Jump to content
chopper1969

Съмнения в щеката за масло

Recommended Posts

Здравейте фенове! Имам следният проблем: Сменял съм маслото на двигателя вече 3 пъти от както имам колата, винаги ми е побирал точно 3 литра (с филтъра) и опира в максимума на щеката. По каталога на майстора ми трябва да поеме 3,3л. А по сведенията на един мой приятел който до неотдавна имаше точно като моята кола, той е наливал 3,5л до максимума. На кого да имам вяра? Отметките на щеката ми са две дупчици, а на аверчето били два тънки странични разреза. Съмнявамсе че щеката ми не е оригиналната на колата. Моля някои колега със Сивик 5 генерация D15B2, (ако не е проблем) да измери с една ролетка колко е дълга цялата щека, и колко е дълга плоската метална част от върха до началото на пластмасата. Също така ме интересува какви са оригиналните отметки за максимум и минимум. Благодаря предварително за отзивчивостта :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко бе ... не можеш да източиш всичкото масло до капка ... винаги остават едни 200-300мл. , наливаш 3.0 макс 3.100 и си пич !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно 3,3 поема с филтъра по каталог. скоро точихме на кола, която трябваше да събира по каталог 3,5 а събре с нов филтър 2,9(-600 гр). като свалихме картера във връзка с друг проблем се оказа, че на дъното на картера има 3 пръста утайка гъста като мед. просто няма как да се налее в този случай колкото трябва масло, нали се сещаш. след като го измихме си влезе точно колкото си го дават по каталог.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите отметки мин и макс са дупки.5 ген. Д15Б7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моета са две дупчици за мин и мах. Д15Б7. Преди около 700 км сминях маслото и ми събра 2900 с филтъра :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Есента сменях маслото - D14A4, оставихме я да се изкапва цяло денонощие (така или иначе имаше и други работи да се сменят). Събра точно колкото по каталог - 3,3L, една идея под максимума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието, явно имам утайка на дъното и Аз :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е задължително и при теб да има клей по дъното. обеди се , че рабуша ти е какъвто трябва, да не ти е удрян картера отдоло и да не ти отчита на рабуша вече както трябва. иначе не е проблем да свалиш картера и да почистиш, аз така няправих профилактично, за да знам на къв хал е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти да си купиш нова гарнитура ако ще сваляш картера :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е гумена и не е опечена може да мине и със силикон ву нея. но най-добре нова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е гумена и не е опечена може да мине и със силикон ву нея. но най-добре нова :)

да така е,но новото си е ново.Пък и вече съм виждал "майстури" дето свалят картер и гаранитурата им се разпада в ръцете и после викат "Пу да му е.... сега няма с какво да отида до магазина да си купя нова" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...