Jump to content
honda-mkd

Искам да повдигна сивика

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравете колеги :D

 

Имам един проблем, хонда сивик 5 ген , от както си я купих преди 4 години не е имала никакъв сериозен проблем, много съм доволен

( вярно е че има коли и има и хонда)

Обаче купих я леко тунирана и спусната.

Сега искам да я повдигна само от пред малко( да кажеме 3 цм.)

Какви ми са вариантите и каде в Майна таун да намера свясни хора за тая работа ???

 

то на аваитара се вижда как е ниска от пред.

Редактирано от honda-mkd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си подложки за твоя размер пружини или си изрежи от транспортна лента и си го направи сам лесно е.Само не забравяй да си презацепиш всички втулки да не ги скъсаш после,успех.Ако пък ти се струва малко цигания си вземи нормални пружини и пак повтаряш по горното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти лично, правил ли си го това "много лесното" на този модел Сивик ?...И къде точно да я сложи тази транспортна лента ? На долната чашка на пружината (където е със специален релеф против странично приплъзване на пружината) или на горната чашка ( където си има гумена подложка и пружината потъва едва 2/3 мм. в засечката на чашката)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 cm не е малко повдигане, а даже доста...може да сложиш пружини от шатъл, или от сивик 4х4 с 4 врати, но си рискуваш стабилността!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре 2 цм да я повдигна. Проблема ми е че когато завивам ляво,дясно ако е неравен пътя ми закача на крилото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо не потърсиш оригинални пружини? До колкото разбирам, твоите са спортен тип, по къси и по твърди прдполагам. Виж има ли разлика с фабричните. Ако има ще знаеш какво да правиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата Stefan Milev е прав,най-вероятно са ти сменени пружините, а амортисьорите са си оригиналнитетака че ако си сложиш оригинални пружини (а те са достатъчно високи да се катериш по тротоари и да ходиш за риба с колата :drunk: ) нещата ще са ОК :drunk:успех !п.п. да не земеш да продадеш тия пружини ! сигурен съм че след 1 месец каране няма да можеш повече да я гледаш такава висока :drunk: и ще я смъкнеш отново :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да не сменям нищо а само да се повдигне с нещо (подложки) за 1-2 цм пак ще е добре. и ако може някой да ме насочи някаде в пловдив за това.някой има ли против тази идея, някой минал по моя път да помага :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "honda-mkd" ,писах ти лично!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И накрая някой да каже каде в Пловдив мога да си реша проблема. Тук на форума използвах търсачката но не намерих нищо подобно.!

 

Кажете сервиз в Пловдив дето се занимава с тези неща .

 

(П.С. неискам някой да експериментира на моята кола и да изчезна на някоя кривина) :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам ти дали си сменял втулки на носачите ама на м моита колица не бяха сменяни като ги смених и видях ми мязаха на дроб сарма......Че таи де като ги смених колата се дигна с 3-4 см виж твоите как са и после сменяй амортисьори...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

за смяна на селенови втулки . Това на англйски bushing и така ли изглеждат bushing snimka

Редактирано от honda-mkd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пич аз съм повдигнал моята със втулки.втулките при стругар ще ти струват най много 20 кинта.нови пружини ти струват около 160лв.и в двата варианта дали ще сложиш втулки или ще смениш пружини в сервиз е по 25лв. на парче.втулката се слагат под долната чаша на пружината.

Редактирано от Zenko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич аз съм повдигнал моята със втулки.втулките при стругар ще ти струват най много 20 кинта.нови пружини ти струват около 160лв.и в двата варианта дали ще сложиш втулки или ще смениш пружини в сервиз е по 25лв. на парче.втулката се слагат под долната чаша на пружината.

Аз говоря за смяна на моите селенови втулки които си са на колата регуларно. А какво искаш да кажеш че може да се вдигне с втулки, това също ли е като с накладки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си карам с червените пружини лете и с обикновенните зиме.Сменям ги га час и полувина сам.За задницата има подложки ама отпред не моа ти помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво искаш да кажеш че може да се вдигне с втулки, това също ли е като с накладки?

Иска да каже същото, което ти казах и аз по телефона оня ден...Правят се втулки на амортисьорите, които повдигат чашката на амортисьора и натягат пружината, от което колата се повдига...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...