Jump to content
Jeepers

Синхронизатори за ск.кутия

Recommended Posts

Колеги както знаете колата ми е турбо и сега кутията почна ад прехърква на 3та като я карам дори и бавно ,ако не и изчакам да паднат леко рпм се чува хрък :D ,както и да е то се очакваше за сега няма лев за нова че друго правя ,та идеята ми е ако се сложат карбонови синхронизатори ще се премахме ли този проблем ,защото сега и на 1ва като я напуна на 8400 8500 не ми позволява да превключа 2рата ;) ПП: Някой ако има идея от къде да закупя и въпросните синхронизатори ще съм благодарен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хърка така на 2ра когато я ръчкам ( мойта е 90 коня :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хърка така на 2ра когато я ръчкам ( мойта е 90 коня :) )

Чшшш - не се издавай - остават ти само 39 поста, докато си пуснеш обявата .... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой ли не му се изказва мнение /компетентно / ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

из необятния интернет:Synchrotech - Civic D16 Bearing Seal and Synchro KIt Honda Civic CRX SOHC 1988-2000 1-5 Brass Synchro Setдругия вариант е slhonda :)но като чели ще ти е по евтино да си купиш друга кутия

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено не ми е по добре да купя друга кутия защото пак ще стане така :( мисля кум кра яна лятото да взимам правозъбата ,но за сега ще купя само карбонови синхронизатори . Благодаря ти за отделеното време ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колегасега видиях какъв проблем имастова което маниак ти покажи от ебаи е един много добар на4ин за да миямаш пак проблеми с сихронизатори,и са по ефтини от оем хонда,е несто 4е можеш ако ги изпозваш да ниямаш проблем пак може и никогано преди да купиш този сет можеш да опитваш товаhttp://cgi.ebay.com/ebaymotors/GM-Synchrom...p4506.m20.l1116в гър4ия хондажуте много го изпозваме и без да имаме проблеми,но и тези които имаха след изпозването на този маслопосле нямат проблеми,и говоря за колите които познавам,потърси малко в хонда-тек и ще видиш 4е заслужава да го опиташ и да видиш колко хора са доволни от този продуктоще аз изпозвам едновремено с синкромес и товаhttp://cgi.ebay.com/ebaymotors/Motorkote-o...p4506.m20.l1116хем на мотора хем на скороста кътия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Кастрол ТАФ Х доколкото знам също е адски добро ,но немога да кажа кое е по добро това което ми предлагаш или кастрола защото няма мнаблюдения относно това което ми предлагаш ,ти ако имаш сподели :unsure:Castrol TAF X

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Кастрол ТАФ Х доколкото знам също е адски добро ,но немога да кажа кое е по добро това което ми предлагаш или кастрола защото няма мнаблюдения относно това което ми предлагаш ,ти ако имаш сподели :unsure:Castrol TAF X

колега хонда предлага само неиното масло за скоростите кутии и това е АТФ за автомати4ни кутиии МТФ за механи4ни кутииможе и от това да си полу4ил тези проблеми с синхронизатори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитваи и сам да потърсиш какви резултати има това масло GM SYNCHROMESH на нашите хонда и ще видишв гър4ия е необходимо до сега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако се сложи това което ми предлагаш то пак е друго не е хондово ? Сложих на кастрол защото рали състезател с хонда много известен който ги разбира каза определено кастрол защото имам мн натоварване.Както и да е ще слагам карбона и това новото масло :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако се сложи това което ми предлагаш то пак е друго не е хондово ? Сложих на кастрол защото рали състезател с хонда много известен който ги разбира каза определено кастрол защото имам мн натоварване.Както и да е ще слагам карбона и това новото масло :unsure:

друго е колега но още никои нияма нищо лошо да кажи за този масловсеки които е опитал после нищо дръго не е сложил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спира ли прехъркването на скоростите това GM масло?В Бг. от къде може да се закупи ?Информацията ще бъде полезна за доста потребители :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето каза на лични че само от щатите го поръчвали около 60 $ излзиало .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво и тази тема стана ебати чата,съвет ли търсиш или магазин за синхрони....ако е второто влачи :)http://www.gear-speed.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маслото може да се потърси там кадето има официален сервис за опелно в гърция никои го нямаможе тука да има някъде,никои не знае

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво и тази тема стана ебати чата,съвет ли търсиш или магазин за синхрони....ако е второто влачи :)http://www.gear-speed.com/

и 2те драго и 2те ;) Аз бях пуснал темата в технически но с полсеписа явно някой реши че съм си за магазина защото явно наистина съм си за там с тези синхронизатори :) Както и да е много благодаря на теб и колегата от гърция помогна с инфо,но да го споделя и с вас на някой може да му потрябва.В Гърция слагали от това масло ако им хърка кутията и доста хора спират да се оплаквали ,но за големи рпм и големи натоварвания ползвали карбоновите синхронизатори и въртяли до 10 000рпм ! Така че за сега слагам маслото и новите синхронизатори и дано мога да я напъвам че ме боли сърцето да я пазя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Иво и тази тема стана ебати чата,съвет ли търсиш или магазин за синхрони....ако е второто влачи :)http://www.gear-speed.com/

и 2те драго и 2те ;) Аз бях пуснал темата в технически но с полсеписа явно някой реши че съм си за магазина защото явно наистина съм си за там с тези синхронизатори :) Както и да е много благодаря на теб и колегата от гърция помогна с инфо,но да го споделя и с вас на някой може да му потрябва.В Гърция слагали от това масло ако им хърка кутията и доста хора спират да се оплаквали ,но за големи рпм и големи натоварвания ползвали карбоновите синхронизатори и въртяли до 10 000рпм ! Така че за сега слагам маслото и новите синхронизатори и дано мога да я напъвам че ме боли сърцето да я пазя :D
пожелавам да поkупиш тези синхронизатори колега но моля те внимаваи какво масло сте изпозваш когато ще направиш кутията като нованамери място да купиш мтф или това синкромес и мислия после после ще си наи добре Редактирано от vtecman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам колко от вас са отваряли кутия за ремонт но проблема рядко е в синхронизаторите по често се наранени зъбите на муфата и от там идва проблена....за да се оправи си купуваш от хонда целия комплект 3-4 и после ако искаш сманяш синхронизатори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам......прав е Митака,проблема ти по-вероятно е муфа,а не синхронизатори.И тоя кастрол не е за твойта кутия,МТФ-а си е перфектен.Драго ти хвърли жокер който аз вече тествах и върши работа определено :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре а тази муфа тя има ли я подсилен вариятн карбон например или нещо по здраво ,искам да я направя дет се вика веднъж за винаги ако трябв ада дам и повече пари но поне да знам че няма да ме предаде .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен няма такъв вариант :) все пак при Д серията кутиите се чупат дори с нормални мотори.2-3 кутии за часи да закърпиш сезона, муфата дори и нова ще искара малко ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми май ще слагам кутията от з6 тицата :D че тя поне ще даржи до 8000 оборота ,ще карам с нея нищо че е кофти ,ще сваля и оборотите и ще си сложа вал :) ПП: Благодаря на всички които помогнаха ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...