Jump to content
wink

Проблем с включването на 1-ва

Recommended Posts

Колеги на светофар като спра и с триста зора включвам първа.Щом тръгна ги превключвам лесно.По принцип съединителя е за смяна,но дали и от него и не отделя хубаво при натискане на съединителя и от там немога да вкарам първа или някой от помпите е заминала или имам проблем със скоростната кутия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на светофар като спра и с триста зора включвам първа.Щом тръгна ги превключвам лесно.По принцип съединителя е за смяна,но дали и от него и не отделя хубаво при натискане на съединителя и от там немога да вкарам първа или някой от помпите е заминала или имам проблем със скоростната кутия?

Колега мисля,че е от кутията но така неможе да се разбере трябва да я отвориш друк варянт нямаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като напомпиш няколко пъти педала, има ли подобрение ? И вторият въпрос- къде ти отделя педала след като я включиш ? Ако е още долу до ламарината, някоя от помпите ти е заминала, най вероятно долната...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като напомпиш няколко пъти педала, има ли подобрение ? И вторият въпрос- къде ти отделя педала след като я включиш ? Ако е още долу до ламарината, някоя от помпите ти е заминала, най вероятно долната...

Няма подобрение и си отделя на средата,най вероятно нещо вътре не отделя,защото като натисна педала и се чува шум все едно нещо се е разглобило.Ще сменя съединителя и се надявам да се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да видиш дали не се е омаслила някоя от двете помпи и евентуално да се провери какво налягане създават. Някой беше писал, че при помпане на педала и развиване на пробката за обезвъздушаване - трябва да излиза силна струя течност. Според мен ако е нещо със съединителя трябва да имаш лек проблем и с другите скорости (втора, трета също трябва да опират малко - поне така беше при мен). При свършил съединител (износено феродо) не би ли трябвало да отделя високо горе, да има приплъзване, а трудното вкарване на скорости да не е присъщ признак? Според мен с чисто нов съединител е по-вероятно да има трудно превкл. в началото докато улегне.Кога за последно си сменял маслото в скоростите? Ако е било отдавна - при смяната сипи Honda MTF - скоростите превключват много мазно и много добре с него. Аз имах проблем с трудно включване на всички скорости на старата кутия и след MTF-a се пооправиха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същият проблем е и при мен с първа скорост...но само на загряла кола. На студена кола ...първа влиза като по масло. Съединителят и помпите са ОК. Мисля че е от старо масло...защото не съм го сменял откакто съм взел колата...това са 25 000км. поне. Нека ме извини колегата че му цапам темата, но какво масло да използвам при смяната: MTF на Хонда или може двигателно 10W40? Питам защото гледах един каталог и там пешеше че за 6 генерация го дават MTF, а на моята 5 генерация пишеше само 10W40. Много озадачен останах. Ще съм много благодарен ако някой, добре запознат с темата колега даде компетентен съвет :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същият проблем е и при мен с първа скорост...но само на загряла кола. На студена кола ...първа влиза като по масло. Съединителят и помпите са ОК. Мисля че е от старо масло...защото не съм го сменял откакто съм взел колата...това са 25 000км. поне. Нека ме извини колегата че му цапам темата, но какво масло да използвам при смяната: MTF на Хонда или може двигателно 10W40? Питам защото гледах един каталог и там пешеше че за 6 генерация го дават MTF, а на моята 5 генерация пишеше само 10W40. Много озадачен останах. Ще съм много благодарен ако някой, добре запознат с темата колега даде компетентен съвет :)

Правилно си прочел!За 5-та е 10W40,а за 6-та само MTF на Хонда!П.С. утре ще сменя маслото в скоростите и долната помпа и ще видя дали ще се оправи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не намериш МТФ слагай като мен 10/40 .. Аз лично предпочетох да сложа същото като двигателното - Мотул 6100 :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега и аз съм чувал,че каквото масло си сипъл в двигателя таков трябва да е в скорсната кутия. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега и аз съм чувал,че каквото масло си сипъл в двигателя таков трябва да е в скорсната кутия. :lol:

С малката разлика, че докато бях с двигателното в скоростите - влизаха с клизма и понякога не можех да включа на светофар или пък втора при завиване в някоя пряка - супер дразнещо. Щом смених на MTF нещата се промениха значително - в менюала ми за Хонда пише, че при използване на двигателно като временен заместител може да се получи малко по-трудно превключване. Да ви кажа съвсем не ми се вярва да има съществена разлика в материалите и конструкцията на скоростите на 5-а и 6-а генерация, така че според мен който може да си позволи MTF - няма да сбърка, дори да кара 1-ва генерация...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да пишете само по проблема ми все пак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че точно това може да е най-актуално по проблема ти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се реши със смяна на съединителя!Три от четирите пружини на феродовия диск бяха изпаднали!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като знам при мен с една счупена как се превключваха първа и втора.... не знам как си карал така :) Честит ти нов съединител! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...