Jump to content
CH3CH2OH

Двигател от Акорд Аеродек

Recommended Posts

Може ли да се побере такъв двигател в сивик 3г?? 1.5и съм в момента и нещо малко ми се струва.. Продава се един изгнил аеродек и затова.. или дайте идеи за друг двигател от друг кола също

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това граничи с невъзможното.Пробвай със ZC или д16а8/а9 Пак ще е много много трудно, но поне има наченки на реализъм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам... звучи като фантастика... даже фентъзи :drunk: От Акорд 5-та на Сивик 3-та...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах впредвид аеродек от времето на сивик 3г-то.. незнам коя година е - 86/88 някъде.. Незнам коя генерация се води

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааа, това е друга работа. За съжаление обаче не мога да ти отговоря по-точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за объркването. Мислех че акорд аеродек е само един модел, за разлика от няколкото сивик аеродеци :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнее, Aero deck (както всъщност пише на дупето на моята) има няколко поколения :punk: Последното е 5 ген. след това има чaк 7-ма и вече се казва Tourer. :drunk: Иначе на теб мисля ти трябва двигател от 3 или 4та генерация. Обаче не съм много сведущ по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли кода на двигателя на акорда? Директно, без преправяне в коша ще влезе само друг ЕW или ZC1(85-87г) мотор. Мога да потърся линк със описание за суап на d16z6 и b16-ки, но трябва да знаеш че си е доста работа. Почти съм сигурен обаче, че с двигателя от акорда ще имаш също доста "ядове".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора защо отчаяхте човека преди да е почнал.как ви звучи сивик 93г с B18C4 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли кода на двигателя на акорда? Директно, без преправяне в коша ще влезе само друг ЕW или ZC1(85-87г) мотор. Мога да потърся линк със описание за суап на d16z6 и b16-ки, но трябва да знаеш че си е доста работа. Почти съм сигурен обаче, че с двигателя от акорда ще имаш също доста "ядове".

Не го знам кода.. Май е 2 литра 16 винтила 160 коня обаче не съм сигурен.. Ако можеш ми прати тези линкове. Прочетох в нета че ставал и д16а1 от интегра също директно. 1.5литра 12винтила 128коня..??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора защо отчаяхте човека преди да е почнал.как ви звучи сивик 93г с B18C4 ?

щото е по-добре да го отчаяме отколкото да му кажем че няма грижи и да се види в чудо после.алкохоле !!! Д16А1 от интегра е възможно да влезе защото Д16А1 и ZC1 са доста близки двигатели а и интеграта и сивик 3г са едно поколение.С акорда обаче е друга работа. Този двулитров мотор е A20 или В20 (от старите Б20-ки дето нямат нищо общо със сегашните)По-скоро е А20... двигател за който аз лично нищо не знам, но дано Noodle да е по-в час.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

д16а1 от интегра също става, но в Европа такива интегри почти няма.Освен това д16а1 се води идентичен със ZC1, само че е за американския пазар. Мотора е 1,6 и 131кс, ако не бъркам. Сивик 3г и ЦРХ 1г са излизали от завода с такива мотори и това е най-лесния суап. В мобиле-то се продаваше един ЦРХ 1г на части с такъв мотор, незнам продава ли се още...1.5литра 12винтила 128коня..?? - такова животно няма !!! Поне не е излизало такова от заводаЕто и линковете: за Б16, за д15б7, за д16з6 и една особено интересна тема :tease:едит: за съжаление ако е А20 или Б20(от старите) не мога да кажа дали ще стане или не. То ако имаш огромно желание ще стане, но незнам с какви проблеми ще се сблъскаш...

Редактирано от Noodle

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ужасен си.... що ги пусна тия линкове са, само да точа лиги мвжду другото почти съм сигурен че колегата говори за А20 щото А20 съм сигурен че е слаган на аеродек... а Б20 май само на прелюдите го слагаха ама знанията ми за преди 88 са слабички, да не кажа клонящи към нула.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) Ето още един линк за Б16, но от Англия. Има малки разлики, но предимството е, че са ползвани повече части от европейски модели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...