някой има ли (пресен) опит да каже? Айде лек път на пътуващите и умната! Стефчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не мога да ти помогна с инфо за маршрутите които питаш. В началото когато пуснах темата смятахме да пътуваме натам, но точно понеже много хора казаха, че пътя е кошмар се отказахме и минахме през централна Румъния. Най на запад съм ходил до Търгу Жиу и от там на север през Карпатите. До Тимишоара не съм ходил и не мога да кажа. Предполагам се прибираш някъде от западна Европа, така че ако някой колега е минвал скоро - нека каже. Иначе за пътищата около Букурещ и Питещ и на север през Карпатите - в момента се полага нов асфалт и има доста вече завършени. Това дето съм го снимал с черния път - ние сами се набутахме там - имаше си и алтернатива с перфектен асфалт, ама нали искахме право през планината...Тва моториста не го слуша главата! :) Ай..поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами работата е следната. Още не съм пътувал, утре тръгвам. Пътувам от Германия.Но се отказах от фериботите, както на Видин-Калафат, така и на Оряхово-Бекет. Един, който е минал преди 3 седмици през Калафат (през деня и през седмицата) ми каза, че целият път от Тимишоара до Турну Северин бил Stop & Go, с други думи спираш тръгваш, заради множеството светофари и правещите се участъци от пътя. Това е отсечка от над 250 км, така че всеки да си прави сметката. За преминаването на Румъния през Арад-Тимишоара-Турну Северин-Калафат, което са 460 км, на този човек му е отнело 10 часа (навремето аз съм ги вземал за 6-7 часа).След половин-една година може и да е готова, но до тогава ... а ако ме питате дори до отварянето на Дунав мост 2, което уж ще е през октомври 2010-та, е по-добре да се въоръжи човек с търпение или да си мине през Букурещ (или Сърбия, за тези, които нямат стока за обмитяване или проблеми със застраховката "Зелена карта").Актуалните цени на ферибота (доколкото знам на Видин и на Оряхово е все същото) били 20 евро за автомобил, 3 евро на човек (пътник) и още някакви си 6 евро еко-такса, ако се идва от румънската страна). Не се спряха тези румънци с тази смешна екологична такса, ей!! Пътуват сравнително често, уж на всеки кръгъл час. Или като се напълни ферито. Но имайки предвид, че имало достатъчно мераклии да пресекат Дунава, то пълненето не било проблем. Като се тегли чертата за сам човек с кола се плащат 29 евро за преминаването по ферибота. На Дунав мост са "само" 9 евро. Така че аз се ориентирам от там. За 670 км отнема около 10-11 часа. Пътят от там е читав. На места дори много добър. Само дето е огромен трафик и трудно се изпреварва. Изнервящо е доста да се влачи човек след тирове и бавни коли с километри.

Редактирано от Стефчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...