Jump to content
MiRaCuLiX

промяна на звука от филтъра

Recommended Posts

ами значи то не е проблем или нещо такова просто допитване .... значи със и без спортния ми филтър няма никаква промяна във звука от двигателя ... филтъра ми е YED и съм махнал кутията на филтъра и го напъхах във трабата и го сложих във кутията отново ... един приятел със същата кола само ми даде да чуя неговия звук и беше много як викам му как така го постигна ... вика искам само аз да съм така и не ми казва какво е направил ....... какво евентуално е направил че да се чува така яко като няма разлика в моторите или нещо .???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филтъра ти конусен ли е? ако да, махни кутията изцяло, филтъра трябва да смуче въздух отвсякъде. твоя филтър същия ли е като на твоя авер, щото различни марки филтри-различен звук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да коносувиден е ... неговия не ми дава да го видя или се прави на интересен нз ... ам значи утре ще махна цялата кутия и ще си поиграя малко със него ама какво друго може да ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш да му пръднеш на тоя твои ''приятел'' !!!сложи си филтъра както трябва и ще имаш звук неизбежно е!пробвай да разкачиш всички въздуховоди,да видиш дали ще ти хареса резултата от звука и така!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кажи на Радо да порастне,да нямало друг като него! ХАХАХА Наистина ,че няма такъв дечко! :huh:

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си смени приятеля, после разгледай с търсачката форума, има много подробно обяснение как се монтира спортен филтър ...със снимки беше даже. Трябва да си направиш преграда на филтъра така че да го отделиш от двигателният сектор за да не смуче топъл въздух от двигателя...иначе колегите казват че се спъва колата. качвам една снимка която не е моя, но съм я дръпнал от тук.

 

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ти определя звука .. просто от фабричните чаркалаци се заглушава,затова няма звук.Махни сички пластмаси и без филтар ще имаш звук.Затова конусувидните филтри рамжат ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако махна това цялото гуменото какво трябва да преправя ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да махаш гумената тръба ако нямаш метална в комплекта с филтъра, идеята е филтъра да е по-далечко от топлият двигател...все пак целта е да вкарваме в двигателя колкото се може по-студен въздух, нали?! Тънката тръбичка до колкото знам е за топлите маслени пари които влизат във входящите колектори (може и да греша), мисля че всички коли я имат...даже на по издуханите двигатели тая тръбичка я вадят да духа навън зада не дави двигателя с пушек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата преди мен тая трабичка е за изгорялите газове и от екологична гледна точка са направили да се вращат обратно двигателя а не да се пускат направо в атмосферата.Виж аз как постопих с тази тръбичка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=39...mp;pid=13205178 А вече ако искаш да ти изглежда малко по добре двигателя може и да махнеш пластмасата както аз.А за звука 100% че ще се промени след като изкараш филтъра от кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...