Jump to content
JDM.BG

Шум в скоростната кутия?

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума, тъй че се извинявам ако объркам нещо. Да мина директно на въпроса. Имам някакъв шум в скоростната кутия (така поне мисля де) когато колата е на свободна скорост има лек шум слаб доста, щом натисна съединителя шума изчезва. Когато тръгвам се чува някакво тракане доста добре изразено и се чува на всички предавки. Когато в движение освободя от скорост това тракане изчезва.Можете ли да помогнете с малко информация, колко би струвал ремонта дали ви се е случвало нещо подобно и кое е по-добрия вариант да сменя всички лагери по скоростите и диференциала или да си взема други SECOND HAND и колко би струвала тя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на един приятел му правише същите проблеми и се оказа саединителя смени го и всичко си доиде на мястото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изчакам още мнения понеже не ми изглежда като съединител проблема, но все пак ще взема под внимание това което е написал колегата. П.С. при твоя приятел имаше ли някакъв шум на свободна и като натиснеш съединителя да изчезва. при мен има лек шум, а в движение имам тракане което е постоянно и ясно изразено в ниските сорости и съответно във високи скорости И ОБОРОТИ не се чува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също вие на свободна и при натискане на съединителя утихва, иначе вие до четвърта на пета няма.... което ме кара да мисля че поне при мен са лагери на първичния вал... Та ако може и аз да питам, дали ще стане ск. кутия от D15.. на D13B2? :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за офтопика, но отговарям на колежката Аня Митрева скорости от Д-серия са взаимозаменяеми демек отговора е да ще стане :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

насочете се към смяна на съединител и аксиален лагер. аз имах подобен проблем- при тръгване на задна или първа се чуваше страхотно стържене и тракане от към кутията. смених комплект съединител и акс лагер и всичко е ок сега.

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...