Jump to content
rook

Червен ключ. За какво е?

Recommended Posts

Здравейте!

Още един (аз), който се сдоби с Хонда(Сивик 6 ген, 5 врати, D16Y2). И естествено се появиха малко неизвестни.

1. Освен нормалните ключове има и един който е червен. За какво служи? Има май някакво описани в ръководството на колата, но е на италиански. Пробвах с търсачката на форума, но пак не се справих.Публикувано изображение

2.Както се вижда от снимката има и още един ключ закрепен за кутията на червения. За какво може да служи и той?

3. Има ли лампа за ниско ниво на бензина. На таблото си има лампичка с нарисувана бензинова колонка, но не видях да светва, въпреки, че стрелката беше на минимум. Бях чел една тема където се обясняваше как се поставя лампичка за ниското ниво, но не се сещам за коя генерация беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Червения май е за "Master reset". Другия би трябвало да е просто втори стандартен ключ. И моита е така 2 нормални и червения.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, колега! Червеният ключ е обучаващ, служи само за програмиране на нови ключове. С него не можеш да запалиш колата :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червеният е резервен ключ... ако примерно си забравиш оригиналния вътре заключен ;) На мен вече на няколко пъти ми свърши страхотна работа :}

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...Червения май е за "Master reset"...

...Червеният ключ е обучаващ...

...Червеният е резервен ключ...

Ей това е... три мнения ... и трите различни! ;) Според вас дали колегата rook е разбрал за какво точно служи червения ключ... а? Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

червения ключ е да отключваш хонди като твоята, универсален е за всяка генерация.Ебахти, как може за въпрос дъвкан 2000 пъти да няма 1 отговор и темата да е заключена... срамп.с. vesso_varna е дал верния отговор

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

.... Червеният ключ - служи за отключване на колата ( ако си загубил другите ), и за обучение на новия ключ който ще си поръчаш от "Бултрако" (без червен ключ и прикаченото номерче не могат да поръчат и обучат заготовката). Заготовката пристига, прочитат кода от червения ключ и обучават нормалния нов черен ключ. Кодовете на двата ключа явно са различни, защото с червения не може да се инактивира фабричния имобилайзер на колата (не се пробвай да запалиш с него).

 

.... другото малко ключе много прилича на ключе за багажник ( на покрива на колата или за колело ) .... но това е само предположение ;)

 

.... има си лампичка за бензина - колкото повече пада нивото на бензина под "Min" толкова повече свети ( в началото свети от време навреме, а като падне нивото съвсем за зареждане - постоянно)

 

П.П. Честито за придобивката и само радост да ти носи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за пожеланията!За какво служи червения - разбрано.На другия ще му потърся ключалка и ако намеря добре ;) .Имам съмнения относно изправността на лампичката, но ще я изпробвам в скоро време.Все още не следя редовно темата за сбирките на варненските хондаджии, но след някоя друга седмица, вероятно ще дойда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос за... "нещото".

Публикувано изображениеПубликувано изображение

За какво служи това? Имам голям мерак да го изкъртя, че ме дразни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е да си плащаш магистралните такси навън. Със сигурност не работи в България и стария собственик си е взел данните. Според мен спокойно можеш да го разкараш.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...