Jump to content
Аз-съм споко

Civic D15b2 не пали

Recommended Posts

Значи бях писал в една тема.СЕга ще ви разкажа на кратко.Преди 2 дена я закарах в един сервиз(ремонтират предимно камиони.Защо я закарах там ли ?Приятели на баща ми,но вече и тои съжелява за това.) Цялата задача беше да и сменят агренажния ремък.Оставих колата в 11 часа без никакви проблеми (вървеж ,палене и подобни).След няколко часа ми казаха ,че и другите 3 ремъка са за смяна.КАзах си добре ,видях размерите и купих нови.Сложиха Аг.ремък и 2 от другите 3 ,защото 3тия не пасна ,монтираха всичко ,запалих колата ,но след като загря започна да се чува пукане от ауспуха .Маистора каза "Малкия трябва да ти сменим свещите" викам си Ок. Тръгнах от сервиза и колата почна да губи обороти като изключа от скорост и на моменти изгасяше.На другия ден същото .Закарах пак колата ,изкараха свещите оказа се ,че са за смяна.(но неска се окоза ,че не биле толкова зле :( )Купиих NGK BKR6E-11 (така ми препоръчаха колеги).Днеска сутринта към 11 ми звъни баща ми и вика "Някакви защити по колата имаш ли" КАзах му "Не оключваш и палиш" и последва "Ми добре.. всичко хубаво ,със новите свещи си ,но колата не пали" И така цял ден гледане ,мислене ,маисторене и пак не пали и не пали.Казаха ,че не стигало ток до свещите(А пък вчера вечерта стигаше :( .Никои не я е пипал цяла вечер .Беше оставена в склада на баща ми заключена).Какво са счупили вече на никои не му е ясно.Пускам темата за съвети и за поука на други с такива познати.П.П На седмичната ми казаха да отида в сервиза на Дидо,и че имало тема с карта каде се намира сервиза,но нещо немога да намеря темата.Бихте ли ми помогна ли да я открия,защото утре сутринта някакъв Ел.монтъор щял да проследи тоците и ако не намери проблема ще я закарам там.Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Прилича ми на изгоряла бобина.

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може. ако не са вкарали правилно кабелите или някой не е влязъл добре... може и центровката да не е като хората. това хондата да не е камион.... дано не са ти съсипали колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с НЕпаленето почти винаги се свежда до четири неща:1.Бобина(проблема се решава със замяна)2.Комутатор(проблема се решава със замяна)3.Ако пали винаги когато е студена, а после караш малко(дори да не е загряла напълно),спираш и вече не иска да запали,тогава е главно релеАко е загряла напълно гасиш, връщаш се после опитваш да палиш(върти,но не пали),тогава пак е главно реле.4.Някакъв проблем с подаването на горивоХвърли око и на тази тема ЦЪКП.С. Тази тема би трябвало да я затворя, защото теми с този проблем много, но айде бонус за националната :( . Подкарвай си по-бързо машинката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развръзката.След като два дена старите "маистори" я гледаха (Дори сутринта са извикали ел.монтъор да проследи тоците) и нищо не направиха ,закарах колата при Дидо както ме посъветваха доста хора и за има няма 1 час колата запали и си работи както преди :(:):lol:.Оказа се ,че не са зацепили 2 зъба на ремъка и е изгоряла бобина.Искам да искажа възхищението си от Дидо ,които наистина си знае работата ,така и на всичко които ме съветваха и ми помогнаха да се свържа с него.Едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ!!!:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех колега... никой не съм да те съдя, ама къде ти беше главата да я даваш на камионаджий. Още като видях къде си я закарал и разбрах, че са зацепили грешно ремъка, тъй като не е работа за хора, които не познават автомобилите ни. Със здраве да си я караш нататък вече, да ходиш само при разбиращи хора! :) П.П.: Колата изглежда много лаченка :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развръзката.След като два дена старите "маистори" я гледаха (Дори сутринта са извикали ел.монтъор да проследи тоците) и нищо не направиха ,закарах колата при Дидо както ме посъветваха доста хора и за има няма 1 час колата запали и си работи както преди :):lol: :lol:.Оказа се ,че не са зацепили 2 зъба на ремъка и е изгоряла бобина.Искам да искажа възхищението си от Дидо ,които наистина си знае работата ,така и на всичко които ме съветваха и ми помогнаха да се свържа с него.Едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ!!!:(

Е...сега някой ще помисли че съм те резнал лекичко :) казах ти че бобината са я изгорили при тестовете на кабели ,свещи и др. ....... след неправилното зацепване !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...