Jump to content
spas21

Спортно(крайно) гърне

Recommended Posts

Колеги доста търсих из форума и google, но не открих нищо конкретно-как да си изработя сам крайно гърне.

Аз горе-долу знам какъв е принципа, но изкам и мнението на други хора.

Марериал имам, но не знам точно какво се слага ватре(ватата).

Ето тук може и да пише, но не разбирам грам немски, ако някой може да го преведе:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти е целта? Звук, ниско съпротивление, цена? степенувай ги моля те, и ако не е проблем, поясни защо искаш ТИ да го произведеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги правя ама излиза по скъпо от нормалните ментета , така че ако гониш цена е невъзможно

ето вътрешноста

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Марериал имам, но не знам точно какво се слага ватре(ватата)....

Според описанието на снимката, горния слой е от неръждаема стоманена вълна AISI 434, а втория е от каменна вълна с дълги фибри (превеждам буквално, идея си нямам с терминологията)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоманена вълва има в практикер около 3лв. 500г. аз токова слагам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти е целта? Звук, ниско съпротивление, цена? степенувай ги моля те, и ако не е проблем, поясни защо искаш ТИ да го произведеш.

Целта не ми е да бучи като луда.Изобщо не сам превържаник на силния звук а под капака да няма никой.Чесно да си кажа си мисля, че ще ми излезе по-евтино от колкото да си го купя, защото нещо им нямам много вяра на тези, които се продават по 120-140лв., а за турските от 50лв. да не говорим.А целта ми е началото на малко лек тунинг(силов).Като вече се сдобих със спортен филтър,преден стрът бар, а сега искам и колектор и генерация примерно на Ф50мм.Като казвам, че ще ми излезе по-евтино имам предвид, че малко от материала ще ми е близко до подаръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един магазин в Шумен ми предлагаха едни гърнета.Най-обикновенни са,обаче цената им беше около 40 лв ако не се лъжа.Вътре имат някаква "розичка" която може да я раздуеш колкото искаш (поне така ми обясни продавача).После заваряваш един накрайник за красота и готово.Идеята на всичко това е да получиш желания звук с това "раздуване".Иначе за гърнето-не изглеждаше лошо и материалите сякаш бяха неръждавейка.Като цена излизаше доста по-малко от което и да е спортно гърне на пазара !!!Дано да съм бил полезен,иначе сте страхотни ентусиасти,БРАВО !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз съм правил даже едната ми хонда е с праведно от неръждавеика !!!гърнето ми е правопоточно (като тези които ги продават прави с една много надупчена траба като на по горната снимка после се увива с вата слага се една много финна мрежа която пречи на вата да излзиа ( не го помня точно стъпка по стъпка правихме го преди 4-ри години не е мръднало :lol:само ще ти кажа че е по добре да си купиш няма смисал да си го правиш вече сега са по 100-20 лв...едно време бяха 200++

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Стоманена вълва има в практикер около 3лв. 500г. аз токова слагам

Бих те посъветвал да посетиш фирма която продавва топлоизолации. Там предлагат вата която ще ти свърши по добра работа. Не рискувай с тази от Практикер. Консултирай се например с Термобул, дори и по телефона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че за около 120-150 за по готино гърне си заслужава да се мъчиш сам. Просто се поразтърси из сайтовете и ще видиш добри оферти на сносни цени . А и да не говорим че някои които са изработени от фирми с опит в тази сфера ще ти донесат както звук,така и други предимства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...